lin 1 1 lil 1 i I Hi k i t h a Sepp Blatter: ingestort stadion is op tijd af Bekking wil met NED1 Ocean Race winnen SPORT 29 I is COSTA DO SAUIPE - Het deels inge storte voetbalstadion in Sao Pau lo, waar vorige week twee men sen om het leven kwamen toen een kraan op een tribune viel, is op tijd af voor de openingswed strijd van het WK voetbal vol gend jaar. Dat liet Fifa-voorzitter Sepp Blatter gisteren weten van uit Costa do Sauipe, waar de defi nitieve potindeling voor de WK-loting bekend werd ge maakt. „Er is één trieste zaak en dat is de dood van de twee bouwvakkers", aldus Blatter. „Voor de rest zijn de problemen zo klein dat we met een gerust hart kunnen gaan sla pen. Het stadion zal op tijd af zijn." De Belg Michel D'Hooghe, lid van het uitvoerend comité van de Fi- fa, liet donderdag nog weten dat hij het betwijfelde of de deadline voor het stadion gehaald kon wor den na het ongeluk. Ook op ande re plekken zou er ernstige vertra ging in het bouwproces zijn. Voor Bekking (50) is het de zeven de keer dat hij aan boord stapt, Poortman (36) deed twee keer eer der mee. Samen beleefden ze in 2006 in de zevende etappe van New York naar Portsmouth het drama rond de overboord gesla gen en omgekomen Hans Horre- voets. Poortman was teamgenoot van Horrevoets op die ABN Amro II maar niet aan boord; Bekking en zijn bemanning van de Movi- star werden na het ongeluk door de in de buurt varende ABN Am ro II aan boord genomen. Hun boot had het begeven door het zeegeweld. Twee bemanningen en het levenloze lichaam van Hor revoets op één boot.. Het ontnam Bekking en Poortman niet de wens nog een keer mee te doen. Voor de Amsterdamse uitzendor ganisatie Brunei is het na de cam pagnes in 1997-1998 en 2005-2006 een derde keer dat de uitzendorga nisatie bij de race betrokken is. Het project kost de sponsor circa twaalf miljoen euro; dat er waren in het verleden tientallen miljoe nen. Doordat de boten geleverd worden door Volvo en volledig identiek zijn, bedragen de kosten maar een deel van voorgaande campagnes. Niet alleen hoeven er geen torenhoge bedragen aan de boot en de ontwikkeling daarvan te worden uitgegeven, ook is er geen personeel op de wal nodig om de boot te prepareren. Dat wordt door Volvo gedaan. Bekking: „Nu komt het op zeilen aan. Je hebt geen snelle en min der snelle boten. Ik geef ons een goede kans. Ik wil deze race een keer winnen." Volgende week krijgen Bekking en de zijnen hun boot in Enge land. „We zullen als tweede echt in het water liggen. Dat is qua trai ning een voordeel." Voorzitter Jan Berent Heukensfeldt Jansen van het Watersportverbond bracht al vast het mooist denkbare boot nummer. De Brunei zal met 'NEDi' op de zeilen varen. Dat er nóg een Nederlandse boot komt is mogelijk, aangezien een andere zeilcoryfee, Roy Heiner, ook nog probeert sponsors te vinden. De baas van de race, Knut Frostad, neemt Heiners plannen serieus. „Maar ik weet niet of het Roy gaat lukken." Dat Simeon Tienpont, recent win naar van de America's Cup en ooit ook lid van de ABN Amro II, zich aan boord zal melden, ligt niet voor de hand. Tienpont heeft in de States een topbaan. Maar Bekking wil zeker met hem pra ten. „Iemand als Simeon is zo oer sterk en zo ervaren, die kunnen we heel erg goed gebruiken." De komende maanden moet Bek king zijn bemanning van acht ke rels rond maken. En er komt een mediavertegenwoordiger aan boord, om er qua pr en sportief verslag alles uit te halen. Bekking: „Nee, ook dat wordt geen vrouw. Ik weet hoe het werkt op zee. Dan springen vonken over en heb je bij terugkeer misschien wel hu welijksperikelen. Dat wil ik niet meemaken in het team." Zware nederlaag voor schakers Na de spectaculaire zege van maandag van het Neder lands schaakteam op het nog ongeslagen Oekraïne, verloor Oranje gisteren op het WK voor landenteams van Rusland. Het werd 3.5-0-5- Sergei Tiviakov zorg de voor het halfje door remi se tegen Grisjoek. Anish Giri leed z'n eerste ne derlaag op het WK, tegen Vladimir Kramnik. Ook Loek van Wely en Ivan Soko- lov verloren. ADO niet akkoord met straf Kramer ADO Den Haag gaat niet ak koord met het schikkings voorstel van vier wedstrij den schorsing voor Michiel Kramer. Hij haalde tijdens het duel met Ajax (0-4) met zijn arm uit naar het hoofd van doelman Cillessen. Dat ontging arbiter Wiedeme- ijer. De aanklager betaald voetbal eiste gisteren vier duels uitsluiting. De tucht- commissie zal zich morgen over de zaak buigen. Zeeuwen verliezen in wereldbeker Drie Zeeuwse driebanders die in het wereldbekertoer nooi in Hurghada in actie kwamen, zijn uitgeschakeld. Joke Breur uit Terneuzen verloor van de sterke Griek Tsokantas van en de Egypte naar Mohammed. Ronald van Geyt uit Hansweert ver sloeg de Egyptenaar Adolph maar verloor daarna van de Koreaan Ra Hee Kim. Sylvia Eckel, ook uit Hansweert, verloor van een Griek en een Egyptenaar. Breda helpt NAC met huurverlaging De gemeente Breda wil de huur die voetbalclub NAC betaalt voor het stadion met 325.000 euro per jaar verla gen. Het college stelt dat voor aan de gemeenteraad nadat de club vanwege finan ciële problemen bij de ge meente had aangeklopt voor hulp. NAC betaalt nu 1,3 mil joen euro per jaar. De club zegt zonder steun failliet te gaan. Er was gevraagd om zes ton huurverlaging. Crucq en Maljers stoppen bij TOP De trainers/coaches Peter Crucq en Erik Maljers verla ten aan het eind van dit sei zoen korfbalclub TOP. Het duo staat sinds het sei zoen 201X/2012 voor de eer ste selectie van de club uit Arnemuiden. De technische commissie van TOP, dat zowel op het veld als in de zaal uitkomt in de overgangsklasse, gaat op zoek naar een opvolger van het duo. WOENSDAG 4 DECEMBER 2013 s De ingestorte tribune in Sao Paulo. foto EPA door Hans Leber AMSTERDAM - Een Nederlandse boot onder de naam Brunei vaart van 4 oktober volgend jaar tot 27 juni 2015 in de Volvo Ocean Race. Schipper Bouwe Bekking en zeiler Gerd-Jan Poortman willen met zes nog aan te wijzen collega's de tien etappes over bijna 40.000 nau tische mijlen (73.000 kilometer) tussen Alicante en Göteborg als snelsten afleggen. Het toilet staat open en bloot in de kajuit en kan meebewegen met de deining. Een eventuele blinde darm wordt verwijderd door een teamge noot die daarvoor een cursusje volgde. En tóch zijn Bouwe Bek king (50) en Gerd-Jan Poortman er lyrisch over dat ze weer meedoen aan de Volvo Ocean Race. ANTALYA DEN HAAG HURGHADA BREDA ARNEMUIDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65