Ideale boxspring voor ouderen molenaar^ ECONOMIE 11 Stop met het verstikken van ondernemers, zegt voorman van nieuwe belangenclub. Boete 3 miljoen euro voor Odfjell 'Pas op voor de bitcoin' DEN HAAG - „Als alle grote bedrij ven zich aan de betaaltermijnen hielden, had het midden- en kleinbedrijf niet zo veel proble men gekend. Iedere ondernemer noemt dit een van de grootste pro blemen." De afgelopen maanden trok Hans Biesheuvel (48) door het land, om in gesprek met ondernemers de agenda van de toekomst te bepa- ROTTERDAM - Tankopslagbedrijf Odfjell moet een boete van 3 mil joen euro betalen omdat het in de Rotterdamse haven jarenlang in strijd met de veiligheids- en ver gunningsvoorschriften handelde. Dat heeft de rechtbank in Rotter dam gisteren geoordeeld. Het is een van de hoogste boetes ooit voor een milieudelict. De boete is conform de eis van het Openbaar Ministerie. Dat had ook een voor waardelijke stillegging van het be drijf geëist, maar de rechter heeft voldoende vertrouwen in het be drijf en de toezichthouders. DEN HAAG - Minister Jeroen Dijs- selbloem en De Nederlandsche Bank waarschuwen voor virtuele valuta als de bitcoin. „Je hebt geen enkele garantie, dat ze hun waarde houden." Dijsselbloem zei dat de bitcoin 'hip en leuk' is, maar hem zorgen baart. len. Hij wil met zijn ONL voor Ondernemers geen concurrent zijn van MKB-Nederland, de lob by-organisatie voor het midden- en kleinbedrijf waar hij in septem ber na twee jaar voorzitterschap vertrok. ONL is 'beslist geen For- tuynistische revolte'. „Wij willen invloed uitoefenen op de politiek. Die moet ondernemersvriendelij- ker worden. De toekomst wordt bepaald door ondernemers. Die maken de koek groter. Vooral klei ne ondernemers." MKB-Nederland is enkele jaren geleden overgenomen door VNO-NCW. Biesheuvel noemt dat geen gelukkig huwelijk. „De grote banken zitten in VNO en zijn daar invloedrijke leden, net als de managers van de multina tionals. Zij maken de dienst uit. De kleine ondernemers krijgen nauwelijks meer krediet en wor den door het grootbedrijf met be talingstermijnen van soms wel 90 dagen afgescheept. Dat wringt, de belangen zijn anders. En wanneer je als kleine ondernemer daarover klaagt, dan zegt die grote: 'Klach ten? Voor jou tien anderen'." Biesheuvel richtte ONL voor On dernemers ook op omdat hij onge lukkig was met het polderen, dat zaken veel te stroperig maakt. „Dat ellenlange vergaderen, dat is tegen de aard van de ondernemer in. Die ziet kansen, wil actie on dernemen." Kleine ondernemers lopen vast in het regelmoeras, zegt hij. „On langs sprak ik nog een Amster damse ondernemer met drie man personeel. Een is nu al een jaar en negen maanden ziek. Die werkne mer moet maximaal twee jaar worden doorbetaald. Dat is dode lijk voor zo'n bedrijf Die onderne mer moest iemand extra inhuren. Iedereen ziet dat één langdurig zieke op zo'n klein bedrijf dode- lijk is. Maar die kleine onderne mer is qua wetgeving gelijkgescha keld aan Shell of ING." Op de agenda staan verder zaken als de betalingstermijnen, lasten verzwaringen door de overheid en kredietverlening. „Het is toch van de gekke dat je voor een klei ne lening eigenlijk niet meer te recht kan bij de grote banken van dit land? Ik ben coach bij Qredits, dat in feite de rol van de bank heeft overgenomen bij kleine kre dieten. Het is geweldig inspire rend om te zien hoe veel goede ideeën opwellen." Hoewel polderen dus niet zijn ding is, gelooft Biesheuvel wel in de invloed van de politiek. „De bakken met Wajongers en werklo zen zitten vol, de ouderen moe ten langer meedoen op de arbeids markt. De ondernemers willen hun eerlijke deel pakken bij het oplossen van die vraagstukken. Maar ze staan door lastenverzwa ringen als de accijnsverhogingen, gebrekkig ontslagrecht en doorbe talen bij ziekte met hun rug tegen de muur. De grote bedrijven wor den steeds kleiner, de overheid krimpt. Dus wij zeggen: maak de samenleving wat vriendelijker voor die kleine bedrijven. Want die gaan de groei realiseren." Biesheuvel maakt tevens eens per week een tv-programma over on dernemen op RTL7 en presenteer de een schaduwkabinet met on der meer Aad Ouborg en Peter Paul de Vries. Daarmee wil hij al ternatieven voor Nederland aan dragen. „ONL is er niet voor de korte termijn. We willen met z'n allen dat het beter gaat met Neder land", aldus Biesheuvel. A)ie^LM): y/oof e^L gezonde Diverse maten, kleuren o 0Natuurlijke materialen en uitvoeringen, mogelijk JÊËK zorgen voor warmte KwÊr- en transpiratieafvoer Altijd de juiste o WiÊmÊfe B oBoxspring vormt mee met instaphoogte op uw uw lichaamshouding tot verpleegbed te wÈÈÈêÊ^ verhogen - 0De topper maakt 4Ê 1 jr het opmaken stelbaar voor M "j oHet hoofdbord, extra comfort WSL. J K matras en boxspring zijn zeer rijk Ergonomische werking door pocket- o gestoffeerd veren voor een ontspannen nachtrust Als u hierop gaat liggen, hebt u één en al comfort onder u. Want de zorgvuldige verpakte pocketveren worden omsloten door 100% natuurlijke materialen zoals vlas, katoen, paardenhaar en schapenwol. Ze geven de boxsprings van Molenaar haar ultieme comfort. Ergonomisch topcomfort dat de kwaliteitsbewuste slaper uit het hart is gegrepen... Bel gratis 0800-27 40 400 voor een gesprek met één van onze adviseuses. Handgemaakt in Nederland Bekijk de product-video op molenaarbedden.nl/video Gratis brochure? Bel 0800-27 40 400 Bon voor gratis uitgebreide brochure over bedden Naam Dhr O Mevr O Gratis thuisadvies Bel 0800-27 40 400 'K tet" (em> Winkels bij u in de buurt www.rnolenaar.nl Tel 0800-27 40 400 info@moIenaar.nl WOENSDAG 4 DECEMBER 2013 'Voor jou tien anderen' door Wilko Voordouw (alle prijzen in euro's Aardappelen (droog uit de schuur, 40 mm opw.) Stemming flauw. Frites geschikt: 13,50-16,50 Export: 16,00-17,75 Zaaiuien 30% grof uit de schuur: 15,00 - 16,00 60% grof uit de schuur: 16,00 - 17,75 Granen, zaden en peulvruchten Maaltarwe: 190,00 Voertarwe: 187,00 Voergerst: 174,00 Blauwmaanzaad: 2100,00 Prijzen per 1000 kg uit collecterende opslag Hooi, stro (uit de schuur, nieuwe oogst, per ton) Weidehooi: 75,00 - 100,00 Veldbeemdhooi: 80,00 - 110,00 Roodzwenkhooi: 80,00 - 110,00 Engels raaigras: 70,00 - 90,00 Rietzwenkhooi: 80,00 - 90,00 Tarwestro grote pakken: 65,00 - 80,00 Hans Biesheuvel, voorzitter van ONL. Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk49._M2_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 9 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 11