Zeeland is een speelbal van de Fransen 'WiD E STELLING De Tour is welkom om meerdere redenen SPORTFOTO VAN DE WEEK Sjeik Diego danst in Dubai SPORT 43 CQUNCI De komst van de Tour de France naar Zeeland is het gesprek van de dag. Moeten we blij zijn als-ie naar onze provincie komt? Komt ie nu wel of komt ie nu niet? Wielerminnend Zeeland hield deze week de adem in. Op basis van hotelreserveringen werd geconclu deerd dat ie zou komen. Maar boekt de organisatie van het grootste wiel- erevenement ter wereld niet vaker ka mers in de wijde omtrek van een start- of finishplaats? Duizenden sporters en volgelingen moeten im mers gehuisvest worden. Het ant woord is ja, en dus kan Zeeland er ge woon nog naast piesen. De vraag is of dat erg is. Een Zeeuwse Touretap pe levert ongetwijfeld mooie plaatjes op, er zullen duizenden wielerfans langs de kant staan en er kan geen imagocampagne tegenop. Maar voor een dagje plezier moet je dan wel een aardige zak met geld meebrengen. Een zak die de provincie niet heeft. De Tourorganisatie kan vanaf nu lek ker achterover leunen en wachten op alle aanbiedingen die het krijgt van overheden in een straal van pakweg 200 kilometer rond Utrecht. Het is een utopie om te denken dat Tour baas Prudhomme kiest voor het mooiste plekje, het gaat ze er vooral om waar het meeste betaald wordt. Want op basis van de schoonheid van het landschap hadden we die Touretappe natuurlijk al lang moe ten krijgen. Zeeland is een echte wie- Ierprovincie en dat blijkt ook als we kijken naar de verdeling van de sub sidies. Voor de komst van de Eneco Tour naar Terneuzen legde de provin cie deze week al 70.000 euro op tafel. Ter vergelijking: de Kustmarathon, het grootste sportevenement van Zee land met een kleine tienduizend spor ters en achthonderd vrijwilligers, moet het doen met 15.000 euro. Doordat de komst van de Tour na donderdag nog steeds niet zeker is, heeft het er alle- schijn van dat Zee land aan het lijntje wordt gehouden. We zijn een speelbal van de Fransen en dat moet je als nuchtere Zeeuw toch niet willen. Investeer liever in breedtesport, zorg dat de jeugd gaat sporten en geef de gehandicapten sport een impuls. Daar doe je meer mensen plezier mee dan één dagje Tour. Maurice Steketee Natuurlijk zou het een goe de zaak zijn als de Tour de France in 2015 naar Zeeland komt. Om meer dere redenen moeten we blij zijn met de eventuele komst van het Tourcir cus. Om te beginnen is er natuurlijk het economisch argument: het levert geld op. Cijferaars hebben uitgere kend dat de Tourstart op Corsica het tienvoudige van de investeringen heeft opgeleverd. Volgens het Zeeuw se Tourcomité is er één miljoen euro nodig. Dan hoef je geen wiskunde knobbel te hebben om te berekenen dat de Tour zo'n tien miljoen euro in de Zeeuwse kassa's zou kunnen la ten stromen. Dat is een leuk extraa tje in tijden van crisis. Daarnaast zorgt zo'n Touretappe voor een enorme promotie van de provincie. Daar kan geen WV of re clamecampagne tegenop. Ik herinner me nog de prachtige televisiebeelden van 2010, toen zowel de Tour de France als de Giro d'Italia door onze provincie kwam. Als ik al niet in Zee land woonde, was ik er na het zien van die beelden zeker vakantie gaan vieren. En dan is er natuurlijk ook nog het sportieve argument. De Tour de France is één van de grootste sport evenementen ter wereld. Dan is het toch prachtig dat je daarbij aanwe zig kunt zijn. Bij de start en finish kun je de renners bijna aanraken. Ie staat zo goed als tussen het peloton en alles wat daar bij komt kijken. Langs het parkoers kun je, nadat eerst de enorme reclamekaravaan is^_ langsgetrokken, de renners voorbij zien zoeven. Het lijkt me sterk als dat geen nieuwe impuls aan de wie lersport in Zeeland geeft. En dat allemaal voor een prikkie. Volgens Tjitte van den Buijs van de provincie Zeeland is het een unieke kans voor Zeeland. „Als je gaat reke nen, dan kost de komst van de Tour elke Zeeuwse burger nog geen twee euro." En waar kun je tegenwoordig nog voor twee euro op de eerste rang zitten bij een internationaal top sportevenement? Willem Adriaansens ZATERDAG 30 NOVEMBER 2013 DE STELLING De Tour de France is nog steeds welkom in Zeeland Reageer op pzc.nl/sport UW MENING Hein Verbruggen moet onmiddellijk uit zijn functie worden gezet EENS ONEENS H21% DUBAI - Herkent u hem? Het is niet een puis sant rijke eigenaar van bijvoorbeeld Manches ter City of Paris St. Germain, maar Diego Ar mando Maradona. De oud-voetballer, van wie we al een tijdje weinig tot niets hebben vernomen, hulde zich deze week in de traditionele kandura. In het lange witte gewaad danste de sportief ad viseur van de Verenigde Arabische Emiraten mee tijdens de festiviteiten van de 42ste on afhankelijkheidsdag "van hoofdstad Dubai. 'Sjeik' Diego, drie jaar geleden tijdens het WK nog bondscoach van zijn vaderland Ar gentinië, waagde zich ook aan een aantal fraaie danspasjes. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43