In een tehuis gelden andere regels dan thuis' Vlissingen Winterstad bundelt groot aantal winterse activiteiten in binnenstad 20 WALCHEREN ENQUÊTE D66 roept op om verspilling te melden Executieverkoop Be\astingdienst Try-out van Pieter Jouke in Wegwijzer Inloopconcert in Sint Jacobskerk Koorgroep De Vlis-singers, Vrouwenkoor Cadans uit Goes en orkest De Zeeuwse Muzikanten geven op zater dag 7 december een inloop concert in de Vlissingse Sint Jacobskerk. Tussen 14.00 en 16.30 uur kan iedereen gratis komen luisteren. Cabaretier Pieter Jouke komt zaterdag 7 december met zijn eerste avondvullen de programma naar theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. Het program ma heet 'Woord houden'. De voorstelling begint om 20.30 uur en reserveren kan via 0118-602741. Wintertocht bij wandelaars WIK Wandelsportvereniging WIK uit Vlissingen houdt za terdag 7 december de jaar lijkse Wintertocht vanuit Vlissingen. Vanaf 8 uur kun nen wandelaars zich in schrijven voor afstanden van 5,10,15 of 30 kilometer aan de Falckstraat 4. MIDDELBURG - D66 Middelburg opent een emailadres waarop in woners kunnen aangeven waar de gemeente Middelburg volgens hen geld aan verspilt. Volgens frac tievoorzitter Rob van Eijkelen- burg zal D66 een samenvatting maken en die aan andere partijen in de raad aanbieden bij de discus sie over bezuinigingen. „Tot nu toe lieten vooral belangenorgani saties zich horen in de gemeente raad; wij willen graag meningen weten van inwoners", zegt Van Eijkelenburg. Het mailadres luidt d66eerlijk@zeelandnet.nl en is open tot en met 31 december. BANDOENG 40 JAAR 5E* 0118-462260 WWW.bandoeng.nl Bosdijk (75) is er een groot voor stander van dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig blijven wo nen. „Je eigen baas blijven, da's be langrijk. Ik hecht aan mijn vrij heid, ik wil kunnen doen en laten wat ik wil. In een tehuis gelden andere regels dan thuis." Hij is nog kerngezond, fietst dage lijks enkele tientallen kilometers, heeft een auto voor de deur staan, kookt zelf. „Maar ik weet natuur lijk niet hoe het over vijfjaar gaat. Je kunt wel onderzoeken wat mensen van hun woonsituatie en de zorg in de toekomst verwach ten, maar we leven nü." En nu gaat het nog goed met hem. Dat hij op zijn 59e verhuis de naar een appartement had er vooral mee te maken dat hij vrij wilde zijn. „Ik wilde de deur ach ter me dicht kunnen trekken en weggaan. Ik heb verre reizen ge maakt. Ik wilde op de fiets kun nen stappen en weggaan wan neer ik dat wilde. En niet hoeven nadenken over onderhoud van huis en tuin. Dat ik in een levens- loopbestendig appartement ging wonen, daar stond ik helemaal niet bij stil." Maar, beseft hij, niet iedere senior is hetzelfde. „De één kan alles al leen, de ander moet overal bij ge holpen worden." Hij maakt zich over sommige leeftijdsgenoten best zorgen. „Je moet een beroep kunnen blijven doen op zorg als je die nodig hebt, maar dat zal steeds duurder worden. En in Den Haag hebben ze bedacht dat mensen vaker een beroep moeten doen op familie, buren en vrien den. Maar dat kan niet iedereen. De jongere generaties van nu heb ben twee banen, een druk leven, wonen niet bij hun ouders in de buurt. Een sociaal vangnet zoals dat er vroeger was, bestaat vaak niet meer. Ik weet zeker dat daar door ouderen tussen wal en schip gaan vallen." In Middelburg en Goes hadden ze al een Winterstad, en nu krijgt Vlissingen er ook één. Winterstad Vlissingen begint met een Kerst markt in de Lange Zelke: 35 kra men, muziek en gratis glühwein en warme chocolademelk en vuur tjes op de Oude Markt en de Klei ne Markt. De Kerstmarkt is er al leen op zeven december. Theaterfestival Onderstroom krijgt een wintervariant: Wonder- stroom, een licht- en straattheater festival door de hele binnenstad, van dertien tot en met vijftien de cember. Om de bezoekers aan de stad tege moet te kómen, is het vanaf 13 de cember tot vijf januari gratis par keren in Vlissingen. Voor een plaats in de parkeergarages moet nog wel worden betaald: een euro per uur. Op zaterdag 21 en zondag 22 de cember zijn er kerstactiviteiten: weer met gratis warme drankjes, met een kampvuur op de Oude Markt, met Zeeuwse koren en een vuurkunstenaar. De kerstman deelt kransjes uit; kinderen kun nen met hem op de foto. Die zondag zijn de etalages in de Sint Jacobsstraat gevuld met ac teurs van de Zeeuwse Komedie: zij geven doorlopend voorstellin gen. Op vrijdagavond 20 december hol len de kerstmannen door de stad tijdens de derde editie van de Kerstmannenloop. De start is bij Café de Concurrent, de opbrengst gaat naar het glazen huis van Se rious Request Oostkapelle. De kerstmannen kunnen kiezen of ze vijf kilometer rennen of vijf ki lometer wandelen. Het Kerstcircus is van 20 tot 30 de cember in de-stad. De circusten ten staan op de hoek van de Schel- destraat en de Aagje Dekenstraat. Op kerstavond 24 december krijgt Vlissingen een romantisch tintje: vanaf café de Concurrent gaat een fakkeloptocht over de Boulevard. Ons Genoegen begeleidt de tocht. De organisatie heeft vijfhonderd fakkels in de aanbieding: alleen of ficiële - gecertificeerde fakkels - worden toegelaten in de tocht. Die zijn te koop bij de Concur rent, vanaf 18.30 uur. De tocht be gint om 19.30 uur. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl NW-EN ST. JOOSLAND VLISSINCEN VLISSINGEN Indisch Restaurant "6 DECEMBER FEESTAVOND" VANAF 7 dm 29 DECEMBER ELKE DAG (maandag-zondag) f Jf 40% KORTING UUk^OP ONS JAVAANS BUFFET RESERVEER NU: S Ton Bosdijk: Je eigen baas blijven, da's belangrijk. Ik hecht aan mijn vrijheid, ik wil kunnen doen en laten wat ik wil." foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Ton Bosdijk woont al zeventien jaar in een apparte ment in Park de Griffioen in Mid delburg. Alles gelijkvloers, ruime woonkamer, grote slaapkamer, rui me badkamer met toilet, aangepas te keuken, prachtig vrij uitzicht. „Ik ben gezond, maar mocht mij wat overkomen, dan hoef ik gelukkig niet te verhuizen." door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Om de binnenstad, de winkels en de activiteiten in Vlissin gen beter onder de aandacht te brengen, is Vlissingen Winterstad bedacht. www.winterstadvlissingen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20