Hondenbezitters als voorpost van politie Burgemeester Bergmann en Bobby openen ijsbaan Recyclen is een super plan... 28 WALCHEREN JACHTHAVEN SCHELDEKWARTIER De drijvers liggen af te bladderen; en de jachthaven in het Scheldekwartier is er nog niet. SLOGAN Zij kunnen, zo vervolgt hij, een beetje de ogen en oren van de po litie zijn en direct alarm slaan als ze iets opmerken dat verdacht kan zijn. Deelnemers krijgen voor af een training en instructies hoe te handelen. Want het is niet de bedoeling dat de hondenbezitters zelf ingrijpen als ze iets verdachts zien, maar dat ze de politie waar schuwen. In sommige steden in de Randstad worden hondenbezit ters op een dergelijke manier al in gezet. Volgens Bommeljé vergroot dit project de kans om criminelen op heterdaad te betrappen. „De politie kan immers niet overal te gelijkertijd zijn." Bommeljé geeft aan dat dat plan om hondenbezitters in te schake len nog verder uitgewerkt moet worden. „Maar we overwegen wel om dat in te voeren." Veel concreter is, zo zegt hij ver der, om buurtpreventie in vooral Oost-Souburg weer van de grond te krijgen. Hij geeft aan dat uit al les blijkt dat inwoners graag mee werken om misdaden te voorko men. Via het buurtopbouwteam wil de gemeente mensen benade ren die bereid zijn om mee te doen aan buurtpreventie en regel matig door hun buurt of wijk wil len lopen om zo verdachte situa ties door te kunnen geven aan de politie. Bommeljé zegt dat het daarnaast heel belangrijk is dat mensen zelf ook bellen als ze iets verdachts zien. „Onlangs kwamen we er achter dat omwonenden van een school in Oost-Souburg wel iets hadden gemerkt toen vandalen ruiten van die school vernielden. Maar op de een of andere manier kwam het niet bij hen op om ver volgens de politie te waarschu wen." Hij benadrukt dat de politie hulp vanuit de burgerij nodig heeft om misstanden op te kunnen lossen. VLISSINGEN - Ze zijn nog in onder handeling, klinkt het mysterieus op het stadhuis, als er gevraagd wordt naar de jachthaven in het Scheldekwartier. „Er is afrondend overleg gaande en dit is erop ge richt te komen tot een overeen komst en een tijdelijke voorzie ning", laat wethouder Lambert Prevoo (PSR) een woordvoerder schriftelijk mededelen. En die woordvoerder vervolgt: „Deze zo mer bootjes in het Dok is wat de wethouder betreft dus nog altijd het streven en nog altijd moge lijk." Maar het streven was nou juist om afgelopen zomer bootjes in het Dok te hebben. Toen was het tenslotte Sail. En de spullen wa- ren er bovendien. Die zijn er nog steeds trouwens. Naast de Tim merfabriek, op een ruig grasveld je, liggen tientallen stalen drijvers op het droge. Ze zijn afgelopen zo mer allemaal vers geschilderd, klaar om even verderop het water in te gaan. De verf begint intus sen alweer af te bladderen na een seizoen boven water; er is zelfs al één zo'n zwaar ijzeren steigerele ment verdwenen. Op een opleg ger gelegd en gestolen? „In juli moeten die boten er lig gen, klaar", zei toenmalig wethou der Jacques Damen (WD) nog in mei van dit jaar. Een ruime maand later meldde hij zich ziek en trad hij vanwege gezondheids problemen af; niet lang daarna raakte hij in opspraak vanwege zijn buitensporige declaraties. En toen stagneerde de boel. De vef- MIDDELBURG - Op de Markt in Mid delburg kan vanaf maandagoch tend ïi.oo uur weer geschaatst worden. Burgemeester Harald Bergmann zal de ijsbaan dan ope nen en hij wordt daarbij geholpen door de mascotte, Bobby. De ijsbaan staat er voor het acht ste achtereenvolgende jaar. De ERU Prestige Icehockey Tour ver zorgt maandag twee clinics, van 17.00 tot 19.00 uur. Oud-wereld- kampioene Barbara de Loor van de KPN Junior Schaatsclub geeft dinsdag 10 december zeventien schaatslessen aan leerlingen van basisscholen. Kinderen van 10 tot 14 jaar kun- gunningen voor de jachthaven bij de Timmerfabriek en in de Dok haven kwamen maar niet rond en in juli werd ineens bekend dat voordat een steiger het water in kon, eerst onderzocht moest wor den of er geen onontplofte bom men in de bodem van de Dokha ven verborgen zitten. Dat ook maar gesuggereerd wordt dat in het Dok bommen liggen, is volstrekt belachelijk, zei histori cus Nico Guns vorige maand tij dens een lezing over de bouw van het legendarische schip de Wil lem Ruys in Vlissingen. Hij liet beelden zien van het gevaarte, dat hoog boven de stad uittorende en van de tewaterlating van het schip in het Dok, die gepaard ging met een reusachtige plons en een grote vloedgolf, waarbij omstanders van de kade spoel den. Dus als al bommen of mij nen uit de Tweede Wereldoorlog in het Dok lagen, waren die toen wel afgegaan. Want de Willem Ruys werd in juli 1946 te water ge laten, bijna twee jaar na de bevrij ding van Vlissingen. Vlak na de oorlog is de Dokhaven bovendien al gebaggerd, weet raadslid Mark Weug van de Loka le Partij Vlissingen. „Juist om te kijken óf er nog bommen lagen." Weug heeft afgelopen week vra gen gesteld tijdens de commissie ruimte. „Ik geloof dat er niemand is in Vlissingen die de situatie nog begrijpt", zei hij. En een paar dagen later: „Ik maak me daar heel boos om. Hoe moeilijk is het nou eigenlijk? Als er problemen zijn, moet het college ze oplossen. Al in 2007 is door de LPV een mo tie ingediend - en aangenomen - dat er snel een jachthaven moest komen in het Scheldekwartier. We zijn nu inmiddels al weer zes jaar verder." Zes jaar geleden waren nog grote projectontwikkelaars in de markt voor de ontwikkeling van een jachthaven. En niet zomaar een jachthaven, maar een heuse Mari na. Dat het allemaal financieel las tig zou worden, bleek uit een rap port uit datzelfde jaar, waarin een verlies werd voorspeld. „Het is geen kwestie van vlonders leg gen, en klaar is Kees", zei een me nen meedoen aan de Ijstijd Win terspelen en zich kwalificeren voor de landelijke finale die begin februari in Amsterdam plaats vindt. De disciplines zijn ijshock ey, langebaan schaatsen en ploe- genachtervolging. Elke dag van 17.00 tot 19.00 uur is Bobby's kidsclub open voor kinde ren tot 10 jaar. De ijsbaan is dage lijks open van 09.00 tot 22.00 uur. Tijdens schooluren wordt de baan gebruikt door basisscholen en het voortgezet onderwijs. De ijsbaan staat tot en met 5 januari op de Middelburgse Markt. BEOOGDE LOCATIE JACHTHAVEN jh mJfÊÊ Bergstraat 18 Meliskerke MMMi WiBlPrll I ill Koopsom 84.000,- k.k. hebben de MIDDELBURC - Amir, Silvano, Kejuan en Job (vlnr) van buitenschoolse opvang Jodokus in Middelburg hebben met de slogan 'Recyclen is een super plan daar wordt de wereld beter van!' de sloganwedstrijd gewonnen van Natuur Zo. Jodokus kreeg 500 euro voor duurzaam technisch materiaal. Bijna alle bso's in Zeeland hebben dit jaar meegedaan aan de workshop 'Kunst van het recyclen' van Natuur Zo. Daarin leerden de kinderen hoe een elektrisch apparaat er van binnen uitziet, hoe het werkt en hoe het materiaal wordt ingezameld en hergebruikt Van verschillende soorten elektrisch afval hebben ze nieuwe kunstwerken gemaakt De tentoonstelling 'De kunst van recyclen Zeeland' is van 10 december tot en met 5 januari te zien in wijkcentrum Het Palet in Mid delburg. Rechtsachter op de foto: juf Ciska. foto Ruben Oreel 'We door Emile Calon VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen overweegt om hondenbezit ters in te schakelen voor buurtpre ventie. Hondenbezitters, zo zegt beleidsambtenaar Gert-Jan Bom- meljé, laten hun huisdier in de re gel drie keer per dag uit, lopen vaak hetzelfde rondje en zien heel snel of er iets niet in de haak is. door Nadia Berkelder Blijkens exploot van mij, toegevoegd kandi daat gerechtsdeurwaarder d.d. 26 november 2013 is op verzoek van Rahma Omar Hasan, wonende te Dedemsvaart. gemeente Har- denberg, te dezer zake woonplaats kiezende te Zwolle, aan het Van Nahuysplein 17-A, ten kantore van Roza Advocaten, (alwaar een af schrift van dit exploit kan worden verkregen) AAN Ibrahim Ismail Mohamoud, thans zonder bekende woon- en verblijfplaats in Nederland of daarbuiten, BETEKEND: de grosse van eén beschikking gegeven door de Rechtbank Overijssel, team Familierecht en Jeugdrecht, locatie Zwolle d.d. 21 november 2013, bij welke beschikking de echtscheiding tussen partijen is uitgesproken. F.J. Bessembinders toegevoegd kandidaat gerechtsdeurwaarder LAVG Gerechtsdeurwaarders Lavendelheide 12 9202 PD Drachten www.ijsbaanmiddelburg.nl Het Dok Koningsbrug Amels/Damen infographic Donja Odijk fl jfet W Ideale sarterswonmg. gelegen in I J I mm 1 m eenrusüg straatje, centraal op paH' - 1®B 8 11 Walcheren. Een huis met een makelaarfJIl mooie, diepe tuin. Bij "Kopen -""TI PJ |ël - naar Wens" betaalt u bij aankoop lij' maarliefste 30.000minder _J voor deze woning! Dit bedrag is i de prip verwerkt Kijk voor de voorwaarden op www,kopen- n naar Wens riaafwens.nL funda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28