Heerenveen pakt punt bij ADO in blessuretijd Supporters zaterdag massaal achter PSV Van Gaal hoopt op gunstig reisschema 32 SPORT WK HANDBAL Handbalster uit Arnhem legt de lat hoog en gaat met het Nederlands team voor goud op het WK in Servië. Beide ploegen begonnen voorzich tig, zonder daarbij tot goed voet bal te komen. Heerenveen zocht doorlopend via de vleugels de weer herstelde, maar niet impone rende topscorer Alfred Finnbo- gason. ADO Den Haag probeerde vanaf het beweeglijke midden veld spits Mike van Duinen te be reiken. Vanaf de zijkanten lukte dat niet, omdat Ninos Gouriye op rechts en Jerson Cabral op links totaal niet in de wedstrijd zaten. Veel kansen leverde het geploeter in de eerste helft niet op. De bes te mogelijkheid aan Friese kant was nog die van de opgerukte cen trale verdediger Otigba. ADO Den Haag startte de tweede helft veelbelovend. Binnen tien minu ten voorkwam doelman Nord- feldt tot tweemaal toe een Haags doelpunt. Twintig minuten voor tijd kwam de thuisploeg verdiend op voorsprong. Mike van Duinen schoot raak. Dat was voor Heeren veen het sein meer de aanval te zoeken. De thuisclub ontsnapte aan de gelijkmaker toen Danny Bakker bijna zijn eigen doelman Gino Coutinho passeerde. De paal redde hem. Even later maakte Otigba, met een fraaie halve om haal, alsnog de enigszins onver diende gelijkmaker. Go Ahead Eagles en Heracles Almelo hebben er onderin de ere divisie beiden een puntje bij. De onderlinge wedstrijd in Deventer eindigde in 1-1. Het duel was be gin vorige maand na ongeveer twintig minuten spelen, bij een stand van o-o, gestaakt vanwege noodweer. De bezoekers kwamen een kwartier voor tijd op voor sprong via Mark Uth, maar Erik Falkenburg redde in de slotfase een punt voor Go Ahead Eagles. Onder meer Supportersvereni ging PSV en Fans United sluiten zich bij de actie aan. PSV pakte de afgelopen acht wedstrijden in de competitie maar vijf punten. De aanhang van PSV is bezorgd over de sportieve resultaten, de supportersverenigingen willen dat 'de twaalfde man' er in ieder geval alles aan gedaan heeft om de ploeg te ondersteunen. Als PSV het duel met Vitesse zaterdag verliest, dan lijkt de ploeg al een streep door plaats één en twee in de competitie te kunnen zetten. Dat zou betekenen dat de ploeg in het jaar 2014/2015 opnieuw geen Champions League speelt. Bij winst op Vitesse is de achter stand van PSV op de leiders in de competitie nog enigszins te over zien, met een gelijkspel schiet de ploeg weinig op. Zeker omdat de volgende uitwedstrijden in de ere divisie (eerst FC Utrecht en daar na Ajax) op papier allerminst een voudige opgaven zijn. Volgende week speelt PSV nog tegen Chor- nomorets Odessa. Daarin moet Europese overwintering veilig worden gesteld. ARNHEM - Estavana Polman en het Nederlands handbalteam: het is tot op heden nog niet de meest ge lukkige combinatie. De 21-jarige Arnhemse behoort bij haar club Esbjerg in de sterke Deense com petitie wekelijks tot de uitblin kers, maar bij Oranje heeft ze vooral door blessures de hoge ver wachtingen tot op heden niet waargemaakt. Domme pech, noemt Polman het zelf. Eerst was het een gekwetste knie, afgelopen zaterdag klapte ze in het oefenduel met Noorwegen door haar enkel. „Niet weer. Dat was het eerste wat <Joor mij heen ging. Ik ben net terug van een blessure, wilde wedstrijdritme op doen met het oog op het WK dat komend weekeinde begint. Dan heb je veel pijn en ga je naar het ziekenhuis. Er gaat van alles door je hoofd. Het zal toch niet zo zijn dat ik het WK ga missen?" De blessure bleek mee te vallen, tot opluchting van het boegbeeld van de Nederlandse handbal sport. „Het gewricht was niet ge broken. En dan denk ik, het is maar een enkel. Ik heb nog wel pijn, maar wat is pijn? Ik kan erop lopen en ik kan rennen. Topsport doet pijn. Ik werk hard aan mijn herstel en wat mij betreft ben ik direct inzetbaar." Komende zaterdag spelen de Ne derlandse handbalsters hun eer ste wedstrijd op het WK in Ser vië. De Dominicaanse Republiek is dan de tegenstander. Polman zal waarschijnlijk nog niet mee doen. Volgens bondscoach Groe ner heeft de opbouwspeelster wat dagen nodig om te herstellen. Het Nederlands Handbal Ver bond (NHV) had gisteren, een dag voor vertrek naar Belgrado, een persconferentie belegd op PROGRAMMA sportcentrum Papendal. Daar bleek hoe populair de handbalba- be onder het journaille is. Polman had meer aanvragen voor inter views dan bondscoach Henk Groe ner. De verwachtingen van Neder land zijn hooggespannen. Dit Oranje, met een gemiddelde leef tijd van slechts 23,5 jaar, zou beter kunnen presteren dan het Neder lands team van Sjors Röttger, dat in 2005 knap vijfde werd op het WK. Dat was de beste prestatie ooit van Oranje op een toernooi. Druk voelt Polman niet. „Daar heb ik nooit last van. Gezonde wedstrijdspanning heb ik wel. Maar ik heb er vooral vet veel zin in. De poule overleven mag geen probleem zijn. Wij kunnen ver ko men, zelfs goud halen. Maar dan moet de loting meezitten en moet er door ons op het juiste mo ment gepiekt worden." Polman wil schitteren op het WK. „Ik ben 21 jaar, dat is jong. Ik heb altijd gezegd dat ik op mijn 24e top moet zijn. Maar in Dene marken gaat het heel goed en na tuurlijk wil ik dat niveau ook ha len bij Oranje. Dat is geen vanzelf sprekendheid. Laat het op het WK maar gebeuren. Dat dit mijn toernooi mag worden." Groener heeft alle vertrouwen in Polman en stak zijn pupil een hart onder de riem. „Ik vind dat Estavana ook bij Oranje goed presteert. Neem de play-offwedstrijd in en tegen Rusland in juni. Estavana was één van de speelsters die het verschil maakte." Twee seizoenen handbalde Polman voor het rela tief kleine SonderjyskE in Dene marken, voordat ze afgelopen zo mer voor het grotere Esbjerg koos. Bij haar afscheid stonden volwassen mensen, sponsors en fans, te huilen. Polman hield het ook niet droog, maar ze bleef ach ter haar beslissing staan. Ze was Het woord discriminatie is zelfs al gevallen in het exotische vakan tieparadijs Costa do Sauipe waar grijze mannen op leeftijd achter de bühne aan alle touwtjes trek ken. En zo is er alweer gedoe voor dat het eerste land morgen uit de koker tevoorschijn is gekomen. Van Louis van Gaal is ondertus sen nog weinig vernomen, maar de bondscoach is inmiddels aange komen in Brazilië. Van Gaal zit morgen niet alleen in de zaal, want hij heeft gezelschap van di recteur betaald voetbal Bert van Oostveen, WK-projectleider Gijs de Jong, logistiek manager Bart van Soest, teammanager Hans Jor- ritsma en perschef Kees Jansma. Van Gaal en Jansma reizen na de loting meteen terug, terwijl de rest van de delegatie in Brazilië achterblijft om het verblijf van het Nederlands elftal zo goed mo gelijk voor te bereiden. Hoewel de zogenaamde deskundi gen nu alweer over elkaar heen buitelen met allerlei meningen, heeft de KNVB ervoor gekozen om vanuit het basiskamp in Rio de Janeiro te gaan werken. Dat be tekent dat Oranje net als in 2010 en 2012 weer veel uren in het vliegtuig doormaakt. Als het Oranje bij de loting tegenzit, moet het voor de drie groepswed strijden op en neer naar de steden Manaus, Recife en Natal en dat houdt in dat er 14.000 kilometer gereisd zal worden. Het is niet voor niets dat de Engelse bonds coach Roy Hodgson deze \Veek zei 'dat hij zich meer zorgen maakt over de locaties dan over de tegenstanders die Engeland loot. Die discussie woedt trou wens op meerdere plekken, want zelfs binnen de Fifa gaan er stem men op de vroege middagwed strijden naar een ander tijdstip te verplaatsen. In tropische steden als Fortaleza, Salvador en Recife beginnen de duels om één uur 's middags. De enige reden dat dat gebeurt is dat het dan prime time in Europa is. Maar ondanks alle bezwaren van veel voetballers die van de zomer aan de Confedera tions Cup meededen, heeft voor zitter Sepp Blatter al gezegd dat er aan de aanvangstijden niet valt te tornen. Net als andere bonds- coaches zal Van Gaal dan ook met een meer dan gemiddelde interes se kijken naar de speelsteden. DEN HAAG - sc Heerenveen heeft woensdag in het inhaalduel met ADO Den Haag verzuimd de vierde positie op de ranglijst in te nemen. De wedstrijd eindigde in 1-1. Daar mocht Heerenveen nog tevreden mee zijn ook, want Kenneth Otig- ba zorgde pas in blessuretijd voor de gelijkmaker van de Friezen. door Rik Elfrink EINDHOVEN - De supportersvereni gingen van PSV bereiden een groot scheepse publieksactie voor het duel tussen PSV en Vitesse voor. Doel is om het publiek negentig mi nuten achter de ploeg te krijgen. De precieze plannen maken de ver enigingen vandaag bekend. Polman jaagt met Oranje op WK-titel door Pim Roelofs Estavana Polman 7 december (19.15 uur): Neder land - Dominicaanse Republiek 8 december (16.00 uur): Zuid-Ko- rea - Nederland 10 december (20.30 uur): Neder land - Frankrijk 11 december (18.15 uur): Neder land - Congo 13 december (20.45 uur): Monte negro - Nederland Finale 22 december (17.15 uur) door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Terwijl de KNVB-direc- teur stoer roept dat hij wel eens wil weten waarom de procedure van de loting is aangepast, hebben ze in Brazilië op dit moment heel andere dingen aan het hoofd. Het gastland maakt zich een dag voor de aftrap vooral druk om een woe dende aanklager, die het er niet mee eens is dat twee licht getinte schoonheden de presentatie voor hun rekening nemen in plaats van twee donkere Brazilianen. De machtigste man in de voetbalwereld, Sepp Blatter, bepaalt zijn eigen re gels. De baas van de Fifa is er niet vies van bevriende landen een handje te helpen, foto Marcus Brandt/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32