Terneuzen heeft landelijke primeur met communicatie via WhatsApp Bezorger in bezit van auto ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Hulst e.o. naar een bijbaan? OPZOEK de snelheid waarmee de kisten uit de vrachtwagen worden gere den, kunnen ze niet bijhouden. Op een gegeven moment staat er wel een rij van zeventien kisten, vijfhoog. De garnalen zijn aan boord van de schepen gekookt en netjes ver pakt in een grote plastic zak. Er ligt een laagje ijs overheen; hygië ne en voedselveiligheid gaan voor alles. Vermeulen heeft een thermome ter bij de hand. Hij steekt die hier en daar in de zakken met garna len, om te zien of ze goed op tem peratuur zijn. „Je moet ook altijd goed kijken en goed ruiken", ver klapt hij zijn keurmeestersge heim. Hij pakt met zijn grote, in plastic gehulde handschoenen een flinke hoeveelheid garnalen en ruikt eraan. „Ze zijn prima." De lading die de Nieuwpoort 79 in IJmuiden aan wal heeft gezet, is als eerste aan de beurt. „Dat schip is van de familie Krijger uit Yerse- ke", weet Vermeulen. En waarom vist die kotter zo ver van huis? „Het is praktisch gedaan met de garnalen in de zuidelijke Noord zee", verklaart de keurmeester. „In het noorden wordt nog redelijk goed gevangen." Aan de kisten te zien 'scharrelt' de Nieuwpoort 79 zo'n beetje overal rond. "Rissen exemplaren van de Gemeentelijke Vismijn Breskens (uit 1989), uit Den Helder en Den Oever, van de Vismijn Oostende en de Zeebrugse Visveiling zit er ook één van de Franse Ports Ven deens. De mannen van de vis mijn in Breskens letten er niet op. Ze haasten zich om de garnalen snel weer weg te hebben. „We kunnen zes a zeseneenhalve ton per uur doen", vertelt Vermeulen. „Nu is de aanvoer niet zo groot, maar drie jaar geleden - een top jaar - deden we wel meer dan tachtig ton op een dag. Dan ben je wel een tijdje bezig." De machinerie stopt. Is er iets mis? Nee, er moet conserverings middel - een soort zout - bijge vuld worden. En daarna gaat het weer in een sneltreinvaart. Toch even een kist optillen. Die voelt redelijk zwaar aan. Vermeu len heeft met zijn collega onder tussen alweer twee kisten in de stortbak geleegd. Het gebruik van de berichten dienst is een nieuwe stap om met inwoners te communiceren via so ciale mediakanalen. Voor zover be kend is Terneuzen de eerste ge meente in Nederland die WhatsApp (een gratis sms- dienst) inzet als algemeen infor matiekanaal voor haar inwoners. Het gaat dus om een test; er kan immers geen gebruik worden ge maakt van ervaringen die elders zijn opgedaan. „We willen onze dienstverlening zo handig en effi ciënt mogelijk organiseren. De keuze voor WhatsApp is vraagge richt, want we sluiten aan bij be hoeften van inwoners", aldus wet houder Co van Schaik. „Zij gebrui ken dit communicatiemiddel na melijk steeds vaker, dus willen wij kijken of de overheid daarbij kan aansluiten." Om soortgelijke redenen is Ter- neuzen, net als vele andere ge meenten, al een tijdje actief op Twitter en Facebook. Op het stads kantoor verwachten medewer- De gemeente heeft een spe ciaal telefoonnummer voor WhatsApp ingesteld: 06-51150592. kers dat ook via WhatsApp mak kelijker informatie kan worden doorgegeven dan via de telefoon, vooral omdat via de applicatie in formatie van de website eenvou dig is te delen. De gemeente heeft sinds gisteren een speciaal telefoonnummer voor WhatsApp ingesteld: 06-51150592. Het is niet mogelijk om naar dit nummer te bellen of een sms te sturen. De gemeente probeert bin nen 24 uur te reageren op WhatsApp-berichten. Antwoord wordt gegeven tijdens de regulie re openingstijden van de gemeen tebalies. De nieuwe service is onderdeel van de campagne 'De balie digi taal... Dat is ideaal!' Het doel van deze campagne is om meer dienst verlening via de digitale balie te laten verlopen. De Pit gaat terug naar de jaren '80 en '90 Bezoekers van De Pit in Terneu zen kunnen zich vanavond te rug in de tijd wanen met hits en beelden uit de jaren '80 en '90. Dj Eastink, DJ Realistic en DJ Paul Elstak draaien dance- hits, begeleid door de leukste tv-filmbeelden uit die tijd. Aan vang 21.00 uur, toegang gratis. Zondag draait Dj Eric van 14.00 tot 18.00 uur metal. Kerstconcert door Les Tailles Rondes Kunstkring Sint Anna ter Mui den presenteert morgen, zon dag, een kerstconcert met het Belgisch vocaal ensemble Les Tailles Rondes. De winter- en kerstliederen worden verwe ven in een kerstverhaal, ge bracht door woordkunstenaar Philip Lepoudre. Aanvang 15.00 uur, toegang 10 euro. Jacob Korsuize is Zeeuwse clubheid Jacob Korsuize van SV Apollo 69 uit 's-Gravenpolder is door de goede-doelenactie Grote Clubactie uitgeroepen tot dé clubheid van Zeeland. Via een online verkiezing op www.clubhelden.nl konden kandidaten opgegeven worden en kon op hen worden ge stemd. Kerstconcert door zanggroep Con Grazia Dameszanggroep Con Grazia geeft morgen, zondag, een kerstconcert in de parochie kerk in Heikant. Op het pro gramma staan traditionele Duitse, Franse en Engelse kerst liederen. De dames zingen in wisselende formaties, afgewis seld met gedichten en kerstge dachten. Het concert begint om 15.00 uur, toegang gratis. Festival Massafest in The Lane met 5 bands In The Lane in Oostburg barst vanavond om 19.00 uur de win tereditie van het succesvolle festival Massafest los. Er zijn optredens van de Zwitserse band Monkey 3, de Britse groep Gurt, de Belgische band Pektop en de Nederlandse acts Toner Low en Komatsu. De toegang is 12,50 euro. Adventsconcert in protestantse kerk Muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst Groede-Schoon- dijke geeft zondag het jaarlijk se adventsconcert in de protes tantse kerk in Schoondijke. De harmonie onder leiding van F. van Laer brengt een gevarieerd programma met enkele kerst nummers. Het concert begint om 14.30 uur, toegang is gratis. weGeNeR Media ZATERDAG 7 DECEMBER 2013 I Keurmeester Cor Vermeulen neemt de proef op de som en ruikt aan de garnalen. „Ze zijn goed." foto Mark Neelemans door Raymond de Frel TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen zet de smartphone-applicatie WhatsApp het komende halfjaar in als algemeen informatiekanaal voor inwoners. In deze zes maan den moet blijken of de gratis be richtendienst gemak oplevert voor zowel de gebruiker als de gemeen te. TERNEUZEN SINT ANNA TER MUIDEN 'S-GRAVENPOLDER HEIKANT OOSTBURG SCHOONDIJKE De PZC is op zoek naar een bezorger, in het bezit van een auto, die 's ochtends voor 07:00 uur wil bezorgen. Wat staat er tegenover? Het bezorgen van de krant levert een prima bijverdienste op. Daarnaast ont vangt u een kilometervergoeding. De hoogte van de bijverdienste wordt in een persoonlijk gesprek besproken. Aanmelden? Neem tijdens kantooruren contact op met dhr. Robert Jan de Nooijer, telefoon: 088-0130291, e-mail: r.dnooijer@wegenermedia.nl www.bezorgers.nl Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 125