Theaters aan Zee en Zeeuwse Komedie samen 26 MENINGEN brieven Godslastering Breinbeweging Discriminatie Badplaats Solidariteit Appartement Angorakonijn Koning Geld De heer Pollemans (29 novem ber) scheert alles wat christelijk en islamitisch is over één kam. Het is onzin dat christenen met de hand op de bijbel lasterlijk zijn ten aanzien van ongelovigen. Zij discrimineren geen homosek suelen en vrouwen en in gebeden waarin verzocht wordt om ongelovigen te vernietigen. Wat beweert wordt over andere godsdiensten is voor rekening van de heer Pollemans. Ook door ongelovigen wordt dis criminatie, marteling en moord begaan. Hij citeert: het jecht op godsdienstvrijheid mag nooit bo ven het fundamentele recht op vrije meningsuiting staan. Klopt, maar de vrije meningsuiting wordt dikwijls overschreden en misbruikt om andersdenkenden te beledigen Afgelopen vrijdag een zeer interes sant artikel in de krant Neuropsy- choloog Scherder boeit met slech te boodschap. Hoezo slechte bood schap? Wat mij betreft is er een goede boodschap uit het bespro ken onderwerp te halen. We moeten meer in beweging, in actie komen en kunnen ons tot op hoge leeftijd fit en actief voe len. De reden dat we ons tijdens en na actief bewegen zo goed kun nen voelen is dat ons brein hierop reageert en pas in veel mindere mate ons lichaam. Dat is veel fasci nerender. We zijn achter onze plasmaschermen vergeten dat we beweegdieren zijn omdat met de ze groeiende schermtechnologie de noodzaak tot bewegen is ver dwenen. We kunnen ons leven positief veranderen door wat meer werkbare kennis over ons brein te leren. In actie komen dus. Kom uit je sta-opstoel. Wat een goede boodschap Waarom wel gratis een aantal da gen per jaar de Westerscheldetun- nel voor auto's en niet het veer voor voetgangers en fietsers tus sen Vlissingen en Breskens? Ik hoop op gelijkschakeling. Wat ben ik blij dat er Europese in stanties zijn, die opgericht zijn om dit keurmerk (badplaatssta- tus) te kunnen beoordelen en te verlenen. Als die er nu niet eens zouden geweest, wat moesten ze dan toch daar in Domburg en Cadzand. Waren ze maar gewoon plaatjes aan de kust. Waar je in zeewater met 15 procent magne- siumzout kan baden/zwemmen en een zilt briesje voelt. Zaken waarvan we al eeuwen weten dat die heilzaam en weldadig zijn. Maar 'Europa' hebben we nu no dig om dat in een duur onderzoek erkend te krijgen. Wat ben ik blij met 'Europa' zeg. Recent citaat uit de krant: 'solida riteit wordt ranzig onder uitge haald'. Collectieve regelingen zo als pensioen en zorg gaan uit van solidariteit en verdeling van lus ten en lasten. Elke levensfase kent eigen ziekten en levensfasekos- ten. Iedereen belasting, premie, kinderbijslag, AOW en naar keu ze mantelzorg of fabriek en echt scheiding. Naar mogelijkheden, 12 jaar opleiding en 49 jaar werk of 20 jaar opleiding en 42 jaar wer ken. Voor de een de verloskundi ge, kinderopvang, 20 jaar schoolge bouwen, onderwijs en schoolboe ken. Ook een school- en kinder arts, jeugdzorg, vele rugzakjes en van conceptie tot 18 jaar pre- mievrije gratis medische zorg. Voor de ander is dit AOW, thuis zorg, dagopvang, de geriater, 10 jaar bejaardenhuis, enkele maan den verpleeghuis en de levensein de zorg. Alleen de uitvaart ont breekt nog in het ziekenfonds. Er is nog veel verborgen solidari teit, een discussie op basis van een wij- of ik generatie, zoek ver schillen en afbraak is weinig con structief. In de krant (2 december) over de achterstandsbetalingen bij Vereni gingen van Eigenaars staat te le zen dat de VvE's inkomstenver lies lijden ten gevolge van leeg stand van appartementen na het overlijden van de eigenaar. Dit is niet juist. Het tweede lid van artikel 125 van het Burgerlijk Wetboek 5.10.2.2bepaalt, dat ie dere appartementseigenaar van rechtswege lid is van de Vereni ging van Eigenaars. Bij overlijden van een eigenaar vervalt zijn of haar lidmaatschap van de VvE van rechtswege, doch zijn of haar erfgenamen worden tezelfdertijd gezamenlijk lid van de VvE. Dit houdt in, dat zij alle rechten en plichten krijgen welke tot dit lid maatschap behoren. Tot de plich ten behoort ook betaling van de maandelijkse voorschotbijdrage en de verrekening van de jaarlijk se eindafrekening. Met grote boosheid en verdriet zag en las ik over het levend kaal plukken van konijntjes voor hun vacht. Bestaat er ook nog zoiets om normaal met dieren om te gaan? Het is walgelijk om dieren te mishandelen die zichzelf niet kunnen verdedigen. Wie gaat daar nu eindelijk eens echt iets aan doen? Dierenmishandeling op welke ma nier dan ook, kan en mag niet. Met levende wezens spring je met gevoel om.. Zoniet, dan is een zware straf op zijn plaats. Wie zich op deze afschuwelijke manier zo gedraagt, kan niet vrijuit gaan. Het is de hoogste tijd daar direct mee aan de slag te gaan. Er is geen tijd meer te verlie zen. Paus Franciscus stelt dat we leven 'in een oneerlijk internationaal systeem waar 'Koning Geld' een centrale rol heeft'. Hij ergert zich aan de wegwerpcultuur en hekelt de hoge jeugdwerkloosheid. Waar de kerkvorst, verbeter de wereld en begin bij uzelf. In eigen huis. Geld in overvloed om een forse bijdrage te leveren in het oplos sen van dit schrijnende probleem. De katholieke kerk behoort tot de allerrijkste ondernemingen van de wereld. Wie dat betwijfelt, leest het boek "De miljarden van het Vaticaan" van de schrijver/filosoof Avro Manhat tan. Manhattan vraagt zich af hoe het kan dat een instituut, dat de leer van de arme Christus claimt te prediken en te volgen, zo top zwaar is geworden van de rijk dom, dat het kan wedijveren en zaken doet met de gecombineer de macht van veelal twijfelachtige financiële conglomeraten en de meest potente industriële super reuzen in de wereld, die zich niet of nauwelijks bekommeren om jeugdwerkloosheid en het afdan ken van ouderen. vlissingen - Stichting Theaters aan Zee (TaZ) en de Zeeuwse Ko medie (ZK) in Vlissingen gaan sa menwerken. De twee organisaties kiezen voor het bundelen van de krachten. In een tijd van teruglo pende subsidie wordt het voor de ZK steeds moeilijker de exploita tie van het Vestzaktheater slui tend te krijgen. Programmeur Peter de Neef van TaZ ziet moge lijkheden in dit kleine vlakke vlOertheater dwarsverbanden te leggen tussen professionele po diumkunstenaars en amateur kunst. „Het komend jaar gaan ZK en TaZ een mengvorm brengen van eigen toneelproducties en pro fessionele voorstellingen. Met try-outs van bekende cabaretiers, aanstormende nieuwe talenten en opvoeringsreeksen van eigen voorstellingen", zegt de Neef. Hij opent de deur van het Vest zaktheater zondag al voor de oudejaarsconference van Sjaak Bral (20.15 uur). De officiële feeste lijke openingsavond van ZK-TaZ staat gepland op donderdag 19 de cember met het komisch muziek programma 'Herman in een Bakje Geitenkwark'. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl P. A. vd Weijde Boulevard Evertsen 264, Vlissingen Niek Knol Verlengde Dishoekseweg 2, Koudekerke W.N. Osterman De Kempenaerstraat 2, Vlissingen J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk De Nederlandse bisschoppen afgelopen maandag in de Sint Pieterbasiliek tijdens hun Ad Limina-bezoek aan de paus. foto Ramon Mangold/ANP H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg W. J. Nijsse r.a. Anna Paulownaplein 14, Goes Eef Misilje Nieuw-Leusenerstraat 11, Cadzand Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek door Ali Pankow Zie ook: www.cultuurpodiazeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26