Bezorger in bezit van auto Politiehond Jacko heeft twee metalen tanden Caissières superfris op Goeree 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Nieuwerkerk en Bruinisse Nieuwe directeur voor KMWP De Schouw klust voor Filipijnen Oud-medewerkers van Walcherse uitkeringsinstantie vechten hun ontslag aan en cliënten klagen nog steeds. Aangenaam, dit is Jacko. Een poeslief hondje. Zolang zijn baasje Ad Boone dat wil. Een commando is genoeg om van Jacko een vlijm scherp wapen te maken. Jacko is namelijk een politiehond. Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaan deren heeft meerdere politiehon den in het klantenbestand. „En dat is toch net even andere koek dan een gewone huishond. Ze zijn soms wilder, voor ons moeilij ker te hanteren. We moeten als artsen echt volledig op de honden geleider vertrouwen. Al is het de laatste jaren veel verbeterd. De po litiehonden wonen bij hun baas. En tegenwoordig worden ze zo ge traind, dat ze probleemloos in een gezin met jonge kinderen kunnen worden gehouden", ver telt dierenarts Johan de Vos. Zo ook bij Ad Boone. „Bij de oplei ding ligt het accent steeds minder op het bijten, maar hij moet het natuurlijk wel gewoon kunnen. Jacko is geen huishond, hij zit in een kennel. Maar hij is wel heel sociaal. Mijn kleindochter is er he lemaal weg mee. En ook mijn kin deren en vrouw zijn gek met on ze honden. Mijn vorige politie hond is vanwege een hernia met pensioen, maar er was vast een kleine paleisrevolutie uitgebroken als ik hem weg had gedaan. Hij woont dan ook nog bij ons." Jacko wordt vooral ingezet om goederen en personen op te spo ren, maar als de nood aan de man is moet-ie ook kunnen bijten. Tij dens een training brak hij een tijd je geleden twee tanden af. Boone: „Vullingen waren geen op tie, het restant van de tanden zou heel snel weer afbreken. Dus heeft Jacko twee metalen stifttan- den gekregen. Het dierenzieken huis verwees ons daarvoor naar de faculteit diergeneeskunde in Utrecht. Weet je, een gecertificeer de politiehond kost ongeveer 4500 tot 5000 euro. Dan is de poli tie er natuurlijk ook veel aan gele gen dat hij zo lang mogelijk inzet baar blijft. Op medische kosten wordt dan ook echt niet beknib beld. Zie het maar als een contact- sport. Daar loop je nu eenmaal weieens een blessure bij op." Jacko bijt nu dus met twee meta len tanden. Maar alleen als het écht niet anders kan. Want even de lip optrekken om zijn twee glimmende hoektanden te sho wen, is vaak al voldoende om een raddraaier de stuipen op het lijf te jagen. GOES - Vincent Coolbergen is de nieuwe directeur van Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder (KMWP). Hij treedt per 1 decem ber in dienst, als opvolger van hui dig directeur Jan Paul van Hoven. De KMWP is een akkerbouwbè- drijf en beslaat een oppervlakte van 1700 hectare, waarvan 1300 hectare akkerbouwgrond. Ook heeft KMWP 162 hectare mossel percelen in de Oosterschelde. BROUWERSHAVEN - Vijftien leerlin gen van Radarschool 'De Schouw' in Brouwershaven hebben in de afgelopen week op eigen initiatief een klusjesactie gehouden voor noodhulp op de Filipijnen. Gisteren kon locatiedirecteur Henk Kesteloo van De Schouw 400 euro en 27 cent overmaken op de rekening van de christelijke liefdadigheidsorganisatie Woord en Daad. VLISSINGEN. - Vroeger had een klantmana'ger iedereen van wie de naam met een G begon, zegt een oud-medewerkster van de Walcherse uitkeringsinstantie Orionis. „Het was heel duidelijk wie je kon aanspreken. Nu is nie mand meer verantwoordelijk." Samen met vijf anderen vecht ze haar ontslag aan. Volgende week dient in Den Bosch een rechts zaak. Ze willen dat de procedure die ervoor zorgde dat ze bovental lig zijn verklaard, wordt overge daan. „Er is werk. Dat blijkt wel. Plaats dan ook mensen op die plekken." De mensen die nu boventallig zijn, werken vaak al jaren bij bij voorbeeld de voormalige sociale dienst, sommigen zelfs al tiental len jaren. Dat ze hebben gehoord dat ze niet meer terug hoeven te komen op hun werk heeft vol gens hen niets te maken met hun geschiktheid: ze vermoeden dat andere motieven een rol spelen. „Ik ben nogal direct", zegt de oud-medewerkster die anoniem haar verhaal doet. „En ik doe niet zomaar iets alleen omdat iemand dat zegt. Ik denk dat dat mee speelt. In het sociaal statuut staat dat ze er alles aan moeten doen om ons aan het werk te krijgen. Ze laten mij nu twee jaar thuis zit ten, terwijl er wél werk is. Ik heb aangegeven dat ik wel werk onder mijn niveau wil doen." „Volgens mij is het normaal dat je bij een reorganisatie eerst tijdelij ke medewerkers en uitzendkrach ten ontslaat. Dat is niet gebeurd. Bezuinigingen? Ik zie er geen be zuiniging in als ze mij met mijn dure salaris thuis laten zitten en vervolgens uitzendkrachten aan nemen om mijn werk te doen. Er is werk: plaats die mensen op die plekken. Ik zou het kunnen ver dragen als ik zag dat het met mijn collega's en met de cliënten goed ging. Maar dat is niet het geval." Cliënten van Orionis weten dat er veel mis gaat. De termijn waar op men reageert op aanvragen, heeft Orionis eigenhandig ver lengd met twee weken, dossiers raken zoek, mensen wachten we ken en soms maanden op geld dat ze vaak heel erg hard nodig heb ben, zegt Ineke van Rijswijk van de Vlissingse stichting Droom. Stichting Droom is een organisa tie die mensen helpt met bijvoor beeld reïntegratie. Ja, erkent het dagelijks bestuur in een reactie, er zijn achterstanden bij Orionis. De aanvragen worden .niet op tijd afgehandeld. Het be stuur, dat uit de drie wethouders van de Walcherse gemeenten be staat, wijt de achterstand aan de 'huidige economische situatie en de situatie op de arbeidsmarkt'. Om de achterstanden weg te wer ken, worden tijdelijk extra mede werkers ingezet: uitzendkrachten óf boventallige medewerkers. Klanten die in de problemen drei gen te komen, krijgen een voor schot. Het bestuur belooft dat de achterstanden eind januari 2014 zijn weggewerkt. Daarmee is dit alcoholmatigings- project voor jongeren op het ei land afgerond. Donderdag behaal de het kassapersoneel van Albert Heijn in Middelharnis als laatsten het certificaat. Sinds juni werden op Goeree-Overflakkee work shops gehouden. Naar schatting 130 caissières en kassiers deden er aan mee. Die workshop stond onder lei ding van theatermaker Johan Ca- huzak. Hij besteedde onder meer aandacht aan het vertrouwen dat caissières in hun collega's moeten hebben. Ook de lichaamshouding achter de kassa kwam aan bod: 'Wat straal je uit?' Daarnaast leer den de kassiers en caissières in een rollenspel hoe zij moeten han delen in vervelende situaties met geïrriteerde klanten en jongeren die alcohol willen kopen. Alle deelnemers namen de workshop serieus en ontvingen daarom van de gemeente een certificaat. Alco holmisbruik onder jongeren is een belangrijk aandachtspunt van de gemeente Goeree-Overflakkee. Die zet zich op verschillende vlak ken in om daar iets aan te doen. Eén van die projecten is 'Goe ree-Overflakkee Superfris'. Super- fris richt zich vooral op het tegen gaan van de verkoop en doorver koop van alcohol aan jongeren. WGGeNGR Media door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven dierenartsen, specialisten, assis tentes én baasjes een kijkje achter de schermen van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Vandaag: politiehonden. Ad Boone met zijn diensthond Jacko voor het politiebureau in Terneuzen. Inzet: Jacko's metalen stifttand. inzetfoto faculteit diergeneeskunde Utrecht Oud-medewerkers bitter over Orionis door Nadia Berkelder MIDDELHARNIS - Zo goed als alle caissières en kassiers van super markten op Goeree-Overflakkee zijn 'superfris' verklaard. De PZC is op zoek naar een bezorger, in het bezit van een auto, die 's ochtends voor 07:00 uur wil bezorgen. Wat staat er tegenover? Het bezorgen van de krant levert een prima bijverdienste op. Daarnaast ont vangt u een kilometervergoeding. De hoogte van de bijverdienste wordtin een persoonlijk gesprek besproken. Aanmelden? Neem tijdens kantooruren contact op met dhr. Ronald kasander telefoon: 088 - 0130293 e-mail: r.kasander@wegenermedia.nl www.bezorgers.nl Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 92