Actie perkoenpaaltjes 'Marktkooplieden willen niet verkassen' bsrco 44 Alles wat hier pze Kijk voor het laatste nieuws ook op: 30 WALCHEREN EVENEMENTENCOMPLEX Jordi Ollebek (30) mag de ruimte in Het gaat na een aantal moeilijkere jaren steeds beter met het evenementencomplex in Goes. Kerstconcert aantrekkelijk shoppen zierikzee - Stichting De Ooster scheide is op Facebook een actie begonnen voor het behoud van historisch materiaal als perkoen paaltjes, oude steensoorten en muraltmuurtjes. Facebookvrien- den worden opgeroepen het Pro jectbureau Zeeweringen te besto ken met e-mails. Tijdens een wandeling door de loeiende wind naar de Lokkersnol aan de Oosterscheide bij Zierik zee, zet Freek Titselaar van de stichting zijn zaak uiteen. „Veilig heid staat voorop natuurlijk en wij zijn ook blij dat het Projectbu reau Zeeweringen de dijken met fiets- en wandelpaden toeganke lijk maakt. Maar cultuurhistorie is ook belangrijk. Stenen dijken met perkoenpaaltjes als golfbrekers zijn typerend voor de Zuidweste lijke Delta. De dijken zijn een mo zaïek van de geschiedenis. Hier zijn ze opgelapt met basalt, een stuk verderop met Vilvoordse steen en elders met Waalse mijn- stenen. Ik ben ook natuurgids en fiets met groepen toeristen langs de kust. Tot voor deze zomer had ik om de tien meter wel wat te vertellen. Maar dat is voorbij. Het is overal asfalt en beton gewor den. De Zeeuwse dijken hebben hun klederdracht afgeworpen en dat vinden wij jammer." Titselaar weet dat het Projectbu reau al veel doet aan behoud van erfgoed. „Maar het zou veel meer moeten. Kijk, ik woon in een mo numentaal pand in Zierikzee. Ik ga mijn gevel toch ook niet met beton herstellen." Anneke McGovern, omgevings specialist van het Projectbureau Zeeweringen, hoort de klacht van Titselaar voor het eerst. „We heb ben hierover regelmatig overleg met gemeenten, de Stichting Cul tureel Erfgoed Zeeland en de Rijksdienst voor Cultureel Erf goed. We hebben nog nooit ge hoord dat we niet genoeg in stand houden, integendeel." TERNEUZEN - De in Terneuzen ge boren en getogen Jordi Ollebek (30) mag de ruimte in. Hij is één van de winnaars van de AXE spa ce contest in het Amerikaanse Flo rida, heeft Jordi zelf gemeld op zijn Facebook-pagina. „Voor hem gaat een droom in ver vulling", laat zijn vader Dennis Ollebek weten. „Als driejarige wil de hij dit al." Volgend jaar kerst moet het gebeu- ren, aldus zijn vader. Jordi zal met een speciaal vliegtuig, een soort spaceshuttle, op honderd kilome ter van de aarde vliegen. In Flori da moest Jordi meedoen aan aller lei experimenten, waaruit hij in elk geval als beste Nederlander naar voren kwam. De oud-Terneu- zenaar werkt als docent natuur kunde in Tilburg en woont in Goirle. „Maar hij voelt zich in de eerste plaats Zeeuw." GOES - Een jaar geleden leek het er al op dat de Zeelandhallen uit het dal aan het klimmen is. De stijgende lijn zet zich door. Naast een groeiende evenementenkalen der raken de evenementen zelf ook steeds sneller uitverkocht. Tot tevredenheid van locatiedirec teur René van Donschot. „Ja, het viel ons zelf ook al op", zegt hij. „Het lijkt erop dat we de weg naar boven nu hebben gevon den." Dat is volgens Van Donschot niet de verdienste van de hallen al leen. „Alles wat hier gebeurt, is een spiegel van wat je in Zeeland ziet. We kunnen het niet zelfstan dig tot stand brengen." Van Don schot bedoelt daarmee, dat de Zee landhallen vooral faciliterend werkt en niet organiserend, zoals in het verleden. „Dat was toch te moeilijk en te risicovol. Daarom is die draai gemaakt", verklaart Van Donschot. De Zeelandhallen organiseert op dit moment zelf nog alleen de mo- delbouwbeurs en is verder dus af hankelijk van initiatieven van bui tenaf. Die zijn er volop, zowel nieuwe 'titels', zoals Van Don schot het noemt, als bestaande ac tiviteiten. „Als de al langer lopende evene menten een stijgende lijn gaan vertonen, is dat een heel goed te ken. Kijk bijvoorbeeld naar de Contacta (de vorige maand gehou den netwerkbeurs, red.). Die was dit jaar sneller uitverkocht en gro ter dan ooit, ondanks de recessie. Ongekend, we dachten: 'wat ge beurt hier'", zegt Van Donschot. De agenda is dus goed gevuld, maar muziek is nog altijd een ge- gebeurt, is een spiegel van wat je in Zeeland ziet mis in de kalender. „Het streven is om dat segment volgend jaar meer aandacht te geven", zegt de locatiedirecteur. In april brengt Golden Earring in elk geval weer een bezoek aan de Zeelandhallen, een band die altijd wel een vaste schare fans trekt. Grotere namen zijn een moeilij ker verhaal. „Je moet een bepaald aantal kaarten verkopen om uit de kosten te komen. Dus die tick ets zijn dan ook vrij prijzig", legt van Donschot uit. Aan het con cert van Marco Borsato, in juni vo rig jaar, hebben de Zeelandhallen volgens Van Donschot maar een beetje verdiend. „Het was bijna break-even. En dat is toch wel het minste wat we wil len. We kunnen zesduizend man kwijt, maar het is de vraag of die komen als je Anouk hier neerzet en een kaartje vijftig euro kost. Mensen gaan dan toch liever naar het Gelredome." De Zeelandhallen wil in het nieu we jaar ook bekijken of de econo mische impact van evenementen kan worden berekend, wat bij voorbeeld ook is gedaan bij Con cert at Sea. ZEELANOHALLEN OOST-SOUBURG - In de Historische Kerk Souburg wordt zaterdag 14 december een concert gegeven met kerstliederen die door het Walchers Kerstkoor zijn ingestu deerd. Aanvang 20.00 uur. VLissiNGEN - De marktkooplieden willen niet verkassen naar een an dere locatie in Vlissingen. Voorzit ter John Schets van de CVAH, af deling Zuid-West-Nederland maakte dat gisteren bekend. Hij reageerde daarmee op de pei ling van de Lokale Partij Vlissin gen die wil weten of de inwoners van Vlissingen willen dat de weekmarkt verhuist naar een an dere plaats in Vlissingen. Schets is verbaasd dat de markt kooplieden tot nu toe door de LPV niet benaderd zijn over een eventuele verhuizing. „Terwijl wij toch direct belanghebbenden zijn." www.pzc.nl Hij stelt heel duidelijk dat de plaats waar de weekmarkt 'nu wordt gehouden' de ideale plaats is. Alleen als er volop gebouwd wordt op het Scheldeterrein en die woningen ook bewoond wor den, kan er volgens hem gedacht worden aan een eventuele verhui zing. Nu verplaatsen, zo voorspelt hij, zal onherroepelijk leiden tot fail lissement van een aantal markt kooplieden. Vooral de mensen in de nonfoodsector hebben volgens hem grote moeite om het hoofd boven water te houden. De weekmarkt is nu in de Coosje Buskensstraat. ALLE EETKAMERSTOELEN: GRATIS GORTSTRAAT 28 4331 LC MIDDELBURG 17652 WWW.BOVENENBENEDEN.NL door Ton van den Nouweland I Freek Titselaar van Stichting De Oosterscheide achter een rij bewaard ge bleven perkoenpaaltjes op de Lokkersnol bij Zierikzee. foto Dirk-jan Gjeltema Zeelandhallen ziet weer heil in de toekomst door Luc Oggel René van Donschot Zeelandhallen Goes is met ruim 15.000 vierkante meter de groot ste beurzen- en evenementenloca tie in de regio. Verdeeld over drie multifunctione le hallen is het complex geschikt voor uiteenlopende evenementen; van een publieksbeurs tot een mu ziekfestijn of bedrijfsfeest Zeelandhallen is onderdeel van Libéma, met 24 locaties één van de grootste leisure concerns van Nederland. Libéma ontvangt jaar lijks ruim vijf miljoen gasten. De organisatie bestaat uit drie divi sies; Attractieparken, Vakantiepar ken en Beurzen Evenementen. Meer informatie over de Zeeland hallen is te vinden op www.zee- landhallen.nl. HAAR VAN BOVEN ZIJ VAN BENEDEN &1 I large vorslslraal - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30