De één zijn brood, de ander zijn.. Porgy Bess komend weekend drie dagen achter elkaar poptempel Tap bij sportclub gaat toch om 12 uur open maaskant a ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Maakt er meer vakantie van. reizen Mt| M j SAS VAN CENT - Bij de Brabants Zeeuwse Werkgevers (BZW) heb ben ze te doen met de pomphou ders aan de grens. Ook daar zien ze met weemoed dat steeds meer klanten hun portemonnee volgen en aan gene zijde van de lands grens hun rookwaar en brandstof kopen. „Pomphouders zijn niet te benijden met die opgelegde ac cijnsverhogingen. Ze hebben een rechtstreeks effect op de kosten en je kunt dat als ondernemer niet beïnvloeden. En als je dan weet dat collega's aan de andere kant van de grens het zonder ac cijnsverhoging of met minder toe mogen, ja, dan wordt het je wel erg moeilijk gemaakt", zegt Wies Saman van de afdeling Zeeland van de BZW. De klant die de moeite neemt om even om te rijden via een tanksta tion net over de grens wordt be loond voor die moeite. „De ver schillen lopen soms op tot 20 of 25 cent voor een liter gewone ben zine, dat is geen klein bier", aldus Wies Saman vanuit het BZW-kan- toor in Sas van Gent. Ook trans porteurs uit de regio kunnen ge makkelijk profiteren van de voor delige prijzen bij de buren. De die- selprijzen gaan per 1 januari met 3 cent per liter omhoog als het kabi net zijn zin krijgt. Dan dreigt in de Nederlandse grensregio's ook op die brandstof een nadelig ver schil te ontstaan ten opzichte van onze buurlanden. Zanger/kleinkunstenaar Jannie du Toit staat vrijdagavond vanaf 20.00 uur op het podium. De al ruim vier decennia actieve Du Toit deelt zijn concert in twee de len in. Eerst speelt hij een selectie uit eigen reptertoire (waarvan 'n Liedjie vir jou het bekendst is) en na de pauze zingt en speelt hij, on dersteund door een pianist en een celliste, nummers uit de ge schiedenis van het Afrikaanse lied. Tijdens zijn optreden laat Jannie du Toit zich ook kennen als cabaretier en acteur. Op zaterdagavond, ook vanaf 20.00 uur, is de bühne voor Night of the Friends, een festival voor het goede doel dat voor de zesde keer wordt gehouden. Vier bands en een dj werken belangeloos mee om de opbrengst voor Se rious Request (dat dit jaar geld in zamelt voor bestrijding van diar ree, waaraan veel Afrikaanse kin deren onnodig sterven) zo hoog mogelijk te laten oplopen. Smash (jonge rockers van 14 en 15), The Blue Clay (rockabilly, blues), Henk en Peter (bijna alles) en Spank! (disco en soul uit de jaren zeventig en tachtig) geven een concert, waarna dj Martin de nacht afmaakt. Als de rust zondagmiddag is weer gekeerd, strijken The Juke Joints in de Terneuzense Noordstraat neer. Niet om de boel weer luid ruchtig op te stoken, maar om een intiem, akoestisch concert te geven, waarbij ook violist Maar ten Termont (The Firm) een rol heeft. The Juke Joints trappen zon dagmiddag om 15.30 uur af. Het Sluise college van burgemees ter en wethouders verzacht daar mee, na inspraakreacties van vere nigingen, eerdere plannen voor de matiging van alcoholgebruik bij clubs. Gemeenten zijn verplicht dit jaar een verordening op te stellen, waarin staat hoe wordt omgegaan met het verstrekken van alcohol in 'paracommerciële instellingen' zoals sportkantines en dorpshui zen. De verordening is vooral bedoeld om de concurrentiepositie ten op zichte van horecagelegenheden duidelijk te maken, maar wordt door gemeenten ook aangegrepen om er preventiemaatregelen aan te koppelen. Het Sluise college was aanvanke lijk van plan in de weekenden de tap in sportkantines pas om twee uur 's middags open te laten gaan, en doordeweeks om vijf uur 's middags. Dat leverde protesten op. De voet balclubs van Breskens, Aarden burg, Sluis, Oostburg, IJzendijke, Hoofdplaat en Groede vroegen om een starttijd van twaalf uur 's middags, omdat - met name op zondag - de eerste seniorenwed strijden dan al afgelopen zijn. De gezamenlijke krulbolclubs en de tennisvereniging in Sluis wilden daarnaast ook doordeweeks 's middags een biertje en wijntje kunnen serveren. Het college komt hen nu tege moet door de schenktijden te ver vroegen naar 12.00 uur. De tap moet twee uur na de laatste activi teit weer dicht. Daarmee volgt Sluis veel andere Zeeuwse ge meenten. Sluis voegt er - net als Tholen - wel een voorwaarde aan toe: in ruil moeten clubs een convenant met concrete maatregelen opstel len waarin ze duidelijk maken hoe ze alcoholgebruik willen te rugdringen. Wie niet zo'n conve nant ondertekent, valt onder de oorspronkelijke plannen: alcohol vanaf 14.00 uur in het weekend en 17.00 uur doordeweeks. Dorpshuizen en andere instellin gen van 'sociaal-culturele aard' mogen dagelijks tussen 12.00 uur en middernacht alcohol schen ken. De Sluise gemeenteraad praat de ze maand over het voorstel. Sportclubs mogen eerder de tap openen, maar moe ten wel alcoholgebruik on der de jeugd voorkomen. ~rg Overwinteren in Zuid-Spanje Overwinteren in de Algarve Kerst in Karinthië Londen maaskarttreizen.nl info@maaskantreizen.nl I 0412 - 48 28 28 DINSDAG 3 DECEMBER 2013 wmmmmmmmm ié - v-. I Pomphouder Eric de Schepper (63) uit Koewacht maakt zware tijden door. De nieuwe accijnsverhoging is de zo veelste tegenslag. Met de verkoop van flessengas houdt hij zich op de been. foto's Mark Neelemans door Henk Boot door René Hoonhorst TERNEUZEN - Porgy Bess fun geert komend weekeind drie da gen achter elkaar als poptempel. Een Zuid-Afrikaanse singer-song- writer, benefietfestival Night of the Friends en The Juke Joints staan achtereenvolgens op de rol. door Martijn de Koning OOSTBURC - Sportclubs in de ge meente Sluis mogen toch vanaf 12 uur alcohol schenken, óók doorde weeks. Ze moeten dan wel een con venant opstellen waarin staat hoe ze alcoholgebruik onder jeugd wil voorkomen. ANVR Sa&z 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a 15 dagen verbli|f op basis van half-pension in ""aparthotel Vistamar m Benalmadena. U reist Comfort-Class. Vertrek 16 december. 12 januari, 2,23 februari, 16 maart e.a. 21 dagen vanaf €999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ""aparthotel Alto da Colma in Atbufeira. U reist Comfort-Class. 'i Vertrek 16 december, 12 januari, 2,23 februari, 16 maart e.a. 7 dagen voor C 399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Lienz. Salzburg. Weissensee en Heiligenblut. Verbii|f in bote! Fraganterwirt m Flattach op basis van half-pension U reist Comfort-Class. Vertrek 21 december 4 dagen vanaf 249 4-daagse excursiereis per Tourist-Class touringcar. Met o.a. een bezoek aan Windsor. Canterbury Stadstour. natuurlijk tijd om te shoppen! U reist Tourist-Class Vertrek 12.27 december Maaskant Reizen organiseert al t»ina 50 taar verzorgde busvakanties, excuistereizen en rondreizen dooi heel Europa Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57