held Grote Clubactie Brekend perkoenpaaltje beschadigt vaak de dijk Waterrijk nieuwjaar N-Beveland jacob KorSUIZe ZeeUWSe BEVELANDEN en THOLEN 31 ENERGIESUBSIDIE 20%KORTING KAMPERLAND - De Nieuwjaarsre ceptie van de gemeente Noord-Be veland heeft donderdag 2 januari in Kamperland het thema 'Water rijk Noord-Beveland'. In de evene mentenboerderij Land&Zeezicht zijn tussen 19.30 en 21.30 uur pre sentaties over de Noord-Beveland- se wateren van onder meer onder nemers en natuurorganisaties. Er rijdt weer een pendelbus vanaf het parkeerterrein bij de C1000 om de smalle Sint Felixweg en de zachte bermen te ontlasten. De Korenbeurs -Willem4 Hotel Restaurant- 2013-2014 Michelin Kw Bib-Gourmand restaurant Via een online verkiezing op www.clubhelden.nl konden kan didaten opgegeven worden en kon op hen worden gestemd. In middels zijn er twaalf provinciale clubhelden gekozen. Korsuize is al vele jaren vrijwilliger bij SV Apollo 69 uit 's-Gravenpolder. Ooit begonnen toen zijn oudste zoon begon te voetballen, zeven tien jaar geleden. Eerst als leider van een team, scheidsrechter, maar door de jaren heen ook in verschillende commissies en het bestuur. Korsuize is nog steeds lid van het jeugdbestuur. Hij is de eerste om zijn uitverkiezing te re lativeren. „Je merkt dat er binnen het Zeeuwse weinig animo is voor dit soort verkiezingen." Korsuize verklaart dat uit de nuch tere volksaard. Anderzijds vindt hij het jammer, want dit soort ini tiatieven helpen volgen hem wel om het vrijwilligerswerk onder de aandacht te brengen. Korsuize: „Sportclubs, maar ook andere organisaties hebben im mers steeds meer moeite om vrij willigers te vinden." OCG sluit jubileum af met gala In het kader van het 25-jarig bestaan van het Onderne mers Contact Goes is er vrij dag 13 december een jubi leumgala in de Grote of Ma ria Magdalenakerk in Goes. De avond wordt opgeluis terd door artiesten als de Musicalvrienden Goes, Mar- jon van Iwaarden, Mare Can to Raffaela. Er zijn nog enke le kaarten beschikbaar via www.ocggoes.nl. Buurtpreventie met hondenbezitters De gemeente Vlissingen over weegt om hondenbezitters in te schakelen voor buurtpre ventie. De gemeente Utrecht heeft hier positieve ervarin gen mee. Deelnemers krij gen vooraf een training en instructies hoe te handelen. Want het is niet de bedoe ling dat die hondenbezitters zelf ingrijpen als ze iets ver dachts zien, maar de politie waarschuwen. Stichting houdt mini-kerstmarkt De Baarlandse afdeling van de Stichting Oude Zeeuwse kerken houdt zaterdag 14 de cember van 14.00 tot 16.00 haar jaarlijkse mini-kerst markt in de Maartenskerk te Baarland. De opbrengst is be stemd voor restauratiewerk zaamheden in de kerk. Er zijn kerststukjes, vogelvoe- dertaarten en kerstartikelen en koffie en thee. Nestkastjes maken bij MEC Bevelanden Bij MEC De Bevelanden kun nen kinderen tussen de 8 en 12 jaar oud op woensdag 11 december mezenkastjes tim meren. Dat gebeurt van 14.00-15.00 uur en van 15.15-16.15 uur. Leuk om zelf te houden, maar ook ge schikt om als kerstcadeautje weg te geven. Opgeven via info@mecdebevelanden.nl of 0113-252628. Deelnemen kost een euro. Dat vertelt Anneke McGovern, omgevingsspecialist van het Pro jectbureau Zeeweringen. „In 2008 hebben we vrijwillig alle cultuur historische elementen in kaart ge bracht. We proberen die zo veel mogelijk in stand te houden." Maar oude steenbekledingen ver dwijnen als regel. Het materiaal is te licht om een superstorm te trot seren. In plaats daarvan heeft het projectbureau in Ouwerkerk, in Walsoorden (Westerschelde) en bij het haventje de Oesterput op Noord-Beveland, museumglooiin gen aangelegd waarop de steen soorten nog te zien zijn. Basaltsteen handhaaft het project bureau vaak nog wel. Oude nol len (piertjes) blijven vaak ook in stand. Dat geldt eveneens voor de voor Schouwen-Duiveland ken merkende muraltmuurtjes. Van perkoenpaaltjes is het projectbu reau niet zo gecharmeerd. Ze gaan rotten en op den duur bre ken ze af. Als dat gebeurt nemen ze regelmatig stukken glooiing mee. Toch zijn ze om 'esthetische redenen' teruggeplaatst bij het ha venhoofd van Zierikzee en op de dijk tussen Colijnsplaat en Wis- senkerke op Noord-Beveland. McGovern: „Ook hebben we hier over regelmatig overleg met ge meenten, de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en de Rijks dienst voor Cultureel Erfgoed. We hebben nog nooit gehoord dat we niet genoeg in stand hou den, integendeel." Stichting De Oosterschelde moet van haar maar eens naar de cultuurhisto rische dag komen die het project bureau jaarlijks organiseert voor heemkundekringen en historici. „Verder liggen onze plannen voor 2015 ter inzage. Het staat stichting De Oosterschelde vrij een ziens wijze in te dienen." http://zeeweringen.nl/omgeving/cul tuurhistorie ZATERDAG 7 DECEMBER 2013 VOOR r* SNÏUf SfSlISSfRS TOT 31 12 '3013 1^1^ r mmr Mortiereboulevard 40 Middelburg 0118 - 441 944 www.ascozeeland.nl Het Uniek 7,50 gerechten concept: t/m 23/12/13 GRATIS 1 dessert Reserveer nu 0113 306392 info@dekorenbeurs-willem4.nl 'S-GRAVENPOLDER - Jacob Korsuize van SV Apollo 69 uit 's-Gravenpol- der is door de goede-doelenactie Grote Clubactie uitgeroepen tot dé dubheld van Zeeland. GOES VLISSINGEN BAARLAND GOES Freek Titselaar van stichting De Oosterschelde achter een rij bewaard gebleven perkoenpaaltjes op de Lokkersnol bij Zierikzee. foto Dirk-jan Gjeltema ZIERIKZEE - Sinterklaascadeautje voor Stichting De Oosterschelde: „Voor het dijktraject Zuidhoek Zie rikzee, dat in 2015 op de planning staat, kijken we tijdens de uitvoe ring of het mogelijk is paaltjes op de glooiing te plaatsen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 115