LAAT JE BETOVEREN SST «GROOTSTE KERSTMARKT sar 1+i gratis cadeau* Spotlight op streek bij filmfestival Terneuzen Kritiek op 'plof-bv' voor Thermphos uitgevallen boerenhoeve WALCHEREN 21 intratuin Die 'plof-bv', zoals de Vlissingse politici de constructie noemden, moet ervoor zorgen dat de dure sa nering van het terrein geen effect heeft op de bedrijfsvoering van het havenbedrijf. „Ik vind wel dat er manieren moe ten worden gezocht om risico's af te dekken", vond PvdA'er Jan Koopman. „Maar er zal toch een kéér afgerekend moeten worden. Moeten straks andere partijen - die er misschien veel minder mee te maken hebben - de rekening krijgen? Zelfs als dat het Rijk zou zijn, heb ik daar moeite mee. We moeten het op een open en duide lijk manier regelen." Alex Achterhuis (Partij Souburg Ritthem) zei te betwijfelen of zo'n constructie 'wel integer is'. Hij had trouwens ook een erg creatieve oplossing voor de vervui ling. „Er is een stuk grond dat ge saneerd moet worden en een ge bouw. Zet een betonnen wand om dat gebouw, net als in Tsjer- nobyl is gebeurd en je bent van het probleem af. Met de grond kun je dan alle kanten op." Rijn- co-Jan Suurmond (CDA) wilde weten wat de risico's zijn van zo'n bv. „Kunnen we straks de waarde van de grond, die 23 mil joen kwijt zijn?" Het is geen plof-bv, bezwoer wethouder Lam bert Prevoo (PSR). „Het is een kwestie van kijken hoever verant woordelijkheden strekken." De sanering van het Thermphos- terrein kost naar schatting tussen de zeventig en honderd miljoen euro. In de boedel zit nog veertig miljoen. De curatoren, die de fail liete boedel van Thermphos verde len, zijn niet bereid om dat geld volledig beschikbaar te stellen voor sanering. prijsplukker W'/ t m m Nobilis kerstkrans Af* é%OQ Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl geopend kleurtje leven Dat meldt woordvoerster Danielle Langendonk van het Filmfestival Zeeuws-Vlaanderen. Themadag Zeeuws-Vlaanderen op dit twee de filmfestival houdt verband de viering van het tweehonderdjarig bestaan van de streek in 2014. „Het kan gaan om speelfilms, kor te films of documentaires. Eigen lijk alles wat zich op filmgebied in relatie tot de streek daartoe leent." Duidelijk is wel dat het niet enkel bestaande films hoe ven te zijn. Er zijn vanwege het 200-jarig bestaan van de regio een paar films in de maak. De bekend ste speelfilm over de streek is De Zwarte Ruiter uit 1983 van Wim Verstappen over de smokkel in de jaren vijftig, (os de Putter uit Axel tekende voor de bekroonde docu mentaire Het is een schone dag geweest uit 1993. Kerstconcert Elancore Het koor Elancore onder lei ding van Jos Vogel geeft op za terdag 14 december een kerst concert in de hervormde kerk in Sint Laurens. Het program ma {jestaat uit 'Kerst met John Rutter" (Brits componist, orga nist en koordirigent), de dieren rond de kribbe en kerstliede ren uit Europa. Het concert be gint om 20.00 uur. Muziekleerlingen Leerlingen in de talentenklas van de Zeeuwse Muziek verzor gen zondagmiddag 8 december een optreden in de Doopsgezin de Kerk in Middelburg. Voor de talentenklas worden leerlingen met opvallende mu zikale aanleg uitgenodigd. Het concert in de Doopsgezin de Kerk begint om 15.00 uur. Expositie glasdecoratie Jaren '40 Tea Dance Lydia Jobse uit Oostkapelle en Jan de Rijke uit Middelburg expose ren een combinatie van Glas in Lood en Tiffany in Gezondheids centrum 'de Vlasmarkt'. De expo sitie omvat onder meer glas-in lood-ramen, Tiffany-lampenien combinatiestukken van glas in lood en Tiffany. De expositie is tot en met 30 januari te zien: ma. t/m vrij.9.30-17.00 uur. City Concert In Speelhuus Ter Reede in Vlissin- gen wordt zondag 8 december een city concert gegeven onder de noemer 'Clarte Noire'. Een viertal klarinetisten brengt een gevariaard repertoir met mu ziek van Mozart, Bartók en Debus sy, maar ook Dave Brubeck en Charlie Parker. Het concert begint om 11.30 uur. Mission to Seafarers houdt zon dag 8 december een 'Jaren '40 Tea Dance' in het zeemanshuis in Vlissingen-Oost. De Blue Jeans Big Band verzorgt de mu ziek. Iedereen is welkom met de zeevarenden die in Vlissin- gen vertoeven en met vrijwilli gers deze middag bij te wonen. De Tea Dance-middag duurt van 14.30 uur tot 17.30 uur. Natuurspreekuur Terra Maris in Oostkapelle houdt woensdag 11 december het natuurspreekuur 'Daar vraag je me wat'. Tijdens deze maandelijks terugkerende activiteit kunnen bezoekers vra gen stellen aan biologe Betty Ras over hun eigen natuurvond- sten en waarnemingen. De mid dag is van 13.30 to 15.30 uur. door Nadia Berkelder VUSSINGEN - Raadsfracties in Vlis- singen hebben forse kritiek op de aparte bv die havenbedrijf Zeeland Seaports wil oprichten om de zwaar vervuilde grond van fosforfa- briek Thermphos in te stoppen. potmaat 15 cm. j Per stuk 7." 20r bij aankoop van een echte kerstboom vanaf 24.95 Mand los verkrijgbaar. Doorsnede 24 cm. a.inkuop van een echte kerstboom vanaf 24.95. Maximaal 1 cheque per persoon. De cheque kun je inwisseïeW*fan•y^m'zzaecember 2013. Kijk voor de uitgebreide actievoorwaarden op onze website. K door Henk Boot TERNEUZEN - Ook in 2014 wordt in Cine City in Terneuzen een Filmfes tival Zeeuws-Vlaanderen gehou den. Het staat op de kalender van 8 tot en met 13 april met op zater dag 12 april een specifieke thema dag voor films die gedraaid zijn in Zeeuws-Vlaanderen, over de streek gaan of gemaakt zijn door Zeeuws- Vlamingen. WOENSDAG 4 DECEMBER 2013 varkens SINT LAURENS MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINGEN OOSTKAPELLE HPailBfelil Voorkant stal Delta Big, links een publieksruimte met zicht op de varkens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21