Een nieuw leven sier (seweöT.. 36 MENINGEN Cor de Jonge AfMoeV£ÏtJ7£eiAHl>\ Bil ons is pe 5'nT brieven IK HOOP NU OP ve Kë£STMM,. Pedofiel Welzijnswerk Toerisme Dokter Corrie Spoorproject Marjan Berk Natuurlijk wil niemand een ver oordeelde pedofiel in de wijk.-De pedo's in het artikel van 3 decem ber zijn 'bekende Nederlanders' maar er lopen vele zedendelin quenten rond. Volgens de advo caat van Benno L zijn het er onge veer 86.000! Deze zedendelin quenten kennen we niet, maar wonen gewoon in een wijk of straat zonder dat iemand daar naar taalt. En daar zullen we mee moeten leren leven. Misschien is het een optie om de ze mensen een stempel te geven wat langzaam maar zeker ver vaagd, zoals in de trilogie van Thea Beekman. Dat lijkt me heel erg voor de naasten van een mis bruiker maar het zou nieuwe slachtoffers kunnen voorkomen. Zo'n herkenbaar iets vereist een grote terughoudendheid van me deburgers. Of dat haalbaar is weet ik niet. Het had mijn kind waarschijnlijk veel leed bespaard. Verheugend dat het SM WO Wel zijn Schouwen Duiveland contact personen in regio's op het eiland plaatst. Een eerste stap, die nog wat verdieping nodig heeft, meen ik. Met alleen de dorpsraden en ande re openbare gebeurtenissen te be zoeken ben je er niet. Voeg daar bezoeken aan bijeenkomsten/ ver gaderingen van kerkelijke organi saties en ouderenbonden aan toe. Regelmatig contact met thuiszorg organisaties lijkt mij ook nuttig. Hopelijk worden dergelijke stap pen nog gezet en wordt ook in die regio's duidelijk wie die contact personen dan wel zijn. Grenzen? Ja, grenzen. Grenzen aan de invulling van ons West- Zeeuws-Vlaanderen, gericht op het toerisme. Ik reageer op een uitspraak in het katern 'Buiten' van woensdag 4 december. Hebben de 'wijze' heren er al eens over gedacht hoeveel vier kante meter strand er uiteindelijk zal overblijven voor elke welkome toerist? Laat het niet gebeuren dat wij met onze inrichting, door de voortdurende uitbreiding, een deel van de toeristen gaan af schrikken. Hèt voortdurend opstapelen van toeristenonderkomens in bijvoor beeld Cadzand moet worden be grensd, en wel op tijd. Natuurlijk geldt dit ook voor ande re gebieden in ons kleine landje. Laat de wijdheid en rust, waar juist veel toeristen voor komen, zoveel als mogelijk intact. Er zijn grenzen en ik vertel geen nieuws. Laten we er met elkaar op uit zijn de balans niet te veel te verstoren, zodat West-Zeeuws- Vlaanderen met zijn toerisme een trein wordt die zal kunnen-blij ven rijden. Tijdige en volledige seksuele vor ming zou kinderen helpen bij het vormen van een eigen mening en daarom zou Dokter Corrie niet verkeerd zijn. Op het nieuws kwam Dokter Corrie even langs en ik was geschokt! Schaamteloos en smakeloos, zonder enig res pect voor het kind, dat is mijn me ning. Waarom moeten kinderen over seks een genuanceerde me ning hebben? Het gaat niet om een mening in een discussie groep, het gaat om gevoel. Deze benadering maakt ze hard en on gevoelig. Kinderen moeten de kans krijgen zelf te ervaren wat verliefdheid inhoudt, rekening te leren houden met de partner en de rest te ontdekken. Als ze res pectloos worden jegens volwasse nen, kan ik dat goed begrijpen. En als ze later iedereen maar 'nemen' waar ze zin in hebben begrijp ik dat dok. We hebben het er zeifin- gestopt. Gedeputeerde Schönknecht schept duidelijkheid in de com missie economie. Zeeland Seaports koopt voor 12,15 miljoen toekomstige claims af, omdat het spoorvervoer straks weer kan toe nemen door de bouw van een con- tainerterminal. Daar voeg ik aan toe de uitspraak van'de Raad van State over de WCT, die om twee redenen niet aangelegd mocht worden. Er waren geen maatrege len die de geluids-en trillingshin- der voor aanwonenden zouden be perken. De overheid heeft de plicht de belangen van de aanwo nenden te behartigen, aldus de uitspraak. De gemeente Goes heeft dit opgelost door ervoor te zorgen dat ProRail de toegestane normen kan optrekken. En de overlast kan verder toenemen. Hoe u het ook wendt of probeert te keren: dit is de waarheid en niets anders dan de waarheid. Dit is mijn uitspraak en daar moet u het mee doen. En dat is wellicht gunstiger dan wanneer de RvS hun uitspraak moeten herhalen. Wanneer een mens in zijn leven plotse ling in een stroomversnelling terecht komt, twee inboedels in één schuift en er een vaste woonplek verdwijnt, dan ontstaat er iets, wat het beste te omschrijven valt als een soort 'fantoompijn'. Je hebt jarenlang in de mal van vaste gewoonten geleefd; gewoonten die overbodig zijn geworden. Er is nog maar een plek, waar je leven zich zal afspelen... en dat is wennen. Laat ik zeggen: mentaal en fysiek grijp je steeds mis! Bovendien is er een tussenstation geïnstallèerd bij een volwassen kind, waar je gastvrijheid onder vindt, zodat je je dagelijkse afspraken in Amsterdam kunt nakomen zonder voortdurend het halve land te doorkruisen. Nu is enige tijd geleden mijn TomTom gestolen, uit mijn gesloten auto, samen met twee brillen. En ik, vertrouwend op mijn postduivennavigatie-instinct, dacht het zonder dat handige apparaatje wel te red den. Ik heb mijzelf overschat. Mijn tussenstation is geves tigd in de groeistad Almere. Breek me de bek niet open! Eenmaal eerder was ik hier al eens verdwaald. Dat was een avond, waarbij ik het verkeer op de au toweg in de verte zag razen, terwijl ik wanhopige pogingen deed OP deze snelweg te belanden. Dat heeft toen ook uren geduurd voordat ik de rechte weg weer had gevonden. Nu was het weer raak- Eén verkeerde afslag en ik moest mijn weg zoeken door straten met namen van oude filmsterren, hele plantaardige buurten, ver volgens een wijk waarin rare namen als schuif- knoop en visserssteek mij deden vrezen, dat er een schipbreuk op komst was. Nu kwam ik uit Wijk bij Duurstede gereden, waar ik een buitengewoon inspirerende avond mocht be leven in theater Calypso. Ik kreeg inzicht in het Wijksse dialect wat op hilarische manier werd uitge legd door een krullebol, wiens naam ik vergat. Er was een schrijver, die uitlegde dat hij aan vijf boe ken tegelijk werkte, hetgeen mij weer deed denken aan Adri v.d. Heijden, die doet dat ook. En er was een fantastische combo, met als zanger-gitarist zoon Dick, zoon van Simon Vestdijk, die vaderland se poëzie had getoonzet en ten gehore bracht. Bijzon der. De weg terug ging voorspoedig, de A27 snijdt door ons land als een mes door de boter! Maar dan de af slag Almere. Maakt uw keuze! Hetgeen ik deed: de verkeerde! Ik verdwaalde, via het rijden op busba nen en fietspaden, zodanig, dat mijn zoon mij om één uur in de nacht angstig belde: „Ik kan niet sla pen als jij nog niet thuis bent. Waar ben je?" Ik huil niet snel, maar dit voorbeeld van kinderlief de deed mij een traantje wegpinken. Zo lag ik om half twee toch nog in mijn warme lo geerbed. Eén geweldig winstpunt van mijn nieuwe situatie: ik zie op het ogenblik twee van mijn acht kleinkin deren, fijne pubers(!) op bijna dagelijkse basis. En wat kan een grootmoeder zich meer wensen! Ze houden mij door hun vlijmscherpe commentaren helemaal bij de tijd! Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Annette Smit Dorpsstraat 89, Breskens J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Oene Ribbens Kreeft 1Oostburg Hester van Rees Marktveld 7, Kloetinge J. S. Janse Parallelweg 4, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 130