Politierechter zwakt vordering tegen Bevelandse hennepteler af Ontvang 10,- /mnd korting op elk extra abonnement Eerste vrouwelijke lijsttrekker CU Middelburg Ü4:V I kpn 22 WALCHEREN 6i Chinezen helpen nu eenmaal landgenoten, ook al zijn ze illegaal i Life compunio kpn winkel I kpn.com 0800 0115 Eigenaresse Chinees restaurant en haar vriend wel veroordeeld voor het laten meewerken van illegale landgenoot. MIDDELBURG - De financiële toe komst van een inwoner van Noord-Beveland is heel onzeker geworden nu hij veroordeeld is voor het kweken van hennep. De man heeft een minimale uitke ring, is honderd procent afge keurd en moet 7500 euro bij el kaar zien te krijgen omdat hij dat bedrag nu schuldig is aan de Staat. Politierechter Verhoeven bepaal de gisteren dat dat bedrag gevor derd mag worden van de Bevelan der omdat in zijn schuur mini maal drie maal hennep is geoogst. De man moet er echter ook reke ning mee houden dat nutsbedrijf Delta nog met een financiële vor dering komt. De vordering van en kele duizenden euro's die giste ren in het dossier van de politie rechter zat was niet duidelijk ge noeg om direct te behandelen. Maar de kans is groot dat Delta via de bestuursrechter alsnog pro beert dat geld terug te krijgen. Via een anonieme tip kreeg de po litie te horen dat in een schuurtje in de buurt van Colijnsplaat hen nep werd geteeld. Bij de inval trof fen agenten 87 planten aan en ook nog eens 167,9 gram aan al geoogste hennep. De verdachte liet gisteren aan de politierechter weten dat die plantage niet van hem was maar van een kennis die zijn schuur mócht gebruiken. Zelf wist hij lange tijd niet, zo vertel de hij, dat er hennep werd ge teeld. Toen hij het wel ontdekte was het te laat om in te grijpen omdat kort daarop de politie arri veerde en hem aanhield. Officier van justitie J. Bijvoet ge loofde hem niet. Hij wees erop dat de man had geholpen bij de aanleg en ook zijn aggregaat be schikbaar had gesteld. Hij eiste een werkstraf van honderd uur, één maand voorwaardelijke en diende een ontnemingsvordering in van 20.832 euro. De politierech ter maakte daar tachtig uur werk straf, een maand voorwaardelijk en een vordering van 7500 euro van. Met FammeVoordeel Korting op elk extra mobiel abonnement op hetzelfde adres Een mobiel abonnement is er al vanaf 17,50/mnd Ook in combinatie met Sim Only, Tablet of Hi-abonnement AUes-in-1 Mobiel Standaard •2000 MB Onbeperkt bellen en sms'en Gratis Samsung Galaxy S4 middelburg - De eigenaresse van een Chinees afhaalrestaurant en haar Chinese vriend verlieten gis teren kort na het middaguur enigszins opgelucht de Middel burgse rechtbank. Politierechter Verhoeven had zojuist beslist dat zij zich niet schuldig hebben ge maakt aan het uitbuiten van een illegale landgenoot. Tijdens een controle in februari vorig jaar trof de politie in de keu ken van het restaurant in een Mid den-Zeeuws dorp een man aan die stukjes vlees op satéprikkers aan het rijgen was. Hij kon niet de juiste papieren tonen en beken de dat hij al vanaf 2008 illegaal in Nederland verbleef en bij restau rants werkte. De laatste drie maanden hielp hij in het Zeeuw se restaurant. Volgens zijn verkla ring werkte hij dagelijks twaalf uur, zeven dagen in de week en kreeg hij maandelijks een bedrag van zo'n zeshonderd euro. De ei genaresse van het restaurant kreeg een boete van de Inspectie SZW (arbeidsinspectie) van vier duizend euro voor het te werk stellen van een illegaal. De belas tingdienst wil eenzelfde bedrag zien. En ook het Openbaar Minis terie stelde vervolging in wegens uitbuiting. De eigenaresse en haar vriend ont kenden dat er sprake was van uit buiting. Ze vertelden dat hij een vriend was van een vriend, onder dak zocht en dat Chinezen nu eenmaal landgenoten helpen, ook al zijn ze illegaal. Ook kreeg hij te eten. Als tegenprestatie hielp hij en in ruil kreeg hij af en toe ook wat geld. Raadsman J. ten Wolde hield de politierechter voor dat het restaurant maar zes dagen per week open is van 16.00 tot 20.00 uur en dat het 'volstrekt onmoge lijk is dat hij twaalf uur per da gen, zeven dagen lang moest wer ken. Omdat het restaurant in een dorp is gevestigd, is er ook maar weinig werk te doen. Op doorde weekse dagen wordt een omzet van maximaal tweehonderd euro per dag gemaakt. Officier van justitie J. Bijvoet vond toch dat er sprake was van uitbuiting hoewel hij wel aangaf dat er geen werkweken van 84 uur zijn gemaakt. „Ik denk eerder aan zo'n veertig uur." Hij eiste dat er een boete van duizend euro zou worden opgelegd. Ook zei hij dat het bedrijf voor tweeduizend euro geplukt moest worden om dat het dankzij die illegaal 'illega le winsten had gemaakt'. De politierechter zag echter geen bewijs voor uitbuiting, wel voor het te werk stellen van een ille gaal iemand. Hij besliste dat de ei genaar en haar vriend elk een boe te moeten betalen van honderd euro. Ook bepaalde hij dat de twee geen voordeel hebben gehad door die illegaal wat werk te laten doen. Om die reden moet er geen winst worden afgeroomd, aldus de politierechter. De Christenunie Middelburg heeft raadslid Willemien Treur niet gekozen tot lijsttrekker. Zij is daarmee de eerste vrouwelijke lijsttrekker van de CU in Middel burg. Treurniet reageert laconiek op de ze primeur: „Het moest er een keer van komen natuurlijk. Ik ben blij en vereerd dat ik de partij mag trekken voor de komende verkiezingen. Ik heb er zin in!" Zij was de afgelopen vier jaar al raads lid voor de CU. Op de tweede plaats is gekozen Hans Krabbendam en op de der de plaats Clement Remijnse. De CU bezet nu drie zetels in de Mid delburgse gemeenteraad. Saskia Szarafinski leidt de PvdA Middelburg bij de gemeenteraads verkiezingen in maart volgend jaar. Zij was van 2002 tot 2010 als raadslid en fractievoorzitter en is nu wethouder. Szarafinski volgde in die functie Albert de Vries op, die naar de Tweede Kamer ging voor de PvdA. De Vries staat nu op plaats 20 als lijstduwer. De huidige frac tievoorzitter Peter de Doelder -staat op de tweede plaats van de PvdA-lijst, zittend raadslid Meh- met Kavsitli staat op plaats vier. Op plaats drie en vijf staan nieuw komers, respectievelijk Pim van Kampen en Jeroen Louws. De PvdA heeft nu vijf zetels. VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 De Vlissingse WD heeft Albert van der Giessen als lijsttrekker ge kozen. Tweede op de lijst staat Tamara Vork, Frank van Ieperen derde en Toon Poppe, die al eer der raadslid was voor de centrum democraten, op de vierde plaats. De huidige raadsleden Jan Caste- leijn en Marianne Reinders staan respectievelijk op de vijfde en de negende plaats van de kieslijst. Oud-wethouder Piet van der Man den heeft plaats tien, gedeputeer de Carla Schönknecht plaats twaalf. De Lokale Partij Vlissingen heeft tegelijk met de kieslijst twee kan didaat-wethouders bekend ge maakt: Pim Kraan, die nu ook in de raad zit en John de Jonge, oud-directeur van de Rabobank in Terneuzen en actief in een groot aantal bestuursfuncties. Kraan is lijsttrekker, fractievoor zitter Mark Weug staat op de tweede plaats. Wim Hirdes is als derde op de lijst gezet. Fractievoorzitter Sem Stroosnij- der is ook lijsttrekker van de SP in Vlissingen. Petra Coret staat tweede op de lijst, Jeffrey Huijs- man derde. Ellen Gellman - be kend van De Piek - en Willem Houtman - van het oude café-Soif - zijn lijstduwers voor de partij. De VVD schuift voor de gemeen te Veere Kees Roelse naar voren als kandidaat-wethouder. De lijst met kandidaten voor de gemeen teraadsverkiezingen bestaat uit be kende gezichten. Fractievoorzitter Mineke Bierens-Maljaars staat op nummer één, gevolgd door Bert van Halderen en Marin van den Berge. Kees Roelse staat als lijstdu wer op de lijst. SflMSU doet 't gewoon Rechter: Illegaal niet uitgebuit door Emile Calon Eigenaresse Chinees restaurant rw-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22