Een van de favoriete jurken van prinses Diana wordt geveild Op bezoek bij Franciscus 6 BUITENLAND Duitsland is in de ban van een moord met een mogelijk kannibalistische achtergrond in het oosten van het land. Ouderen sterven na verwaarlozing J tc 'Assad stond oorlogsmisdaden toe' Arrestaties om Franse wapenhandel IMINA Berlijn - 'Politieagent doodt be kende van kannibalenforum'. 'Agent versnippert slachtoffer'. 'Bi zarre moord in kannibalenscene'. De krantenkoppen in Duitsland liegen er niet om. Duitsers zijn in de ban van een moord in het Gimmlitztal in het oosten van het land. In dit dunbevolkte dal ver moordde een 55-jarige hand- schriftdeskundige van de politie een 59-jarige manager uit Han nover. Morbide details: de twee kenden elkaar van een internetfo rum voor kannibalen en de man uit Hannover zou gevraagd heb ben te worden gedood. De manager kwam speciaal met de bus uit Hannover naar dit afge legen deel van Saksen om zijn moordenaar te ontmoeten. Op 4 november haalde de agent zijn in- ternetvriend in Dresden van de Dader beweert dat seksuele motieven een rol speelden, maar hij ontkent mensen vlees te hebben gegeten bus. Samen reisden ze naar het dorpje Reichenau, waar de homo seksuele agent met zijn partner een pension uitbaat. In de kelder van het ruime pension stak hij zijn slachtoffer met een mes in de hals, waarna die stierf. Vervol gens was hij vijf uur bezig om het lijk in kleine stukjes te hakken en te snijden. De lichaamsdelen be groef hij op het terrein van het pension. Als medewerkers van de manager zich zorgen beginnen te maken en de politie inschakelen, is de agent snel getraceerd. Hij wordt gearresteerd en bekent. Hij be weert dat seksuele motieven voor beide mannen een rol speelden, maar hij ontkent mensenvlees te hebben gegeten. Het feit dat niet het volledige lichaam van het slachtoffer is teruggevonden en dat de twee elkaar van een kanni balenforum kennen, spreekt niet in zijn voordeel. Volgens de agent zou het slachtof fer van kindsaf aan hebben gefan taseerd te worden vermoord en opgegeten. Maar de Russische vriendin van het slachtoffer vindt het ondenkbaardat de man een doodswens had. De moord doet denken aan de zaak van de 'Kannibaal van Roten- burg' in 2001. Ook die leerde - op hetzelfde kannibalenforum dat de agent en de manager bezochten - een man kennen, die wilde wor den gedood en opgegeten. Samen met zijn slachtoffer probeerde de 'Kannibaal van Rotenburg' zelfs de afgesneden en gebraden penis van de hevig bloedende man te eten. Het leverde hem een levens lange gevangenisstraf op. De man bekende 20 kilo mensenvlees te hebben verorberd. LONDEN - Wijlen prinses Diana was er best wel gek op: de 'sprook jesjurk' met al die schitterende steentjes, gouden pailletten en pa rels. Van de hand van het ontwer persechtpaar David en Elizabeth Emanuel. Ze droeg hem maar liefst drie keer naar openbare gele genheden. Vandaag gaat hij onder de hamer. De Emanuels waren ook de desig ners van de veelbesproken bruids jurk van de prinses van Wales in 1981. Het kledingstuk dat nu ge veild wordt, is niet speciaal voor de prinses gemaakt, zoals veel van haar baljurken. Diana zag de jurk op een benefietshow van het Ro de Kruis en 1986 en bestelde hem daar. De prinses droeg de opvallende jurk onder meer naar een voorstel ling het Russische Bolshoi Ballet. Maar ook naar de première van de vijftiende lames Bondfilm The Li ving Daylights in 1987. Volgens het veilinghuis Kerry Tay lor was Diana dol op de jurk. Dat zou ze gezegd hebben tegen Eliza beth Emanuel. Die vertelt dat het een van haar ontwerpen is die mensen of prachtig vinden, of le lijk. Het koninklijke kledingstuk zal volgens het veilinghuis tussen de 50.000 en 80.000 dollar (37.000 tot 58.000 euro) gaan opbrengen. Maar dat is een voorzichtige schat ting. Een veiling van tien avond jurken van Diana bracht begin dit jaar omgerekend 900.000 euro in het laatje bij hetzelfde veilinghuis in Londen. LONDEN - Ruim 1.000 mensen die in Engeland en Wales in een ver zorgingshuis woonden, zijn tus sen 2003 en 2012 door ernstige uit droging gestorven. Dat meldde The Daily Telegraph gisteren op basis van documenten die de Brit se krant heeft ingezien na een be roep op de Wet Openbaarheid Be stuur. Uit een analyse van het Britse bu reau voor statistiek blijkt dat 1.158 ouderen stierven door uitdroging. Uithongering werd als doodsoor zaak van ruim 300 mensen ge noemd, terwijl bijna 3.000 oude ren overleden door ernstige vor men van doorliggen. De werkelij ke cijfers liggen mogelijk hoger, omdat de overlijdens in een zie kenhuis niet zijn geanalyseerd. „Het publiek zou diep verontwaar digd zijn als dieren op deze ma nier werden behandeld", reageer de directeur Dot Gibson van de nationale vereniging van gepen sioneerden. GENEVE '9 D A Zl Een onderzoek van de VN heeft bewijs gevonden dat in o\ Syrië toestemming is gegeven or voor oorlogsmisdaden 'op het (3' allerhoogste niveau, het staats bi hoofd incluis'. Dit heeft de Ho vi ge Commissaris voor de Men senrechten, Navi Pillay, giste dc ren gezegd. PARIJS C/ H Bij een operatie tegen wapen Ee handel zijn in heel Frankrijk 45 bri mensen aangehouden. Er is een groot internationaal net tie werk opgerold. De bende im te porteerde wapens uit Slowa in kije en de Balkan. Het netwerk ere heeft sinds 2009 honderden wapens gesmokkeld. rui Duitsers gruwelen om moord door onze correspondent Wierd Duk door onze redactie buitenland Diana bezoekt in 1986 in haar bal jurk het Russische Bolshoi Ballet. VATICAANSTAD - De Nederlandse bis schoppen en hulpbisschoppen lopen in processie door de Sint-Pietersbasi liek tijdens hun Ad Limina-bezoek aan Vaticaanstad. Tijdens dit bezoek stelden zij paus Franciscus op de hoogte van het wel en wee van de Nederlandse kerkprovincie. Francis cus drukte hen op het hart om zo zichtbaar mogelijk te zijn in elk pu bliek debat in Nederland, 'een sterk geseculariseerde samenleving'. De Et tri tOi wi kei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6