Kerstfanaat uit Goes slaat een jaartje over Bezwaren 1 20 BEVELANDEN en THOLEN BESTEMMINGSPLAN CHOORHOEK Het Wemeldingse bedrijf Ecotank kreeg heel wat over zich heen toen een uitbreidingsplan bekend werd. Zwaargewonde bij ongeluk op dijk Yerseke ^^^^Houterman Verbouwing? EP (DONDERDAG GEEN KOOPAVOND) Op wo. 4 en do. 5 december a.s. (Puurgenieten 3-gangenmenu a la carte op een unieke Cocatie met rn een ademóenemenduitzicHt(i.p.v. €37,50) v Al jarenlang is zijn woning aan de Westsingel ruim van tevoren ver sierd met allerhande uitbundig knipperende verlichting, maar dit keer is er nog geen lampje te be kennen, laat staan een tegen de muur opklimmende kerstman. Is Breen genezen van zijn kerst manie? Nee zeker niet, zegt hij desgevraagd. „Maar ik ga binnen kort verhuizen, dus ik heb het te druk." Het gaat hem wel aan het hart dat hij dit jaar even niet kan uitpak ken met zijn kerstversiering, die inmiddels een begrip is geworden en ook elk jaar weer iets mooier en uitgebreider werd. „Iedereen vindt het jammer, ook hier in de straat. Veel mensen zijn al komen kijken of ik al weer iets had opge hangen", zegt de Goesenaar. Breen betrekt de komende weken een nieuwe woning nabij de tele visietoren in Goes-Noord, dus de verhuisperikelen nopen hem om dit jaar minder uitbundig kerst te vieren. „Helaas valt de verhuizing precies samen met de feestda gen." Maar Breen is van plan om de draad daar volgend jaar weer op te pakken. Een voordeel is dat hij straks een groter huis heeft, met een gevel van zeven meter. Dat betekent nog meer versierin gen. „Ik heb al weer nieuwe lichts- langen gekocht, dus volgend jaar gaat de beuk er weer in", lacht Breen. 't Streefkerkse Huis Duinweg 48 Zoutelande Tel. 0118-561521 www.streefkerksehuis.nl WEMELDINGE - Jaco Moelker van Ecotank is er nog een beetje be duusd van. Naar aanleiding van het ontwerpbestemmingsplan voor industrieterrein Choorhoek in Wemeldinge, dat de gemeente Kapelle ter inzage legde, ontstond maatschappelijke onrust over ge vaarlijke stoffen die Ecotank van plan zou zijn om op te slaan. „Wij wisten van niks. We hebben hier in de verste verte nooit gevaarlij ke stoffen gehad en we zijn ook echt niet van plan die ooit te zul len opslaan." Dat de gemoederen desondanks nogal hoog zijn opgelopen, daar over willen Jaco Moelker en advi seur Albert Rijk de hand wel in ei gen boezem steken. „We hadden veel eerder moet uitleggen hoe de vork in de steel steekt. Maar dit is een bedrijf dat keihard werkt aan waar het goed in is: opslag van vloeibare producten, goeddeels voor de verwerking in voedsel voor mens en dier. Hier lopen geen communicatieadviseurs rond, die de hele dag denken over strategieën. Toen ons gevraagd werd wat we van plan zijn te doen op de uitbreiding van Choor hoek, konden we geen antwoord geven, want we weten het niet." Albert Rijk realiseert zich dat dat ook het antwoord had moeten zijn. Gewoon een eerlijk vraagte ken. Hoe komt al die ruis dan in de lucht, is de vraag. Jaco Moelker: „Het is gewoon een kwestie van buurmans hoefje. Dat komt, zoals bekend is, maar één keer te koop. De gemeente Kapelle wil Choor hoek al langer uitbreiden en moest ook een nieuw bestem mingsplan maken. Of wij interes se hadden voor een deel van die grond. Welzeker hadden we dat. Weliswaar hebben we nog plaats om uit te breiden, maar je weet niet wat de toekomst brengt. We zouden dan wel, hebben we ge zegd, een iets bredere bestem ming willen hebben, dezelfde als de buurman, CZAV." Nu is het zo dat bij de gewenste bestemmingscategorie een lijstje met gevaarlijke stoffen zit, die in zo'n gebied mogen worden opge slagen, mits er een vergunning voor wordt afgegeven. „Maar daar voor willen we dat niet. Wij wil len in onze dienstverlening voed- selgerelateerd blijven. Aardoliepro ducten slaat de buurman al op. Wij willen eventueel voeders kun nen mengen of in kleinere verpak kingen op kunnen slaan. Wan neer, dat is nog maar de vraag. We willen de mogelijkheid open houden, meer niet." lacco Moelker voegt eraan toe dat Ecotank in de huidige bestem ming 2500 kuub brandstof mag opslaan. „Willen we niet! Je moet alles in onze tanks kunnen eten." Het is een kwestie van buurmans hoefje. Dat is, zoals bekend, maar één keer te koop VAN PARLEVINKER TOT TANKOPSLAG YERSEKE - Bij een eenzijdig onge luk op de Molendijk in Yerseke is gistermiddag rond vier uur een 19-jarige man uit Bergen op Zoom zwaar gewond geraakt. Volgens de politie botste de man waarschijnlijk met hoge snelheid tegen een boom. Door de harde klap werd hij uit de auto geslin gerd en kwam hij onder het wrak terecht dat halverwege het talud van de dijk belandde. Het motor blok werd op de weg geslingerd. De brandweer moest het slachtof fer bevrijden. Vanwege de ernsti ge verwondingen is de 19-jarige man met de ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. wemeldinge - Tegen het ont- werp-bestemmingsplan Choor hoek dat bij de gemeente Kapelle ter inzakge ligt, zijn inmiddels be zwaren gerezen. De provincie vindt dat de gemeente beter moet onderzoeken welke effecten de uitbreiding met vier hectare heeft op de nabijgelegen Natura 2000 gebieden: de Yerseke Moer, de Ka- pelse Moer en de Oosterschelde. De provincie wil met name pre cies weten wat de stikstofdeposi- &EZELUG Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl door Luc Oggel GOES - Het blijft dit jaar opvallend rustig aan de gevel van het huis van kerstfanaat Frank Breen uit Goes. Hotel-Restaurant In principe is alles in onze tanks eetbaar door Mieke van der jagt Het bedrijf Ecotank, gelieerd aan Dagevos Shipping, begon bijna 75 jaar geleden met een parlevinkers bootje. De eigenaars Piet en John War hout, zijn de derde generatie. Dagevos Shipping heeft twee bin- nenvaarttankers en een zeeschip voor stoffen die nooit in de tanks van Ecotank komen. Jaco Moelker, Ecotank Op Choorhoek in Wemeldinge staan 27 tanks. Er is nog plaats voor vier kleinere tanks. Ecotank slaat vloeibare voedings stoffen en plantaardige olie op. De meeste stoffen zijn suikergerela- teerde halffabrikaten en grondstof fen. Alles wordt aangevoerd per schip, 20 procent gaat over de weg. De ravage na het ongeluk op de Molendijk in Yerseke was groot. foto Rolf de Feijter door Mieke van der Jagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52