Verkoop kerk Sint Anna nog geen gelopen race Spotlight op streek bij Kleine zelfstandigen in tweede Filmfestival notariskantoor in Axel ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Stichting BOEi (nationale maat schappij tot behoud, ontwikke ling en exploitatie van industrieel erfgoed) is bezig met een plan om de kerk te laten voortbestaan. Maar zo lang dat plan niet af is en niet is goedgekeurd door gemeen te en provincie wordt geen over eenkomst getekend. De reactie van verontruste bewoners en lief hebbers van het grensstadje Sint Anna is 'prematuur' en doet de kans op verkoop niet stijgen, vreest Basting. Wethouder Peter Ploegaert van Sluis kan zich de vrees van Bas ting voorstellen. De wethouder benadrukt dat BOEi nog geen de finitief plan heeft ingediend. „Een plaatje van een glazen wand in een toren is alleen in een stu die naar de gebruiksmogelijkhe den van de kerk te zien. Het staat dus helemaal niet vast dat er een glazen wand komt en mocht-ie er komen dan zeker niet aan de kant van het dorp." Ploegaert snapt dat inwoners van het stadje te hoop lopen als ze ho ren dat de kerk een nieuwe func tie kan krijgen. „Maar iedereen weet dat het bezoek aan kerken te rugloopt. Dus moet je blij zijn dat er een stichting is, die zich niet langer alleen over industrieel, maar ook over religieus erfgoed ontfermt. Daar is ook de leefbaar heid in dorpen als Sint Anna bij gebaat", betoogt Ploegaert. BOEi wil wel investeren, maar moet ook zorgen dat ze een plan maakt dat exploitabel is. Zelfs met een bijdrage van de provin cie, 'die al welwillend reageerde', en de gemeente moet er toch geld in het laatje komen. „Vandaar dat BOEi ook denkt aan een soort res taurant. En daar hoort een par keerplaats, die buiten het zicht van het dorp kan blijven, bij." Dat meldt woordvoerster Danielle Langendonk van het Filmfestival Zeeuws-Vlaanderen. Themadag Zeeuws-Vlaanderen op dit twee de filmfestival houdt verband de viering van het tweehonderdjarig bestaan van de streek in 2014. „Het kan gaan om speelfilms, kor te films of documentaires. Eigen lijk alles wat zich op filmgebied in relatie tot de streek daartoe leent." Duidelijk is wel dat het niet enkel bestaande films hoe ven te zijn. Er zijn vanwege het 200-jarig bestaan van de regio een paar films in de maak. De bekend ste speelfilm over de streek is De Zwarte Ruiter uit 1983 van Wim Verstappen over de smokkel in de jaren vijftig. )os de Putter uit Axel tekende voor de bekroonde docu mentaire Het is een schone dag geweest uit 1993. Hendrikse fuseert met notariskan toor Loof-Segers-Poppe in Terneu zen onder een nog nader te bepa len naam. Marjolein van de Vijver van First Choice Accountancy was al langer op zoek naar een werkplek buitenshuis. Nu werkt de accountant nog vanuit haar huis in Zuiddorpe. „In het pand is ruimte voor ongeveer negen klei ne bedrijven. Ik heb al twee ande re zzp'ers (zelfstandigen zonder personeel) gevonden, die een ruimte in het pand gaan huren. Er is in het verzamelgebouw nog ruimte voor vijf tot zes bedrij ven", vertelt Van de Vijver. Ze wil zelfstandige ondernemers ook de mogelijkheid bieden om buitenshuis werken eens uit te proberen. „Daarom bied ik kortlo pende huurcontracten aan. Bevalt de nieuwe manier van werken je niet, dan kun je na een jaar weer makkelijk van het huurcontract af." Hendrikse trekt per 1 januari in bij Loof-Segers-Poppe aan het Claushof in Terneuzen. AARDENBURG Hohe Messe Bach in Sint Baafskerk Het Bach Comité doet er al-, les aan om het imago van Aardenburg als Bachstad op te vijzelen. Zaterdag voert het Vlaamse gezelschap BachPlus de Hohe Messe (Mis in b-klein) uit in de Sint Baafs vanaf 20.15 uur. Kaarten a 35 euro zijn te koop aan de deur en via de website www.BachStad.eu Uitreiking prijzen poëziewedstrijd In de bibliotheek van Hulst worden zaterdag vanaf 10.00 uur de prijswinnaars van de jaarlijkse poëziewedstrijd Anton van Wilderode be kend gemaakt. Zeeuws- Vlaamse scholieren uit het basis- en voortgezet onder wijs stuurden hiervoor ge dichten in. Van Wilderode was een befaamd dichter uit het Vlaamse Moerbeke. Dubbelconcert in dorpshuis 't Heike De muziekverenigingen Hei kant en Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde geven zater dag vanaf 20.00 uur een con cert in 't Heike in Heikant. Vrijheid Eendracht met diri gent Ger Blom begint, een uur later volgen de muzikan ten uit Heikant met dirigent Etiën Ferket. Gratis entree. Natuurwandeling in Blinckaertduinbos In het Blinckaertduinbos bij Knokke vindt zondag een natuurwandeling plaats met Dirk Vantorre als gids. Het thema is: 'het bos onder de loep'. De organisatie is in handen van Natuurpunt. De wandeling begint om twee uur 's middags vanaf het Oosthoekplein. Verrekijker en loep meenemen. Kinderen zwaaien Sinterklaas uit Hulst viert Sinterklaas vrij dag feestelijk uit. Kinderen wordt gevraagd zich om 18.15 uur te melden bij het 's Landshuis aan de Steen straat, waar de Sint de afgelo pen weken logeerde. Ze kun nen de Sint dan vergezellen tot aan de Dubbele Poort, waar Sinterklaas de stad ver laat. Bliksem en Ynfamia treden op in De Pit De bands Bliksem en Ynfa mia treden vrijdag op tij dens een avondje trash me tal in poppodium De Pit aan de Korte Kerkstraat in Ter neuzen. Bliksem stond al op Paaspop, Ynfamia is afkom stig uit Terneuzen. Aanvang is om 21.00 uur. Tickets kos ten 5 euro in de voorver koop en 7 euro aan de deur. WOENSDAG 4 DECEMBER 2013 De kerk van Sint Anna ter Muiden. foto Mark Nleelemans SINT ANNA TER MUIDEN - Joop Bas ting, rentmeester van de PKN zuid westhoek zucht eens. Nee, de kerk in Sint Anna ter Muiden is nog niet verkocht. door Henk Boot TERNEUZEN - Ook in 2014 wordt in CineCity in Terneuzen een Filmfes tival Zeeuws-Vlaanderen gehou den. Het staat op de kalender van 8 tot en met 13 april met op zater dag 12 april een specifieke thema dag voor films die gedraaid zijn in Zeeuws-Vlaanderen, over de streek gaan of gemaakt zijn door Zeeuws- Vlamingen. door Raymond de Frel AXEL - In notariskantoor Hendrikse aan de Stationsstraat in Axel huist vanaf maart volgend jaar een aan tal kleine bedrijven. HULST HEIKANT KNOKKE HULST TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61