Vuurwapen gevonden bij drugsverdachte (22) Nog geen sociaal plan personeel Zeeuwland I I Doldwaze freestyle Llioi 24 SCHOUWEN-DUIVELAND UITGAAN IN RENESSE Uit de evaluatie van de politie blijkt dat het drukke zomerseizoen in Renesse geen extra werk opleverde.- «as .',t: r, ii H EF OPENINGSACTIE TRAAS LEVERT C2.575 OP VOOR PRINSES MAXIMA CENTRUM Een motoragent zag om half tien 's morgens twee mannen in de Hobeinstraat in Vlissingen: twee Vlissingers van 22 en 38 jaar oud. De motoragent kende de jongere man: bij de politie is bekend dat hij in drugs dealt. Volgens de mo toragent betaalde de oudere man geld aan de jongere man, die met een scooter naast hem stond. Daarom besloot hij de twee te controleren. De motoragent, die inmiddels as sistentie had gekregen van twee andere politiemannen, sprak de twee mannen aan. Toen ze de man op de scooter vroegen wat hij in zijn tas had zitten, gaf hij plotseling gas. Daarbij reed hij vol gens de politie één van de agen ten aan. De verdachte verloor zijn evenwicht en reed vervolgens te gen een muur. Daarna kon hij als nog worden aangehouden door de politiemannen. In zijn tas zaten drugs, geld en een vuurwapen. De twee verdach ten zijn aangehouden en naar het bureau gebracht. ZIERIKZEE - Het mag dan afgelo pen zomer wel druk geweest zijn in Renesse, dat vertaalde zich niet in heel veel meer politiewerk. Tot die conclusie komt districtschef Ronald Weydema. „Het was niet drukker of minder druk in verge lijking met andere jaren", zegt hij. „Wat we wel zagen was een ver schuiving in tijd. Mensen komen later op de avond en blijven lan ger hangen." De politie Zeeland heeft onlangs de evaluatie van het afgelopen sei zoen in Renesse afgerond. Daar uit blijkt volgens Weydema dat het eigenlijk een redelijk normaal seizoen is geweest. „Er zijn feiten geconstateerd, er zijn aanhoudin gen verricht en dat past in een omgeving waar veel jongeren zijn." Daarmee wil hij de dingen die gebeurd zijn niet bagatellise ren. „Een klap kan een grote im pact hebben op mensen." Hij wil wel aangeven dat zich geen bui tensporige problemen hebben voorgedaan in Renesse. „De verge lijking is lastig, maar deze dingen gebeuren ook in een stad als Goes waar mensen uitgaan. Het ver schil is wel dat Renesse heel klein is en het gaat om mensen die er tijdelijk zijn. Ze vieren vakantie en daar hoort vakantiegedrag bij." Hij pakt het evaluatierapport er eens bij. „Mensen zijn aangehou den wegens dronkenschap, drugs", somt hij op. Er waren vechtpartijtjes, diefstallen en mensen gingen knock-out van de drank. Waar hij zich bijzonder druk over kan maken is dat hulpverleners of ordehandhavers aangevallen wor den. In het afgelopen seizoen is bijvoorbeeld een lid van het sus- team flink mishandeld. „Ik vind dat niet acceptabel. Mensen moe ten afblijven van hulpverleners." Hoewel het misschien geen bij zonder jaar was, waren er wel klachten. Vooral over onrust en la waai na sluitingstijd. Het is ondui delijk of het mooie weer daarin ook een rol heeft gespeeld en dat daardoor mensen vaker verkozen lopend naar de camping terug te De mensen vieren hier vakantie en daar hoort ook vakantiegedrag bij 1-T"' 'riyüLiywTio- i.i.i i i ip. www.traas.nl „We zijn in onderhandeling met de werknemersorganisaties", zegt Zeeuwïanddirecteur Antoine de Ceuster. „Dat kost tijd, is de erva ring van collegacorporaties. Maar we doen ons best om voor de feestdagen een sociaal plan rond te krijgen, zodat onze boventallig geworden medewerkers weten waar ze aan toe zijn." Begin okto ber maakte Zeeuwland bekend dat het jaarlijks acht ton gaat be zuinigen. Het schrappen van veer tien voltijds arbeidsplaatsen moet 4,5 ton per jaar opleveren. De verkoop van woningen en het onderhoud ervan besteedt Zeeuw land voortaan uit, net als het schoonmaken van appartemen ten. In het management vervallen twee arbeidsplaatsen. Verder wordt bespaard op lease-auto's, drukwerk en bedrijfsuitstapjes. Bezuinigen is nodig omdat het Rijk een verhuurdersheffing en vennootschapsbelasting oplegt. Woongoed Middelburg bereikte donderdag met de vakbonden een akkoord over het sociaal plan. gaan in plaats van wachten op de bus. Duidelijk is wel dat mensen steeds vaker helemaal tot het ein de (de sluitingstijd van de hore ca) blijven en vervolgens allemaal in één keer op straat staan. „Het is interessant om te zien of dit door zet", zegt Weydema. „Je probeert je aan te passen aan de omstandig heden en in ons geval betekent dit later beginnen en langer blij ven." Jaarlijks terugkerende klachten zijn er ook, bijvoorbeeld van inwo ners van andere dorpen die het ge voel hebben dat de politie alleen in Renesse komt en niet voor hen beschikbaar is. Dat bestrijdt Wey dema. „We zijn inderdaad niet al tijd in Bruinisse, maar als er een incident is, bijvoorbeeld een bot sing of huiselijk geweld, dan ko men we altijd. Je hoort dan wel vaak dat mensen vinden dat het te lang duurt. Dat is ook vaak een gevoel. Kijk maar naar jezelf als je met pech op de wegenwacht staat te wachten. Dan kijk je ook iedere drie minuten op je horloge. Maar de garantie is er honderd procent dat we komen." Terugkijkend over een aantal ja ren denkt Weydema dat er veel verbetering is in Renesse. „Er zijn stappen gezet. Kijk bijvoorbeeld naar de inrichting van het wandel pad vanTiet Transferium naar het dorp. Daar speelt iedereen een rol in. De ondernemers, de gemeente en de politie en ook in die volgor de. De politie is niet leidend. En als je het hebt over ontwikkelin gen zijn dat niet altijd alleen ver beteringen, maar ook inspelen op vernieuwing zoals straks de nieu we wetgeving voor alcohol." VLISSINGEN - In de tas van een ver dachte van handel in drugs heeft de politie gistermorgen een vuur wapen aangetroffen. J.l. Sandersestraat 67 Oost-Souburg IHét ideale startershuis! Een zeer sfeervolle hoek woning welke omstreeks 1910 gebouwd is. Die huis |jj verkeert in prima staat, is compleet uitgevoerd en kan zonder veel werkzaam heden betrokken worden. Twee slaapkamers, groot dakterras. H.R.-C.V. Vraagprijs I 14.000,- k.k. TERNEUZEN - Een 54 meter lange box om met een snowboard stunts op te doen, mag je gerust een trucendoos noemen. Waaghalzen konden gisteravond in Skidöme in Terneuzen hun hart ophalen op het freestyie-evenement Boxzil- la. „Hiermee sluiten we het freestyle-seizoen af', aldus Skidöme-medewerker Tommy van Overmeeren. foto Mark Neelemans Stappen start steeds later op de avond door Melita Lanting Ronald Weydema Hrenmw Verburg Gorthuis: 5 15 30 15 jBouwliundig OBtwcrpburo Van Stetnbtrgtn 6 V,U0UrWe^p Rabobank OèstersdieMe 10 i-y-J .(MjMfMHlO Het Prinses Maxima Centrum in Utrecht wordt het grootste kinderkankercentrum van Europa. De bouw ervan is een belangrijke stap in de strijd tegen kinderkanker. Met gespecialiseerde zorg, onderzoek en opleidingen op het hoogste niveau zou het genezingspercentage naar 95% gebracht kunnen worden! (nu 75%) De bedoeling is dat het centrum binnen 3 jaar open gaat. Traas Nederland 30 Diverse giften tijdens de open dagen .155 Deze actie wordt gesteund door Kika. Langs deze weg bedanken we iedereen die een steentje heeft bijgedragen aan deze geweldige actie! door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Vóór Kerstmis moet er een sociaal plan liggen voor de mensen die bij woningbouwvereni ging Zeeuwland ontslag krijgen. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 90