schoon en vuil water Talent vmbo Zierikzee naar bouwwedstrijd Veel meer Borselse huishoudens door schulden in problemen LAAT JE BETOVEREN «GROOTSTE KERSTMARKT 1 +1 gratis cadeau* WW LI U t SCHOUWEN-DUIVELAND 21 4- 099 geopend „Moeten de inwoners het water kwijt zien te raken in een grote vijver?", vroeg Jos Hoeijmakers (Alert!) zich af. „Niet iedereen heeft een vijver of een grote tuin." Ook het CDA heeft grote twijfels. „Ik lees alleen in de stuk ken dat de gemeente wil afkoppe len, maar nergens hoe de inwo ners dan hun regenwater kwijt moeten", betoogde Bea Flach. De fracties hadden ook vragen over de kosten: moeten de inwo ners zelf opdraaien voor de aanleg van een nieuwe afvoer van regen water en waar dan naar toe? Daar- zierikzee - De afdeling Bouwen, Wonen Interieur van Pontes Pieter Zeeman doet dit schooljaar mee met de wedstrijd Skills Ta lents 2014. Skills Talents zijn de teamvakwed- strijden die gehouden worden on der laatstejaars vmbo'ers. Skill Ta lents omvat een selectiewedstrijd op school, een provinciale voor ronde en een landelijke finale. Het doel van de Skills Talents is het bieden van een leerzame uit daging, waarbij het in teamver band samenwerken, ontwikkelen van talenten en het creëren van vaktrots centraal staan. Vanmiddag in Zierikzee zullen de leerlingen Bouwen, Wonen In terieur in een twee uur durende selectiewedstrijd uitmaken welk team van drie leerlingen aan de provinciale voorronde deel gaat nemen. Iedere deelnemende school stuurt per vakrichting een team van drie leerlingen. Het vakteam dat wint, krijgt een plek in het provincieteam. Elk pro vincieteam mag vervolgens naar de finale voor provincieteams. De beste zes vakteams van Neder land komen uit in de landelijke fi nale. Zij strijden daar om in hun vakrichting de beste van het land te worden. Jeugddienst In de Gasthuiskerk wordt zon dag 8 december een jeugd dienst gehouden met als the ma: 'Lef om stil te zijn'. Mede werking wordt verleend door gospelkoor Glorify uit Middel burg. Voorganger is dominee Piet de Graaf. Tijdens de dienst wordt een collecte gehouden ten behoeve van Ghana. De dienst begint om 18.30 uur. Optreden Together Gospelkoor Together o.l.v. Ma rianne van Dijke brengt zon dag 8 december het program ma 'Walk by faith' in de PKN kerk te Scharendijke. Het is een eigentijds programma rondom het thema 'vertrou wen' met o.m. gebed, gedich ten, een kinderverhaal en zang. De dienst begint om 10.00 uur. Register parkeerkaart Schouwen-Duiveland sluit zich volgend jaar aan bij het landelijk register voor invalidenparkeer- kaarten. Dat heeft wethouder Wim Stouten toegezegd aan raads lid Petri d'Anjou. Zij heeft hier over vragen gesteld. De parkeer- kaarten worden vaak uit auto's ge stolen omdat daarmee gratis ge parkeerd kan worden. Het regis ter gaat de fraude tegen. Ode aan de Opera In de Rode Kamer, Havenpark 13-15 in Zierikzee wordt zaterdag 14 december een 'Ode aan de Ope ra' gebracht door Nel van den Broeke-Lensen (mezzo-sopraan) en Natalia Pavlova (piano). Op het programma staan liederen van on der anderen Mozart, Saint-Saens en Bizet en enkele Russische com ponisten. Aanvang 20.00 uur. Versierde kramen Ruim 25 versierde kramen bie den het decor voor de kerst markt van de Stichting Promo tie Kop van Goeree in samen werking met enkele Goereese ondernemers en vrijwilligers. De markt biedt een breed assor timent, wordt gehouden op de Markt en Noordzijde Haven in Goedereede en is geopend van 12.00 tot 19.00 uur. Klaverjaswedstrijd In het dorpshuis in Seroosker- ke wordt woensdag 11 decem ber weer een klaverjaswed strijd gehouden. Daarbij zijn mooie prijzen te winnen. De deelname bedraagt 4. Opge ven voor deelname kan tot maandag 9 december via tel.nrs: 0111- 671963 of 0111-671165. De wedstrijd begint om 20.00 uur. In het eerste half jaar van 2013 hebben zich 55 personen aange meld voor schuldhulp. In het eer ste half jaar van 2012 waren dat er 34. „Een stijging met maar liefst 61 procent", constateert het dage lijks gemeentebestuur in het voor stel tot het vaststellen van de be leidsregels schuldhulpverlening gemeente Borsele 2013-2017. Wat daarbij volgens het college opvalt is dat de schuldenproblematiek niet alleen voorkomt onder men sen met een laag inkomen, maar in alle inkomensklassen. „Het verlies van werk, een niet te verkopen woning zijn veel gehoor de oorzaken. Het is daarom zaak dat de gemeente de schuldhulp verlening goed borgt", aldus het college. In het plan staan niet alleen maat regelen om schulden op te lossen, maar ook om te voorkomert dat mensen betalingsverplichtingen aangaan die ze niet kunnen beta len. De schuldhulpverlening aan inwoners van de gemeente Borse le door de Kredietbank West-Bra bant in Breda. De financiering van schuldhulpverlening gebeurt onder meer uit het gemeente fonds. „Door de overstap naar de Kredietbank West-Brabant, waar lagere tarieven worden gehan teerd, is het mogelijk dat we on danks de toename van het aantal meldingen, binnen het budget blijven", schrijft het college van burgemeester en wethouders. over was verwarring. In de nieu we woonwijken is al een geschei den systeem van afvoer van vies en schoon water. In Poortam bacht wordt eengescheiden sys teem aangelegd, maar de fracties wilden van wethouder Stouten weten hoe het zit op plekken waar geen gescheiden afvoer is. Wethouder Wim Stouten had het antwoord op al deze vragen niet paraat. Hij beloofde dit na te vra gen bij de ambtenaren. „Ik zeg toe een mail te sturen over de kos ten, over de gescheiden systemen en over het afkoppelen." Skimmia Rubella SL.Iu V Wf prijsplukker Nobilis kerstkrans t Intratuin Koudekerke Galgevveg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intratuin zU WOENSDAG 4 DECEMBER 2013 probleem Van links naar rechts: Jan Edu Kelder, Siem van der Giessen en Dick Hutteman. foto Dirk Jan Gjeltema ZIERIKZEE SCHARENDIJKE ZIERIKZEE ZIERIKZEE GOEDEREEDE SEROOSKERKE door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het aantal huis houdens met problematische schul den in de gemeente Borsele is ver houdingsgewijs aanzienlijk toegeno men. Hoogte 40 cm. halfschaduw potmaat 15 cm. Per stuk 7f '«'V 'V 1-tJt' ^an(* ^os verl<r'jgbaar. 7f 20r bij aankoop van een echte kerstboom vanaf 24.95 Doorsnede 2-cm. Je ontvangt'de cheque bij aankoop van een echte kerstboom vandf 24.95. Maximaal 1 clique per persoon. De cheque kun je inwisselen Wn 9 tffn 72 december 2013. Kijk voor de uitgebreide actievoorwaarden op onze website. kleurt je leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47