leraar van 2013? ZEELAND 35 Eric Bookelaar krijgt iedereen aan het lachen Het is een feestje om naar de biologieles van meneer Bookelaar te gaan, schrijft Sietske. „Hij vertelt altijd grappige verhalen over vroeger en nu, en over de dieren die hij in huis heeft.Annefleur vertelt enthousiast dat leerlingen in tenten in de tuin van Bookelaar mochten logeren, als afsluiting van het schooljaar. Robin prijst zijn leraar omdat hij 'grappig en awesome is, en ook nog eens leuke schoenen heeft'. Guusje schrift namens heel 1K: 'hij moet winnen, omdat hij op maandagochtend 8.30 uur al iedereen aan het lachen kan krijgen'. En het belangrijkste: 'hij geeft gewoon heel goed les'. Martin Steegmans is een supertoffe docent Volgens Chanise is Martin Steegmans de beste van het hele land, schrift ze in haare-mail. Ze bejubelt zijn lessen geschiedenis en maatschappijleer. „Hij maakt de lessen leuk, omdat hij soms muziek aan zet en grapjes maakt.Boos krijg je Steegmans nooit, weet Anita. „Hij is gewoon een supertoffe docent." Vera mailt: „Hij is nog jong en neemt veel initiatief om het op school gezelliger te maken. Zo organiseert hij dit jaar het kerstfeest voor de brugklassers, met als thema glitter glamour. Ik weet zeker dat het heel gaaf wordt. Hij bereidt toetsen voor, door als echte 'quizmaster' een quiz over dat onderwerp te houden, waardoor we heel goede cifers halen." Haitske van de Sande maakt Engels leuk iaitske van de Sande beschikt over een engelengeduld. En dat waarderen haar leerlingen, zo laten ze in de e-mails aan de redactie weten. „Als iemand het niet snapt legt ze het extra goed nog een keer uit", zegt Jasmijn. „Ze is lief, leuk, grappig en spontaan voegt ze eraan toe. De lerares staat bekend om haar goede en heldere uitleg. Volgens Rachel is Van de Sande altijd vrolijk. En Nino vindt dat ze het vak Engels leuk maakt. „Ze is natuurlijk ook nog jong, dus gaat ze met de tijd mee en dat maakt haar vooral een leuke en grappige leraar." Wie is de beste foto's: Marcelle Oavidse, Ronald den Dekker, Ruben Oreel, Camile Schelstraete tekst: Cornelleke Blok vormgeving: Kees Lammers, Donja Odijk Naam: Eric Bookelaar (54) uit Koudekerke School: Stedelijke Scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg Naam: Martin Steegmans (24) uit Zierikzee School: Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee Naam: Haitske van de Sande (33) uit Vlissingen School: Christelijke Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg 3*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 95