Sondevoeding geven is een intensieve klus Bezorger in bezit van auto PZC M berco Burg-Haamstede 66 Alles wat hier gebeurt, is een spiegel van wat je in Zeeland ziet 30 SCHOUWEN-DUIVELAND ZEELANDHALLEN Het gaat na een aantal moeilijkere jaren steeds beter met het evenementencomplex in Goes. J. de Nooijer aantrekkelijk shoppen Een poes die zichzelf ook maar een heel klein beetje respec teert, is niet vies van een dood vogeltje. Maar op het moment dat je je zo ellendig voelt dat je zelf tot die ca tegorie behoort, wordt het toch een heel ander verhaal. Timon (14) is zo'n poes. Timon had steeds minder zin om te eten en te drinken en verloor in rap tempo de helft van haar gewicht. Toen ze nog maar 3,5 kilo woog en echt geen hap meer door haar keel kreeg, trok haar baasje Pa trick van Meelen aan de bel bij het dierenziekenhuis. „Ze at niet meer, omdat ze bijna overal pijn had en kotsmisselijk was. Een echo wees uit dat ze last had van ontstekingen aan haar darmkanaal, lever en alvleesklier. Die gecombineerde aandoening noemen we triaditis", vertelt die renarts Annette Burm. Medicatie bood geen soelaas om de eetlust weer wat op te wekken, dus besloten de dierenartsen tot een drastische maatregel: Timon moest aan de sondevoeding. Het dier krijgt elk uur medicijnen, een beetje water en vloeibaar eten toegediend via een sonde, die via de zijkant van de hals op de slokdarm was aangesloten. De familie Van Meelen uit Klooster- zande kan vanwege werk Timon niet zelf elk uur eten en drinken geven, dus zijn zij heel blij dat de poes in het dierenziekenhuis mag blijven. „Afgelopen weekend was ze wel thuis, want toen konden we het zelf doen en heeft ze ook weer wat uit zichzelf gegeten. Natuurlijk, deze verzorging is heel intensief en de uiteindelijke rekening is ook nog een verras sing. Maar als de dierenartsen zeg gen dat er een kans is dat ze er bo venop komt, dan gaan we daar voor. Hadden ze ons verteld dat er echt niets meer aan te doen was geweest, dan hadden we daar ook op vertrouwd." De intensieve zorg heeft jammer ge noeg niet mogen baten. Timon is don derdag overleden. weGeNeR Media GOES - Een jaar geleden leek het er al op dat de Zeelandhallen uit het dal aan het klimmen is. De stijgende lijn zet zich door. Naast een groeiende evenementenkalen der raken de evenementen zelf ook steeds sneller uitverkocht. Tot tevredenheid van locatiedirec teur René van Donschot. „Ja, het viel ons zelf ook al op", zegt hij. „Het lijkt erop dat we de weg naar boven nu hebben gevon den." Dat is volgens Van Donschot niet de verdienste van de hallen al leen. „Alles wat hier gebeurt, is een spiegel van wat je in Zeeland ziet. We kunnen het niet zelfstan dig tot stand brengen." Van Don schot bedoelt daarmee, dat de Zee landhallen vooral faciliterend werkt en niet organiserend, zoals in het verleden. „Dat was toch te moeilijk en te risicovol. Daarom is die draai gemaakt", verklaart Van Donschot. De Zeelandhallen organiseert op dit moment zelf nog alleen de mo- delbouwbeurs en is verder dus af hankelijk van initiatieven van bui tenaf. Die zijn er volop, zowel nieuwe 'titels', zoals Van Don schot het noemt, als bestaande ac tiviteiten. „Als de al langer lopende evene menten een stijgende lijn gaan vertonen, is dat een heel goed te ken. Kijk bijvoorbeeld naar de Contacta (de vorige maand gehou den netwerkbeurs, red.). Die was dit jaar sneller uitverkocht en gro ter dan ooit, ondanks de recessie. Ongekend, we dachten: 'wat ge beurt hier"', zegt Van Donschot. De agenda is dus goed gevuld, maar muziek is nog altijd een ge- mis in de kalender. „Het streven is om dat segment volgend jaar meer aandacht te geven", zegt de locatiedirecteur. In april brengt Golden Earring in elk geval weer een bezoek aan de Zeelandhallen, een band die altijd wel een vaste schare fans trekt. Grotere namen zijn een moeilij ker verhaal. „Je moet een bepaald aantal kaarten verkopen om uit de kosten te komen. Dus die tick ets zijn dan ook vrij prijzig", legt van Donschot uit. Aan het con cert van Marco Borsato, in juni vo rig jaar, hebben de Zeelandhallen volgens Van Donschot maar een beetje verdiend. „Het was bijna break-even. En dat is toch wel het minste wat we wil len. We kunnen zesduizend man kwijt, maar het is de vraag of die komen als je Anouk hier neerzet en een kaartje vijftig euro kost. Mensen gaan dan toch liever naar het Gelredome." De Zeelandhallen wil in het nieu we jaar ook bekijken of de econo mische impact van evenementen kan worden berekend, wat bij voorbeeld ook is gedaan bij Con cert at Sea. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl i Meubelsto ALLE EETKAMERSTOELEN: &1 GRATIS door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven dierenartsen, specialisten, assi stentes én baasjes een kijkje achter de schermen bij Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Vandaag: sondevoeding bij een kat. De PZC is op zoek naar een bezorger, in het bezit van een auto, die 's ochtends voor 07:00 uur wil bezorgen. Wat staat er tegenover? Het bezorgen varrde krant levert een prima bijverdienste op. Daarnaast ont vangt u een kilometervergoeding. De hoogte van de bijverdienste wordt in een persoonlijk gesprek besproken. Aanmelden? Neem tijdens kantooruren contact op met dhr. Ronald Kasander e-mail: r.kasander@wegenermedia.nl telefoon: 088 - 0130293 www.bezorgers.nl Zeelandhallen ziet weer heil in de toekomst door Luc Oggel René van Donschot ZEELANDHALLEN Zeelandhallen Goes is met ruim 15.000 vierkante meter de groot ste beurzen- en evenementenloca tie in de regio. Verdeeld over drie multifunctione le hallen is het complex geschikt voor uiteenlopende evenementen; van een publieksbeurs tot een mu ziekfestijn of bedrijfsfeest. Zeelandhallen is onderdeel van Libéma, met 24 locaties één van de grootste leisure concerns van Nederland. Libéma ontvangt jaar lijks ruim vijf miljoen gasten. De organisatie bestaat uit drie divi sies; Attractieparken, Vakantiepar ken en Beurzen Evenementen. Meer informatie over de Zeeland hallen is te vinden op www.zee- landhallen.nl. Meer bereiken. Met Wegener HAAR VAN BOVEN ZIJ VAN BENEDEN GORTSTRAAT 28 4331 LC MIDDELBURG 0118-617652 WWW.BOVENENBENEDE N.NL lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 104