ZEEUWS-VLAANDEREN II Jordi Ollebek (30) mag de ruimte in almanak Ouderdom Verbod op bezit van vuurwerk geldt op alle scholen voor voortgezet onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen. Grenspaal staat nu onwrikbaar op zijn plaats Strand weggespoeld, aan de duinen is niet veel te zien Hannie Kool- Blokland hield een dagboek bij Wie wint de wisselbeker voor de Beste Leraar van het Jaar? HULST - Op de scholen voor voort gezet onderwijs en voortgezet spe ciaal onderwijs in Zeeuws-Vlaan deren en op Scalda wordt de ko mende weken streng opgetreden tegen het in bezit hebben van vuurwerk, of vergelijkbaar brand baar materiaal. De scholen heb ben dat samen met de politie afge sproken. De achterliggende gedachte is, zo laten de scholen weten in een brief aan ouders en leerlingen, dat er 'ieder jaar weer afschuwelijke ongelukken gebeuren door het on kundig en vroegtijdig afsteken van vuurwerk'. Door het nemen van preventieve maatregelen wil len de scholen meehelpen dit te voorkomen, vertelt sectordirec teur havo/vwo Peter Winters van het Reynaertcollege in Hulst. Allereerst is het in en om alle scholen voor leerlingen verboden om vuurwerk in bezit te hebben. Als iemand wordt gesnapt, wordt meteen de politie er bij geroepen. Die maakt een proces-verbaal op en schakelt het bureau HALT in. Als er verdenkingen tegen leerlin gen bestaan, zal de politie op school hun kluisjes inspecteren. Leerlingen die vuurwerk of daar mee vergelijkbaar materiaal in hun bezit hebben zijn strafbaar, ook al is het niet gebruikt. De boosdoeners kunnen ook van de schooldirectie zelf nog een straf verwachten. Winters: „We zitten hier dicht bij België en daar is vuurwerk soms wat gemakkelijker te krijgen. We geven op school les in allerlei vak ken, maar we vinden ook dat we onze leerlingen breder moeten vormen. Ze maatschappelijk be wust maken." Winters wijst er op dat de school geen eilandje is, maar onderdeel van de omgeving. „Daar ligt ook een stukje verantwoordelijkheid, longeren die vuurwerk afsteken kunnen in de buurt voor veel overlast zorgen. Natuurlijk zal er op zaterdag en zondag wel eens een rotje worden aangestoken, daar hebben wij als school geen invloed op. Maar wat we wel on der controle kunnen houden, wil len we ook doen." Door gezamen lijk één lijn te trekken en afspra ken te maken met de politie geldt voor alle scholieren in de regio de zelfde gedragslijn. „Ouders en leerlingen weten welke afspraken we gemaakt hebben, dat is voor ie dereen helder en duidelijk." PHILIPPINE - Grenspaal 315 staat weer op zijn vertrouwde plek aan de Binnenpolderweg bij Philippi ne. De uit 1843 daterende gietijze ren paal werd vorige winter als 'vermist' gemeld bij de Permanen te Grenscommissie, verantwoor delijk voor onderhoud van grens palen. Na enig onderzoek kwam jan van de Velde, die namens de provincie in de commissie zit, er achter dat de paal was opgeslagen bij de gemeente Assenede. Mede werkers hadden hem onder aan de dijk gevonden. Van de Velde: „De paal is vermoedelijk geraakt door een landbouwmachine en de dijk af gerold. Hij stond nog op een verouderde, gemetselde fun dering." Afgelopen zomer is de paal opgeknapt en verankerd in een blok beton van 1,20 bij 1,20 meter. Gisteren werd de grens paal door de provincie weer op zijn plek bovenaan de dijk gezet. TERNEUZEN - De in Terneuzen ge boren en getogen Jordi Ollebek (30) mag de ruimte in. Hij is één van de winnaars van de Axe space contest in het Amerikaanse Flori da, heeft Jordi zelf gemeld op zijn Facebook-pagina. „Voor hem gaat een droom in ver vulling", laat zijn vader Dennis Ollebek weten. „Als driejarige wil de hij dit al. 'Ik wil brandweer man worden', zei hij, 'brandweer man op de maan'." Volgend jaar kerst moet het gebeu ren, aldus zijn vader. Jordi zal met een speciaal vliegtuig, een soort spaceshuttle, op honderd kilome ter van de aarde vliegen. In Flori da moest Jordi meedoen aan aller lei experimenten, waaruit hij in elk geval als beste Nederlander naar voren kwam. De oud-Terneu- zenaar werkt als docent natuur kunde in Tilburg en woont in Goirle. „Maar hij voelt zich in de eerste plaats Zeeuw", zegt zijn va der. „Hij wordt dus de tweede Zeeuw in de ruimte." De in Sluis kil geboren, in Amerika wonende Lodewijk van den Berg was de eerste. Hij maakte in 1985 een ruimtereis van zeven dagen met de spaceshuttle Challenger. De cadeaus zijn uitgepakt en tover den een lach op vele kindergezicht jes. Sinterklaas zit inmiddels alweer in Spanje. Maar de ouderdom be gint nu toch ook vat te krijgen op de krasse goedheilig man, merkte een Oost-Zeeuws-Vlaams jongetje. Hij bracht een bezoek aan Sinter klaas in het 's Landshuis in Hulst, waar de Sint de afgelopen weken Zo- geerde. Het was een leuk gesprek dat eindigde met een handvol snoep. Toen de Sint afgelopen week met zijn pieten een bezoek aan school bracht vroeg hij belangstel lend aan het ventje hoe hij heette. „Dat heb ik u vorige week al ver teld", reageerde het jongetje ver baasd. „Bent u dat nu al vergeten?" Tja, als je wat ouder wordt... ZATERDAG 7 december 2013 „conpUa.vMidae.burg bu,"«*CHuwd.v»'«B-,*n Controle scholen op vuurwerk door Eugène Verstraeten I Grenspaal 315 werd gisteren weer op zijn vertrouwde plekje op de dijk aan de Binnenpolderweg bij Philippine getakeld. Een betonnen blok van 1,20 bij l,2U meter moet voorkomen dat de paal ooit weer van zijn sokkel wordt gestoten, foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 119