FC Itoente toont karakter in Kerkrade PSV claimt einde aan soap rond Toivonen Officieus wereldrecord in sfeerloos ijspaleis li Verweij pakt zilver op 1500 meter 38 CRAZIANO PELLÈ Craziano Pellè is het populaire boegbeeld van Feyenoord. De Italiaan heeft al flink wat van cultuur in Nederland opgesnoven. De Tukkers lieten in Kerkrade zien over karakter te beschikken. Het jonge elftal van de trainers Michel lansen en Alfred Schreu- der speelde de eerste 45 minuten onherkenbaar en stond halverwe ge achter, maar richtte zich na rust op. Luc Castaignos en Quin- cy Promes bezorgden FC Twente een zwaarbevochten, maar ver diende zege. Youness Mokhtar mocht in het Parkstad Limburg-stadion in de basis beginnen bij Twente, waar door Dusan Tadic een linie zakte en achter spits Castaignos kwam te spelen. De Servische nummer tien kon zijn ploeg echter niet bij de hand nemen en ging in de tweede helft aan de rechterkant spelen. Vanaf die positie wist Ta dic met zijn puntgave voorzetten wel regelmatig gevaar te stichten. De rode brigade uit Enschede wist voor rust nauwelijks wat af te dwingen. Roda IC, dat in de eer ste helft zeker niet onderdeed voor de "Rikkers, kwam enkele mi nuten voor rust op voorsprong door Guus Hupperts. De aanval ler kopte de bal bij de tweede paal binnen op aangeven van Van Pep pen: 1-0. Met Tadic op rechts en Promes centraal nam FC Twente de wed strijd in de tweede helft wel ste vig in handen. Kurto zag de ene na de andere aanval op zich afrol len en dat leidde twintig minuten voor tijd tot de gelijkmaker. Mokhtar bediende Castaignos, die zijn achtste van het seizoen in tikte: l-l. Dankzij Promes pakte Twente zelfs nog de volle buit in Limburg: 1-2. In blessuretijd was Roda nog heel dicht bij de gelijk maker, maar invaller Mark-Jan Fle- dderus raakte de paal. EINDHOVEN - PSV stelt dat de soap rond de contractverlenging van Ola Toivonen tot het verleden be hoort. Volgens de club is sprake van een mondelinge overeen komst tussen PSV en de Zweed. Toivonen heeft met PSV afgespro ken dat hij óf zijn conract met een jaar verlengd, óf in de winter stop vertrekt tegen een acceptabe le transfervergoeding. Op dit moment is er niets for meel ondertekend. Volgens PSV is wel sprake van een glasheldere mondelinge deal, die bindend is. De leiding van de club stelt dat Toivonen al eerder heeft uitge sproken dat hij PSV niet transfer vrij wil verlaten. „Daarna zijn er steeds gesprekken geweest", stelt technisch manager Marcel Brands. „Nu er voortdurend de intentie is geweest om tot een overeenkomst te komen, was er ook geen haast óm dit af te ron den." Omdat veel toprijders ervoor heb ben gekozen om de wereldbeker wedstrijd dit weekeinde over te slaan, is die sportief sterk gedeva lueerd. Geen Ireen Wüst, Lotte van Beek, Kjeld Nuis of Jorrit Bergsma op het ijs. Maar ook bui tenlandse schaatsers als Nesbitt, Hansen, Skobrev en Wang zijn dit weekeinde afwezig. Maar voor anderen is Astana wel een belangrijk moment. Op de 500 meter toonden Thijsje Oene- ma (zesde in 37,92) en Laurine van Riessen (zevende, 38,01) gis termiddag bijvoorbeeld tekenen van herstel. Beiden zaten dichter bij de top dan in Noord-Amerika. Van Riessen was zelfs sneller dan ze op de hooglandbanen was. Voor haar ploeggenote Annette Gerritsen draaide de rentree in ROTTERDAM - Hij is het boegbeeld van Feyenoord en een idool voor vele voetballertjes. Jonge en ook oudere fans kopiëren zijn kapsel, meiden en moeders dromen weg bij een blik in zijn ogen. Graziano Pellè (28) is uitgegroeid tot één van de populairste spelers in de eredivisie, werkt aan een boek en heeft sinds deze week zijn eigen t-shirt. De Italiaan oogt stoer, maar is dat eigenlijk helemaal niet. „Ik ben soms best verlegen." Woensdagavond in Rotterdam. Omringd door elf modellen laat Graziano Pellè een grote glimlach zien. Zijn hoofd siert nu ook een t-shirt, met een kenmerkende snor. Hij vindt het een eer, zegt hij en lacht nog eens in een camera. Zijn humeur is to taal anders dan drie dagen eerder. Met een gezicht waar het chagrijn en de frustratie vanaf druipen stapt hij in Waalwijk na de neder laag tegen RKC (1-0) het veld af. Zijn rentree, na drie wedstrijden schorsing, is uitgelopen op een enorme teleurstelling. Toch blijft Pellè er niet te lang in hangen. Zondag wacht PSV, in een kolkende Kuip. De aanvoer der kan genieten van zo'n vol sta dion, van de spanning op de tribu nes en in het veld. En van een doelpunt dat de harten van de fans sneller laat kloppen. Je zou bijna vergeten dat de komst van Pellè op 31 augustus 2012 met veel hoon werd ontvangen. „Dat vind ik helemaal niet erg, daar heb ik ook nooit iets van ge zegd", kijkt Pellè terug. „Mensen mogen zeggen en denken wat ze willen. Er zijn ook mensen die Cristiano Ronaldo arrogant vin den en aan zijn capaciteiten twij felen. Dat kan. Dat mag. Maar ik vind hem fantastisch." Feyenoord en Pellè hebben elkaar geholpen en blijken een prima combinatie te vormen. Hij is nu bijna ander halfjaar in Rotterdam en voelt zich thuis in de Maasstad. Pellè heeft in Rotterdam veel bezocht en bekeken, zoals hij dat ook in de rest van Nederland heeft ge daan. „Mijn grootste hobby naast het voetbal is reizeh", vertelt hij. Zo heeft hij de vrije dagen tijdens in terlandperiodes al vaak gebruikt voor een korte trip. „In oktober zijn mijn vriendin en ik naar Rho- dos gevlogen, samen met Samuel Armenteros en zijn vriendin. Of ik stap in het vliegtuig naar mijn familie in Zuid-Italië of naar Mil aan, omdat mijn vriendin daar het wereldbekercircuit echter uit op een teleurstelling. In de B-divi sie werd de Noord-Hollandse ge diskwalificeerd na twee valse starts. Vandaag krijgt ze een her kansing op de 500 meter. De starter had meer clementie met Sang-Hwa Lee. De Koreaanse leek duidelijk vals te starten, maar haar landgenoot met het startpistool zag er geen kwaad in. Lee won voor de vijfde keer op rij met groot vertoon van macht, nu in een officieus wereldrecord voor laaglandbanen: 37,27. Van de rest was Jenny Wolf op bijna een hal ve seconde nog het snelst. Op de 5 kilometer versloeg Marti na Sablikova Claudia Pechstein: 6.59,88 om 7.01,10. Nederlands kampioene Yvonne Nauta (7.04,64) tekende voor haar eerste podiumplek bij een wereldbeker. Wel met de kanttekening dat zo wel Carlijn Achtereekte als Ca- rien Kleibeuker eerder op de dag iets sneller waren in de B-groep. Door de vele afzeggingen heeft Nederland in Astana meer rijders in de B-divisie dan in hoogste klasse. dan aan het werk is. Marbella, Ibi- za, Rome, Zuid-Frankrijk, als ik maar even wat zon kan vinden. Tijdens de winterstop ga ik eerst naar mijn familie om kerst te vie ren. Daarna gaan mijn vriendin en ik naar de Seychellen. Je weet niet wat je ziet daar. Prachtig." Nederland is nogal plat, lacht Pel lè. Er zit weinig afwisseling in. „Ik heb hier wel bijna alles beke ken. Als ik tijd heb ga ik graag op pad. Het Anne Frank Huis, het Rijksmuseum, de Efteling en ook bij die attractie met die bloemen ben ik al een paar keer geweest." Hij zoekt naar de naam. De Keu kenhof? „Ja, precies, de Keuken hof. De dierentuin in Amsterdam en die in Rotterdam heb ik ook ge zien. Net als Volendam en Maas tricht. Ik ben bijna overal al ge weest." Hoe doet de populaire voet baller dat dan? Hij wordt toch overal herkend? „In de Efteling liep ik met een pet en zonnebril op. Maar ook met die 'vermomming' beginnen mensen me nu te herkennen. In het begin bleek een zonnebril en een flinke baard laten staan niet echt te wer ken. Mensen herkenden me aan mijn haar, ha ha! Ik vind het niet erg als mensen me herkennen en om een handtekening vragen of met me op de foto willen. Ik pro beer altijd iedereen van dienst te zijn." Maar als hij er een enkele keer voor kiest om door te lopen of dui delijk maakt dat het echt niet uit komt, komt hem dat vaak meteen op kritiek te staan. Pellè kan daar dan wel mee zitten. „Ik kan niet altijd doen wat iedereen vraagt. Kom op, vijf minuten, zeggen ze dan. Maar dat is niet makkelijk. Als ik eraan begin, moet ik ieder een er één geven. Soms heb ik daar geen tijd voor. Wij moeten na een training vaak op een be paalde tijd binnen zijn, om te lun chen of voor een behandeling. En binnen hebben we vaak ook nog krachttraining. Dat probeer ik dan uit te leggen, maar veel men sen snappen dat helaas niet." Hij geeft een voorbeeld van zijn bezoek aan Cambuur-Feyenoord in Leeuwarden. „Ik was geschorst en reed met mijn eigen auto naar het stadion. Nu we met het boek bezig zijn kwam er een vraag bin nen waarom ik daar niet met ie mand op de foto was gegaan. 'Waarom was je zo arrogant?' Wie na de wereldbekers van Calgary en Salt Lake City dacht dat het straks in Sotsji alleen tus sen Davis en Verweij gaat, is dus weer wakker. Joeskov viel niet bepaald op in Noord-Amerika, of het moet zijn door zijn blik- semstart op de 5 kilometer, die hij moest bekopen met een mati ge tijd. Maar de Russen weten hoe je moet pieken. Vorig jaar, toen het WK afstanden in Sotsji werd verreden, wonnen ze uit het niets medailles in alle kleuren. Joeskov staat er nu, ruim twee maanden voor de Spelen, ook goed voor. "Maar ik lig ook op koers", waar schuwde Verweij, die voor de der de keer op rij het podium haalde op de middelste afstand. "Shani in de laatste ronde onderlangs in halen ging precies zoals we had den bedacht. De tijd is mijn snel ste ooit op een laaglandbaan." Verweij gaat volgende week niet naar Berlijn. Hij gaat met Sven Kramer trainen in Collalbo. "Ik wil mijn lichaam nog een keer goed kietelen voor het OKT, eind december. Berlijn past niet in het schema." Davis werd overigens slechts vijfde, nog achter de Pool Bródka en de Noor Pedersen. Rhian Ket (1.46,21) werd zesde. KERKRADE - FC Twente heeft zich gisteravond naast Vitesse aan kop van de eredivisie genesteld. De ploeg uit Enschede zette de uitwed strijd tegen Roda JC dankzij een sterke tweede helft in winst om: 1-2. Twente kwam daardoor in pun ten op gelijke hoogte met Vitesse, dat zondag in actie komt. door Rik Elfrink door Rik Spekenbrink NIJMEGEN/ASTANA - Het is een prachtige hal, ijspaleis Alau in Asta- na. Maar als zeker negentig pro cent van de achtduizend stoeltjes leegblijft, is er van enige sfeer geen sprake in Kazachstan. Met een zonnebril door Barry van der Hooft B Juichend na een overwinning met Feyenoord. foto Olaf Kraak/ANP door Rik Spekenbrink NIJMEGEN/ASTANA - Shani Davis in een rechtstreeks duel verslaan, dat lukt niet al te vaak. Koen Verweij deed het gisteren in Astana op de 1500 meter, maar baalde na afloop toch een beetje. Met zijn tijd van 1.45,23 kwam de Noord-Hollander van TVM net tekort om de Russi sche wereldkampioen Denis Joes- kov voor te blijven: 1.45,05.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 124