30 ZEELAND FAN VAN ZEELAND Zeeland is een veelzijdige en fotogenieke provincie. Dat heeft de VW Zeeland er toe gebracht om onder de titel'Fan van QZS Ss* l#"f Zeeland' de afgelopen zomer een ■ViVriCU MMM, fotowedstrijd te houden. Zeeuwen, toeristen en mensen die een bezoek aan Zeeland brach ten, konden tot 1 november hun foto opsturen en daarmee duide lijk maken hoe mooi, verrassend, inspirerend en uniek Zeeland is. Met het in sturen van de foto's naar de website www.fanvanzeeland.nl deden ze mee aan de wedstrijd waaraan verschillende prijzen ge koppeld zijn. De publieksprijs ging naar de foto die tot 1 november de meeste 'Facebook-likes' verza melde. Deze publieksprijs is een VW-bon van 25 euro. Dan was er een regioprijs. Dat is een regiopakket aan streekproducten ter waarde van 50 euro. Per regio in Zeeland (Schouwen-Duiveland, Walcheren Noord-Beveland, Zeeuws-Vlaanderen, Zuid- Beveland Tholen) werden drie foto's geno mineerd. Lezers van de PZC en BN DeStem hebben daarop gestemd via de website www.pzc.nl/fotowedstrijd. De winnaar per regio werd bepaald door het hoogste aantal stemmen. Uit die vier 'regiowinnaars' werd vervolgens de mooiste foto gekozen door een jury, die bestond uit een jurlylid van de VW Zeeland en een eindredacteur van deze krant. Deze hoofdprijs is een vakantieche que ter waarde van 250 euro, te besteden bij VW Zeeland Vakanties. Het zijn vooral de waterkanten die fotogra fen in Zeeland trekken, zo blijkt uit de inzen dingen voor de fotowedstrijd van de WV Zeeland en de PZC. Veel foto's van onder gaande zonnen en van dreigende wolken aan de kust. Dat blijkt ook op de website www.fanvanzeeland.nl. Uit de bijschriften bij de foto's op die website wordt verder dui delijk dat het niet alleen Nederlandse gasten zijn die inzendingen naar de website sturen. Ook Duitsers vinden het leuk om hun foto's van Zeeland op die manier te delen. Per regio zijn de meeste stemmen uitge bracht op de volgende foto's: Zeeuws-Vlaanderen: Dreigende lucht Nieuw- vliet Zuid-Beveland/Tholen: Eb op het strandje van Krabbendijke Walcheren/Noord-Beveland: Mooi einde van een zonnige dag Vlissingen Schouwen-Duiveland: Zonsondergang Ouwer- kerk. De uiteindelijke rangschikking van de stem ming via de website van de PZC is als volgt: 1: Dreigende lucht Nieuwvliet -131 stemmen (Zeeuws-Vlaanderen) 2: Sonnenuntergang Groede - 94 stemmen (Zeeuws-Vlaanderen) 3: Eb op het strandje Krabbendijke - 76 stem men (Zuid-Beveland/Tholen) 4: Mooi einde zonnige dag Vlissingen - 49 stem men (Walcheren/Noord-Beveland) 5: In de sjees Middelburg - 33 stemmen (Walcheren/Noord-Beveland) Oogstrelend Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30