Zeer matig Zaamslag slikt zesde nederlaag problemen naar winst FC Axel pakt na rode kaart voor Aarnoutse met tien man een punt SPORT 31 tjes in handen en zag Jodan Boys slechts één keer gevaarlijk wor den, toen het uit een corner de lat raakte. Omdat Michael de Leeuw attent keepte, bleef het lang o-o. Vijf minuten voor rust opende Ky le Doesburg de score. Het Hoek-publiek sloot hem in de armen, waar hij eerder nog was uitgelachen na voor velen on begrijpelijk acties. De haat-liefde verhouding met het publiek past wel bij de onvoorspelbare Does burg. „Ik denk zelf soms ook wel eens: wat doe ik nou?", bekende Doesburg. „Wat ik in mijn hoofd heb komt er dan niet uit. En het mag er soms knullig uitzien, maar op dit veld krijg je een bal soms niet of heel moeilijk mee. Maar dat zien veel mensen niet. Die reacties doen me weinig. Als ik maar belangrijk kan zijn voor het team." Dat was hij als diepste aanvaller, met een snelheid die af en toe aan Usain Bolt doet denken. De Groote, zijn kompaan voorin, heeft ook een mooie versnelling in de benen, maar dan vooral met de bal aan de voet. In de blessure tijd van de eerste helft lag het veld open en was De Groote niet te stoppen: 2-0. Hoek maakte na de rust ook nog een derde treffer, maar die werd tot veler verbazing afgekeurd. De assistent-scheidsrechter stak zijn vlag in de lucht, deed die snel weer naar beneden en maakte het gebaar dat De Groote verder mocht. Doesburg bleef achter de bal, Thomas van Renterghem scoorde. Maar scheidsrechter De Winter keurde het doelpunt af. „Weet je wat dan storend is?", zei Doesburg. „Dat die assistent niets zegt en ook niet met zijn vlag zwaait om te zeggen dat het ge woon een geldig doelpunt is." De twee goals die wel telden wa ren echter voldoende voor de ze ge, waardoor Hoek nu samen met Zwaluwen koploper is. De ploeg uit Vlaardingen speelde één wed strijd minder en komt over twee weken op bezoek in Hoek. Zater dag wacht eerst nog het uitduel met RVVH. Een groepsgesprek lijkt voor dat duel niet nodig. NIEUW-LEKKERLAND - Dat Zaam slag het lastig heeft in de eerste klasse, is geen nieuws. Dat de pro movendus misschien hier en daar wat kwaliteit tekort komt, komt ook vooV niemand als een verras sing. Maar dat de instelling zater dag in en tegen Nieuw-Lekker- land van een beschamend niveau was, ja, dat viel wel even vies te gen. „Zonder inzet en beleving pak je geen punten", zei Hubert van den Hemel. De teleurgestelde trainer zag zijn ploeg met 3-0 verliezen van een concurrent in de onderste regio nen. „We hebben denk ik drie keer op doel geschoten", keek de Terneuzenaar terug. „Een aantal jongens gaf niet thuis. Ia, dat heeft met kwaliteit te maken. Maar misschien nog wel meer met mentaliteit. Een paar weken geleden speelden we tegen Klun- dert een wedstrijd waarbij eigen lijk hetzelfde op het spel stond. Ie dereen ging ervoor en we won nen met 1-3. Vandaag was van die instelling niets te zien." Volgens supporters die vrijwel ie dere thuis- en uitwedstrijd van Zaamslag zien, was het de slecht ste wedstrijd in de afgelopen ja ren. De thuisploeg, die vooraf gaand aan het duel slechts één puntje meer had dan Zaamslag, liet vanaf de eerste minuut zien te willen winnen. Na ruim een half uur opende Willem Paul van der Heijden de score. Na rust werd het uit een door Ard Hart man benutte strafschop 2-0. Vlak voor tijd werd het nog 3-0, door een goal van Sjoerd Slob. „Dit was een flinke tegenvaller", aldus Hubert van den Hemel. „Maar volgende week krijgen we alweer een nieuwe kans, uit tegen Pelikaan. Ik vind nog steeds dat we een ploeg hebben die erin kan blijven. Maar dat zal alleen luk ken als iedereen beseft wat er ge vraagd wordt op dit niveau. Daar was in Nieuw-Lekkerland geen sprake van." ste treffer van de Walcherse der by, waarin Serooskerke voor het eigen gevoel iets meer had ver diend. Zwaluwe-MZVC 0-0: MZVC ver loor twee belangrijke punten in Lage Zwaluwe. De Middelburgse ploeg kreeg in de eerste helft van het degradatieduel via Patrick (oossens een paar behoorlijke kan sen. In de tweede helft raakte Je remy van Aalst met een lob de on derkant van de lat. Zwaluwe kon geen potten breken, maar MZVC profiteerde er niet van. GPC Vlissingen-De Fendert 0-2: GPC Vlissingen liet het vooral in de eerste helft liggen. Na twaalf minuten profiteerde Remon Hein- sius van miscommunicatie bij de thuisploeg. Vlak na het halfuur kopte Colin Schilperoort de 0-2 achter doelman Max Leijer. In de tweede helft zette GPC wel wat meer druk. Het nam daarbij steeds meer risico, maar moest vooral blij zijn dat Leijer een aan tal malen goed optrad bij kansen voor De Fendert. Bruse Boys-Duiveland 3-2: Bruse Boys was de gelukkige winnaar van de Oost-Duivelandse derby, waar bijna 500 toeschouwers op afkwamen. Het duel kwam pas na de 55e minuut echt op gang, na dat Duiveland op 0-2 was geko men. De 0-1 kwam van Robbert de Bruine kort voor rust. In de 54e minuut maakte Barry Steen- poorte de 0-2 uit een mooie coun ter. Daarna begon Bruse Boys te drukken en kwam wat goedkoop aan z'n treffers. De 1-2 van Tom my Pronk kwam uit een vrije trap die onterecht werd gegeven en de 2-2 van Domenique van den Ber ge kwam tot stand na een flinke blunder van derde doelman Jaap Steenpoorte. Ook de 3-2, in de 88e minuut van Gerard Vogel, was een toevalstref fer. De invaller raakte de bal ver keerd en zag hem in de geheel ver laten linkerhoek verdwijnen. MZC'u, dat met 5-3 won van Heinkenszand, volgt op twee pun ten. Het weggezakte FC Axel staat als nummer zeven nog net in het linkerrijtje. Voor Spui werden de zorgen door een nieuwe neder laag nog wat groter. De ploeg van trainer Mare de Kunder verloor op eigen veld met 0-5 van Walche ren. Nieuwdorp-FC Axel 1-1: In een rommelige eerste helft deelde de scheidsrechter zeven gele kaarten uit, waarvan twee voor Danny Aarnoutse. De speler van FC Axel kon vlak voor rust gaan douchen. In ondertal kwam FC Axel in de 47e minuut via Urmeion Martis op 0-1. Nieuwdorp kwam via Teun Rentmeester, die raak schoot uit een vrije trap, in de 62e minuut op 1-1. In de slotfase was Janick van As nog dicht bij de 2-1, maar de koploper verspeelde twee kostbare punten. Spui-Walcheren 0-5: Spui speel de uitermate zwak en had niets in te brengen. Bij rust leidde Walche ren door goals van Daryl Hollan der en Steven Schalkwijk al met 0-2. In de tweede helft voerden Hollander en Schalkwijk de score op (0-4). Via Steven Struik werd het daarna ook nog 0-5. Arnemuiden-VCK 3-0: Al na vijf minuten zette Davy Schroevers Arnemuiden op voorsprong. Vijf minuten na rust scoorde de thuis ploeg opnieuw, deze keer via Max Roovers. Na een steekpass van Co lin van Koeveringe bepaalde Basti- aan Grootjans de eindstand daar na op 3-0. Birgen Martens passeert Jodan Boys-verdediger Mark Veerman na bijna een kwartier spelen. De middenvelder van Hoek loopt daarna door naar het doel, maar hij slaagt er niet in de score te openen, foto Mark Neelemans door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Arnemuiden, dat zelf met 3-0 won van VCK, profi teerde in de derde klasse A van het gelijkspel tussen Nieuwdorp en FC Axel (1-1). Arnemuiden en Nieuw- land hebben nu na elf duels elk 25 punten en delen daarmee de kop positie. De Noormannen-Oostkapelle 1-1 (0-0): Wouter Verduijn 0-1, Erwin Pou- welse 1-1. Veere-DFS 2-2 (2-1): Tom de Rijke 1-0, Koen van de Berge 1-1, Juan Pe rez Nunez 2-1, Dennis Schuitemaker 2-2. Nieuwland-Domburg 3-0 (1-0): Cor- né van Belzen 1 -0, Roy van Sluis 2-0 en 3-0. MZC'11-Heinkenszand 5-3 (1-1): Ra mon Jansen 1-0, Sander Geldof 1-1, Frank Kristelijn 2-1, Martijn Simonse 2-2, Ruben Osse 2-3, Martijn van Grunsven 3-3 (strafschop), 4-3 en 5-3. Rode kaart: 56. Corné Schilper oort (MZC'1163. Jeroen Verschiere (Heinkenszand). MAANDAG 2 DECEMBER 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65