Sondevoeding geven is een intensieve klus i 1M Sluit buitenkranen af en bescherm de watermeter! Klaar voor de winter? Vrouw gewond bij Zaamslag LICHTE ONBEMANDE VLIEGTUIGJES 28 ZEEUWS-VLAANDEREN Lappenmand Alex Wauters uit Vogelwaarde heeft een zelfgemaakte drone, het pro fessionele gebruik staat onder druk. Voorkom schade, www.evides.nl/vorst Een poes die zichzelf ook maar een heel klein beetje respec teert, is niet vies van een dood vogeltje. Maar op het moment dat je je zo ellendig voelt, dat je zelf tot die ca tegorie behoort, wordt het toch een heel ander verhaal. Timon (14) is zo'n poes. Timon had steeds minder zin om te eten en te drinken. Toen ze nog maar 3,5 kilo woog en echt geen hap meer door haar keel kreeg, trok haar baasje Peter van Meelen aan de bel bij het dierenziekenhuis. „Ze at niet meer, omdat ze bijna overal pijn had en kotsmisselijk was. Een echo wees uit dat ze last had van ontstekingen aan haar darmkanaal, lever en alvlees klier", vertelt dierenarts Annette Burm. Medicatie bood geen soe laas om de eetlust weer wat op te wekken, dus besloten de dieren artsen tot een drastische maatre gel: Timon moest aan de sonde voeding. Ruim anderhalve week verblijft het dier al in het dieren ziekenhuis. De Poolse stagiaire Gosia heeft er haast een dag- en nachttaak aan om de poes weer op de been te krijgen. Het dier krijgt immers elk uur medicijnen, een beetje water en vloeibaar eten toegediend via een sonde, die via de zijkant van de hals op de slokdarm was aangesloten. „Die methode geeft ons de tijd om de ontstekingen onder contro le te krijgen. Dat gaat redelijk, maar het blijft onzeker of ze het gaat halen", vertelt Gosia. De fami lie Van Meelen uit Kloosterzande kan vanwege werk Timon niet zelf elk uur eten en drinken ge ven. „Het is ongelooflijk hoeveel liefde en zorg met name Gosia al in Timon heeft gestoken. Afgelo pen weekend was Timon wel thuis, want toen konden we haar wel zelf verzorgen. De verzorging is intensief en de rekening is ook nog een verrassing. Maar als de artsen zeggen dat ze er bovenop kan komen, dan gaan we er voor. Hadden ze ons verteld dat er geen redden meer aan was, dan had den we daar ook op vertrouwd." De intensieve zorg heeft jammer ge noeg niet mogen baten. Timon is don derdag overleden. waterbedrijf VOGELWAARDE - Het trekt vaak nogal wat bekijks, als Alex Wau ters uit Vogelwaarde met zijn zelf gemaakte onbemande vliegtuig in de weer is. „In de zomer maak te ik opnames van een camping in Renesse. Er stonden zoveel mensen te kijken, dat ik mijn dro ne maar heb laten landen op het dak van mijn auto." Het kan geen kwaad. Alex heeft de poten van zijn drone speciaal voorzien van zacht kunststof ma teriaal. De belangstelling die hij krijgt, is wel tekenend. Drones spreken tot de verbeelding, zeker die van Alex, als je weet dat hij het apparaat - een kleinformaat helikopter - helemaal zelfheeft ge bouwd. „Ik heb deze sinds april", vertelt Alex. „Ik had er eerder ook eentje, maar die was kleiner. Ik wilde een zwaardere waarmee ik meer kan." Praktisch de hele winter heeft Alex eraan gewerkt. „Hon derden uren heb ik erin gesto ken." Onderdelen komen overal vandaan, uit Hongkong, Enge land, Nederland. Hij liep bij de bouw tegen tal van problemen op. „Maar op internet heb je aller lei fora, informatiegroepen, van drone-liefhebbers. Stel je een vraag, dan krijg je altijd wel een goed antwoord." Alex, die werkt als werktuigbouwkundig freelan cer bij een groot Amerikaans in stallatiebedrijf, heeft de drone vooral als hobby. Om uit de kos ten te komen, doet hij ook betaal de opdrachten, bijvoorbeeld voor campings. „Ik maak er ook opna mes mee van huizen in de ver koop, en ik heb er een filmpje mee gemaakt van de motorcross bij Axel." Hij is trots op de resulta ten. „Dat motorcrossfilmpje was al snel tienduizend keer bekeken op internet." Droneproductions.nl heet de web site waarop Alex zijn drone-activi- teiten etaleert en promoot. Tot op zekere hoogte is hij er dus be drijfsmatig mee bezig. En dan wordt het lastig. Het gebruik van drones is - zoals alles in Neder land en de hele westerse wereld - aan regels gebonden. Hobbyisten hebben daar geen last van. „In principe mag je als liefhebber overal met een modelbouwvlieg tuigje vliegen en dat geldt ook voor hobbyisten met een drone." Mensen vinden het mooi om te zien wat j'e met zo'n drone allemaal kunt Hoe anders is het voor professio nals. Sinds 1 juli dit jaar geldt dat zij een ontheffing nodig hebben. Dat klinkt nog vrij vriendelijk. De werkelijkheid is anders. Wie be roepsmatig met een drone aan de gang wil, moet haast voldoen aan de eisen die worden gesteld aan een luchtvaartpiloot. EuroUSC Services in Engeland is door de Nederlandse overheid aangewe zen als het certificerings- en keu ringsbureau voor professionele drone-gebruikers. „Je krijgt te maken met allerlei za ken die voor de beroepsluchtvaart gelden", weet Alex. „Het is een heel lang traject. Op internet heb ik gelezen dat enkele Nederlandse drone-gebruikers ermee begon nen zijn, maar nog niet één heeft alles gehaald. Het is ook typisch Nederlands om de lat zo hoog te leggen." In politiek Den Haag gaan stem men op om het beroepsmatige drone-gebruikers niet zo moeilijk te maken. Alex merkt het wel. Hij denkt dat het niet zo'n vaart zal lopen als hij weer ergens met zijn drone aan de slag gaat. „De politie zal er wel op letten of ik geen ge vaar veroorzaak, maar over het al gemeen vinden agenten het ge woon interessant." Als militair object hebben drones niet zo'n goede naam, ze zijn ech ter op zoveel plekken nuttig te ge bruiken. Alex noemt de inspectie van bijvoorbeeld kerktorens, oude molens en ook nieuwe windmo lens. „Met mijn drone heb ik een keer de haan op de kerktoren hier vlakbij bekeken. Die was behoor lijk afgebladderd. Zo kun je in specties snel en goedkoop uitvoe ren, dat is toch mooi." ZAAMSLAG a Op de Groeneweg in de polder tussen Zaamslag en Ter- neuzen is donderdagavond laat een vrouw gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval. Ze reed even voor 23.00 uur met haar auto door onbekende oorzaak in een ondiepe sloot naast de weg. Het kostte de brandweer bijna een uur om de vrouw uit de auto los te knippen. Ze is naar het zieken huis in Terneuzen overgebracht. Aanstaande woensdag 11 december starten wij met de uitverkoopt door Raymond de Frel In de rubriek Lappenmand geven dierenartsen, specialisten, assisten tes én baasjes een kijkje achter de schermen bij Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Vandaag: sondevoeding bij een kat. I Timon kreeg elk uur sondevoeding en medicatie in het dierenziekenhuis. De intensieve behandeling kon het dier echter niet meer redden. 'Regels voor drones typisch Nederlands' door Harmen van der Werf Alex Wauters, Vogelwaarde Blijkens exploot van mij, toegevoegd kandi daat gerechtsdeurwaarder d.d. 26 november 2013 is op verzoek van Rahma Omar Hasan, wonende te Dedemsvaart, gemeente Har- denberg, te dezer zake woonplaats kiezende te Zwolle, aan het Van Nahuysplein 17-A, ten kantore van Roza Advocaten, (alwaar een af schrift van dit exploit kan worden verkregen) AAN Ibrahim Ismail Mohamoud, thans zonder bekende woon- en verblijfplaats in Nederland of daarbuiten, BETEKEND: de grosse van een beschikking gegevendoor de Rechtbank Overijssel, team Familierecht en Jeugdrecht, locatie Zwolle d.d. 21 november 2013, bij welke beschikking de echtscheiding tussen partijen is uitgesproken. F.J. Bessembinders toegevoegd kandidaat gerechtsdeurwaarder. LAVG Gerechtsdeurwaarders Lavendelheide 12 9202 PD Drachten Wij houden dan 's avonds een speciale koopavond met extra hoge korting die kan oplopen tot 50 procent. Er staat dan ook een lekker drankje voor u klaar! Onze merken: s-Oliver Casual, s-Oliver Selection, Street One, Dreamstar, Rhetorique en Not The Same. Malysa Mode - Brouwerijstraat 15 - Oostburg www:malysamode.nl Mfc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 122