I I ZEELAND 31 ZATERDAG 30 NOVEMBER 2013 6: Genieten van prachtige zonsondergangen Ouwerkerk - 31 stemmen (Zuid-Beveland/Tholen) 7: Aan het Veerse meer - 24 stemmen (Walcheren/Noord-Beveland) 8: Zonsondergang Ouwerkerk - 22 stemmen (Schouwen-Duiveland) 9: Plompe toren -19 stemmen (Schou wen-Duiveland) 10: Seagulls Cadzand -11 stemmen (Zeeuws-Vlaanderen) 11: Sailing into the sunset Bruinisse -10 stem- men (Schouwen-Duiveland) 12: Duiker Wemeldinge - 7 stemmen (Zuid-Beveland/Tholen) Uit de vier regio-winnaars heeft de jury de volgende foto als hoofdprijs gekozen: Drei gende lucht te Nieuwvliet van E. Zomer. De jury heeft deze foto gekozen met de volgen de overwegingen: „Een schitterende foto, waarin de compositie van strandhuisjes, hekwerk en duingras perfect in balans is. De dreiging van het wolkendek wordt ver sterkt door de lichte vlakken in de lucht, het water, de houten paal en de strandhuis jes. Verder straalt de foto een haast surrea listische sfeer uit, door de afwisseling van het haarscherpe gras en zand op de voor grond en de wolkenlucht die wel met pen seelstreken lijkt te zijn neergezet." Ewald Zomer uit Woerden is de maker van de winnende foto. Hij weet nog dat hij de foto in september 2012 maakte, nadat hij die middag een tocht op zijn mountainbi ke gemaakt had. „Het was nogal dreigend weer en ik dacht dat het wel mooi op het sttand zou zijn. Ik keek wat rond op de dijk en toen ik links keek zag ik niet zo veel bijzonders. Maar toen ik naar rechts keek, dacht ik: dit is mooi. Die witte huis jes en dat prikkeldraad. En verder op de achtergrond Vlissingen. Het voelde met een goed aan als compositie." De 45-jarige Zomer maakt vaak foto's als hobyist. Hij kent Zeeland ook vrij goed, omdat hij er al vaker op vakantie is geweest. De foto die via de facebook-website van de VVV Zeeland deze zomer de meeste likes verzamelde is de foto Olifanten in Zee, bij Vrouwenpolder gefotografeerd door Kim de Ridder uit Nieuw- en Sint Joosland. Ze werkte deze zomer bij de strandwacht Vrouwenpolder en wist daardoor dat de oli fanten langs zouden komen. Omdat er bij de strandwachtpost folders lagen van de VVV waarop te lezen was dat je foto's naar de site fanvanzeeland.nl kunt uploaden, leek het haar wel aardig om dat met de fo to van de olifant te doen. De 21-jarige Kim maakt wel eens vaker foto's maar doet dat vooral als hobby, vertelt ze desgevraagd. Kim heeft met haar foto de publieksprijs gewonnen. Mooi einde van een zonnige dag in Vlissingen. foto S. Snepvangers-Jons 3 Eb op het strandje bij Krabbendijke. foto J. Dek-Van Halm Zonsondergang bij Ouwerkerk. foto E. Kleemans I TSt?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31