Eindelijk eigen clubhuis hengelaars ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Assemblage van elektrische auto's stijgt nog Krulbolfederatie krijgt gift voor demonstratiebaan we like". Zo voelt het. Als een hob by die hij deelt met zijn vriendin Kim, die hem vaak vergezelt, als hij het podiumcircuit intrekt. Ook zijn zoontje Ticho is aange tast door zijn partydj-virus. Met pa stond hij onlangs als dj T-Go op het City ofDance-festival in Middelburg. „Supermooi om dat mee te kunnen maken, Wij met zijn tweeën voor vierduizend fees tende en swingende mensen." De kick van zijn vak is voor Patrick onderweg zijn naar een plek waar van hij niet weet wat hij er kan verwachten. „Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Maar als dan een zaal compleet gek wordt, of het nu jonge kinderen zijn of oudere, omdat jij ze in vervoering kunt brengen, dan geeft dat zo'n vol daan gevoel. Van het carnavals feest op de Vogelpiek in Vogel waarde tot wellicht ooit als dri ve-in deejay voor Veronica of Q_-Music." Zijn geheim? „Vooral gezond blijven, niet roken, weinig drinken en oren en ogen de kost geven. Want je bent er als partydj nooit mee klaar." EEDE - Naast elektrische golfkarre tjes gaat transportbedrijf Adantra in Eede ook elektrische bedrijfs auto's assembleren. Invest-Mobile uit Knokke-Heist, voor welk be drijf Adantra de autootjes in el kaar zet, heeft een grote order voor levering van bedrijfsvoertui gen binnengesleept. Invest-Mobile gaat elektrische wa gens leveren aan de Brugse vesti ging van trein- en trambouwer Bombardier Transportation. Dat bedrijf zet in op gebruik van stil le, makkelijk bedienbare én duur zame voertuigen. Na uitvoerige tests, besloot de trein- en tram bouwer een aantal elektrische voertuigen te bestellen in Knok- ke. Invest-Mobile hoopt het assor timent binnenkort verder uit te breiden met diverse bedrijfsvoer tuigen. Bij Adantra in Eede verheugen ze zich op het toekomstperspectief. Eigenaar Ad Berckmoes was de af gelopen maanden al 'negentig pro cent' van zijn tijd kwijt aan het as sembleren van elektrische karre tjes. „Daarnaast waren deze zo mer ook twee stagiairs met de as semblage bezig. We hebben ook het transport en de overslag nog. Ik verwacht dat we begin volgend jaar twee extra mensen kunnen aannemen." IJZENDIJKE - De Nederlandse Krul- bol Federatie (NKF) krijgt vijfhon derd euro van het Delta Zeeland Fonds. De federatie, waarin vier krulbol- verenigingen met samen 250 le den zitten, gebruikt het geld om een demonstratiebaan aan te schaffen. Volgend jaar wordt een Zeeuws-Vlaams klassement opge steld, waarna de federatieleden el ke laatste zaterdag van de maand tegen elkaar in het strijdperk tre den, telkens op een andere loca tie. Op het Mauritstoernooi eind juli in IJzendijke spelen de krul- bollers met de meeste punten de finale. De federatie is opgericht, nadat de krulbolsport 'cultureel en immaterieel erfgoéd' werd. Voorzitter Paul Aardewerk van ONI betreurt dat, want daardoor wordt de hengelaarsvereniging met extra kosten opgezadeld. Aar dewerk doelt bijvoorbeeld op het beveiligen van het terrein. „Het is een prachtige locatie waar we heel blij mee zijn, maar wel op een afgelegen plek en dus gevoe lig voor vandalisme. We zijn daar om ook genoodzaakt om hekwerk rond het terrein te plaatsen. Aan-- vankelijk zouden we de kosten de len met andere deelnemende vere nigingen. Nu moeten we dus al leen voor alles opdraaien." De plaatsing van het hekwerk is ook noodzakelijk voor de beveili ging van de botensteiger. ONI krijgt zeven aanlegplaatsen voor bootjes. „Met de boten kunnen we onze leden een dagje vissen op het water van de Otheense Kreek aanbieden. Er zijn genoeg leden die het water op willen maar geen boot ter beschikking hebben." Begin 2014 werken ONI en de gemeente de plannen defi nitief uit. Aardewerk: „Daarna hoop ik een handtekening te kun nen zetten voor de bouw. Het heeft al lang genoeg geduurd." ONI wil al jaren een clubgebouw aan de kreek. Bij het gebouw ko men dertig parkeerplaatsen, die ook kunnen worden gebruikt door bezoekers van de stalling van de roeivereniging RowDow, vlakbij het clubhuis. Over de financiering van het club huis maakt Aardewerk zich geen zorgen. „We zijn een bloeiende vereniging met bijna duizend le den en een omzet van bijna een ton. We hebben de afgelopen ja ren een behoorlijke spaarcent op zij gelegd." Ook Sportvisserij Ne derland en de gemeente Terneu zen leveren een bijdrage. Sportwethouder Pim Broekhuy- sen is blij met de overeenkomst. „De aanpassingen rond de noorde lijke jachthaven zijn een uitvloei sel van het project Rondje Kreek, dat voor een groot deel is verwe zenlijkt." Broekhuysen betreurt wel dat een aantal potentiële deel nemers aan het project is afge haakt. „Aanvankelijk zou ook mo delbouwvereniging ZuidZuid- West meedoen. Die zoeken nog steeds een vaste stek." Activiteitencentrum in winterse sferen Het Activiteitencentrum Zeeuwsch-Vlaanderen van Het Gors aan de Edison- straat 2 in Terneuzen ver keert vandaag, zaterdag, in winterse sferen. Allerlei kerstartikelen, gemaakt door cliënten van Het Gors, zijn verkrijgbaar: houtwerk, kaarsen en geschenkpakket ten. Geopend van 9.30 tot 14.30 uur. Schieting bij café Nieuwlandse Molen Café Nieuwlandse Molen aan de Hoofdplaatseweg tus sen Driewegen en Biervliet houdt vandaag een schie ting met vizier op de liggen de wip. De inleg is 3,50 euro. Dat dient als prijzengeld, met daar bovenop nog eens veertig euro. De schieting begint om 20.00 uur. Vogelbeurs in zaal Edvard Grieghof In het buurthuis aan de Ed vard Grieghof 113 in de Ter- neuzense wijk Oudelandse Hoeve is vandaag, zaterdag, van 9.30 tot 12.30-uur een vo gelbeurs. Liefhebbers kun nen vogels ruilen, kopen en verkopen. Er is een opkoper aanwezig en er is informatie te verkrijgen over het hou den en kweken van vogels. Toonbeeld-excursie naar Den Bosch De Sint Jans-kathedraal in Den Bosch is zaterdag 14 de cember het doel van een ex cursie van Toonbeeld in Ter- neuzen. Aanmelden via 0115-455950 en www.terneu- zen.nl/toonbeeld kan tot en met zondag. Deelname: zes tig euro per persoon. Vooraf is er 12 december een lezing om 19.30 uur bij Toonbeeld. Zondagactiviteit van Vogelvrienden De Sluiskilse Vogelvrienden houden zondag in dorps huis 't Meulengat alweer de derde van de zes vogelbeur zen dit seizoen. Vogelkwe kers komen er samen om vo gels te kopen, te verkopen en/of te ruilen. Ook zijn en kele vogelhandelaren aanwe zig. De beurs vindt plaats van 10.00 tot 12.30 uur. Themadienst over potloodchristenen Wat zijn de overeenkom sten tussen een potlood en een christen? Deze vraag staat zondag tussen 11.15 en 12.15 uur centraal tijdens een themadienst in het Trefpunt aan de Langeweg ia in Bres- kens. Spreker is Guido de Ke gel uit Lovendegem. Bezoe kers zijn vanaf 11.00 uur wel kom voor een kopje koffie. ZATERDAG 30 NOVEMBER 2013 I De met een Party Award bekroonde Patrick Roelands uit Hulst met zijn dj-set. foto Camile Schelstraete door Paul Begijn en Wout Bareman TERNEUZEN - Hengelaarsvereniging ONI in Terneuzen heeft overeen stemming bereikt met de gemeen te over de bouw van een clubhuis bij de noordelijke jachthaven aan de Otheense kreek. Aanvankelijk zouden ook de scouting en de roei vereniging RowDow meedoen, maar die hebben zich uit het pro ject teruggetrokken. TERNEUZEN BIERVLIET TERNEUZEN TERNEUZEN SLUISKIL BRESKENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 117