REIZEN 21 Ipf» STObsrsrsr MEDVEDIN Ben je een beginnend skiër of snowboarder of wil je dat je kinderen leren skiën zonder dat je daarvoor bakken met geld moet neertellen? Dan zou je eens een wintersportvakantie in het Reuzengebergte in Tsjechië kunnen overwegen. Het skiresort Spindleruv Mlyn in het Reuzengeberg te in Tsjechië geldt als het beste dat het land kent. Zelf geven de Tsjechen er, als enige van alle plaatsen waar je kunt skiën in Tsje chië, zes sterren aan en het predikaat Pre mium. Spindleruv Mlyn ligt op een paar uur rijden van Praag, aan de grens met Po len. Het gezellige plaatsje ligt op 710 meter hoogte en herbergt een groot aantal hotels en pensions. Voor minder dan een tientje per nacht heb je al een bed. Die lage prij zen gelden voor alles. Voor je glas Pilsner Urquell betaal je iets meer dan 1 euro, een maaltijd heb je voor minder dan 10 euro. Een skipas voor 6 dagen kost 150 euro. Op e«n brug over de Elbe, die in het stadje meer op een bergstroompje lijkt dan op de brede rivier die Hamburg doorkruist, staat een woest ogende man met vilten hoed. Over zijn wandelstok is een gevilde vos ge drapeerd. Het blijkt Krakonos te zijn, de reus uit het gelijknamige gebergte. Hij is vriendelijk tegen degenen die zich gedra gen, maar zijn toorn en pesterijen tegen over ondeugende kinderen neemt angst aanjagende vormen aan. Verderop staat een knul met een dienblad vol glaasjes perzik wodka: lokkertjes voor het feest dat later plaatsvindt in een club. Het stadje heeft een reputatie als feestplek in de sneeuw. Het totaal aantal kilometers aan piste van Spindleruv Mlyn bedraagt 25 kilometer, verdeeld over twee helften die nog niet met elkaar zijn verbonden. Maar volgens René Hrones van Skiareal zal dat binnen drie jaar geregeld zijn. Tot die tijd rijden er gratis shuttlebussen die je van het ene in het andere gebied brengen. De kant van Svaty Petr kent een zwarte FIS World Cup piste en ook een rode Hromov- ka-piste die elke avond verlicht is. Aan de andere kant, bij de 1.235 meter hoge berg top Medvedin, zijn meer pistes en op een kwartier rijden liggen Herlikovice en Buba- kov met genoeg afdalingen om een dag on der de pannen te zijn. Uiteraard is het in vergelijking met bijvoorbeeld Les Trois Val- lées in Frankrijk of het Stubaital in Oosten rijk, een beperkt gebied. Ideaal voor begin nende skiërs of snowboarders of als je je kinderen wilt leren skiën zonder daar bak ken met geld voor te willen of kunnen uit geven. Tijdens ons verblijf slapen we ook een nachtje in de bergen, op 1.225 meter hoog te. We zullen overnachten in Moravska bouda, een eenvoudig berghotel met rustie ke inrichting en uitzicht over het dal. Maar eerst hebben we een afspraak met de man nen van Yellow Point, een bedrijf dat aller hande sporten aanbiedt waarbij teambuil ding hoog in het vaandel staat. De eerste ac tiviteit is een tochtje met een slee die ge trokken wordt door vier honden. Er zit nie mand in de slee en de menner staat achter op. Zodra de honden het op een rennen zet ten, moet je remmen met je voet, anders kukel je zo van de slee af. En reken maar dat de honden ook zonder jou doorgaan. Op een helling nabij staat het volgende on derdeel al klaar. Gele snowbikes, een wan kele constructie van twee ski's achter el kaar met een zitje. De kunst is de helling af te dalen zonder met je voeten bij te sturen. Na de snowbike volgt een triski, waarbij je staand op een soort driewieler met drie kleine ski's afdaalt. Daarbij is het zaak kalm te sturen. Doe je dat niet, dan tol je, voor je het weet, om je as en ga je genade loos af. Het laatste onderdeel van de mid dag sneeuwpret is een 4 kilometer lange af daling op een slee. In onze groep van zeven mensen van verschillende nationaliteiten, ontstaat al snel een levendige strijd. Terug in Moravska bouda staat de kleine sauna op de hoogste stand. Een krap kwar tiertje houden we het erin vol. Voor we naar binnen gingen, hebben we eerst een wak gehakt in het naastgelegen vijvertje. We gaan kopje-onder in het ijskoude water om daarna weer razendsnel terug te ren nen naar de sauna. In de berghut krijgen we een heerlijk diner met Krkonosské kyselo, een bergsoep met zuurdesem en bergpaddenstoelen, en lang zaam gegaarde varkensnek in pruimensaus met knoedels en rode kool. We proosten met een slivovica: een straffe borrel, die in combinatie met de frisse berglucht een heerlijke nachtrust garandeert. WAAR EN WAT 25.11 22.12.2015 25.11 22.122015 Kentirmkt Moers 201 SNEEUWVLOKKEN DWARRELEN ZACHTJES NAAR BENEOEN, KERSTMUZIEK KLINKT UIT OE SPEAKERS EN VANUIT IEDERE HOEK KLINKT GELACH t £««m Low budget op de latten door Joost Brantjes reageren? reizen@depersdienst.nl DUITS LAND POLEN SLOWA KIJE OOSTENRIJK Spindleruv Mlyn Spindleruv Mlyn ligt in het Reu zengebergte in Tsjechië tegen de Poolse grens, zo'n 900 kilometer van Nederland. Vliegen gaat het snelst. Een rechtstreekse vlucht van Amsterdam naar Praag duurt anderhalf uur. Vanaf het vliegveld in Praag ben je dan nog twee uur onderweg met de auto. Als je meer wilt weten over de ski gebieden, dan kun je terecht op www.mestospinleruvmlyn.cz/en, www.herlikovice.cz en www.ski- real.cz. Informatie over het berg hotel en de bijzondere sneeuwac- tiviteiten staat op www.moravska- bouda.cz en www.ypoint.cz. Op www.czechtourism.com kun je terecht voor alle toeristische informatie. ZATERDAG 30 NOVEMBER 2013 Kinderen doen een warming-up voor de skiles in Spindleruv Mlyn. foto Joost Brantjes 2 daags-K-efStmarVtarrangemem 1 x overnachting inkl. ontbijtbuffet 1 x gevarieerd halfpensions buffet of 3-gangen-menu' lx glas glühwein op de moerser kerstmarkt 1 x fles mineraalwater op de kamer Aankomst zondag 59,- p.p. in een 2-pers. kamer Aankomst maandag - zaterdag 69,- p.p. in een 2-pers. kamer -daags - Ker it/narkiar r arrgemerrt 2x overnachting inkl. ontbijtbuffet lx gevarieerd halfpensionsbuffet of 3-gangen-menu' lx glas glühwein op de moerser kerstmarkt lx fles mineraalwater op de kamer Aankomst zondag 99,- p.p. in een 2-pers. kamer Aankomst maandag - zaterdag 109,- p.p. in een 2-pers. kamer nzen voor kinderen op aanvraag. ijzen voor kinderen op aanvraag. M&defrijfl/NSW Op 25 november 2013 opent de kerstmarkt in de binnenstad van Moers haar poorten. Tot en met 22 december kunnen bezoekers, klein en groot, over de kerstmarkt struinen. Met ruim 90 exposanten en een aanbod dat reikt van houtsnijwerk tot lederwaren en van bonbons tot cake pops, biedt de kerstmarkt voor ieder wat wils! Wie zin heeft kan schaatsen huren en op de schaatsbaan enkele rondjes wagen. Vanaf het podium zorgen vele artiesten, van gospelkoor tot oi dieband, voor een optimale kerststemming. Wat niet vergeten mag worden is het culinaire aan bod. Zoals het een goede kerstmarkt betaamt is het aanbod omvangrijk: van heerlijk geurende Glühwein tot smakelijke Reibekuchen en regionale specia liteiten. De kerstmarkt in Moers is zeker een bezoek waard en goed te combineren met één van onze partnerhotels in moers! Meer informatie vindt u op: www.moers-stadtportal.de of www.moets.de Romantik Hotel zur Linde J-%J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77