Politiehond Jacko heeft twee metalen tanden Kitesurfers moeten bij Perkpolder en Terneuzen een stapje terug doen A 24 ZEEUWS-VLAANDEREN PARTY AWARD Lappenmand Nieuw pleidooi voor aanleg van parallelweg langs Tractaatweg Patrick Roelands (46) uit Hulst kreeg deze week de nationale Party Award als beste opkomende deejay. Aangenaam, dit is Jacko. Een poeslief hondje. Zolang zijn baasje Ad Boone dat wil. Eén commando is genoeg om van Jacko een vlijm scherp wapen te maken. Jacko is namelijk politiehond. Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaan deren heeft meerdere politiehon den in het klantenbestand. „En dat is toch net even andere koek dan een gewone huishond. Ze zijn soms wilder, voor ons moeilij ker te hanteren. We moeten als artsen echt volledig op de honden geleider vertrouwen. Al is het de laatste jaren veel verbeterd. De po litiehonden wonen bij hun baas. En tegenwoordig worden ze zo ge traind, dat ze probleemloos in een gezin met jonge kinderen kunnen worden gehouden", ver feit dierenarts Johan de Vos. Zo ook bij Ad Boone. „Bij de oplei ding ligt het accent steeds minder op het bijten, maar hij moet het natuurlijk wel gewoon kunnen. Jacko is geen huishond, hij zit in een kennel. Maar hij is wel heel sociaal. Mijn kleindochter is er he lemaal weg van. En ook mijn kin deren en vrouw zijn gek met on ze honden. Mijn vorige politie hond is vanwege een hernia met pensioen, maar er was vast een kleine paleisrevolutie uitgebroken als ik hem had weggedaan. Hij woont dan ook nog bij ons." Jacko wordt vooral ingezet om goederen en personen op te spo ren, maar als de nood aan de man is, moet-ie ook kunnen bijten. Tij dens een training brak hij een tijd je geleden twee tanden af. Boone: „Vullingen waren geen op tie, het restant van de tanden zou heel snel weer afbreken. Dus heeft Jacko twee metalen stifttan- den gekregen. Het dierenzieken huis verwees ons daarvoor naar de faculteit diergeneeskunde in Utrecht. Weet je, een gecertificeer de politiehond kost ongeveer 4500 tot 5000 euro. Dus is de poli tie er veel aan gelegen dateo'n hond zo lang mogelijk inzetbaar blijft. Op medische kosten wordt dan ook echt niet beknibbeld. Zie het maar als een contactsport. Daar loop je nu eenmaal weieens een blessure bij op." Jacko bijt nu dus met twee meta len tanden. Maar alleen als het écht niet anders kan. Want even de lip optrekken om zijn twee glimmende hoektanden te sho wen, is vaak al voldoende om een raddraaier de stuipen op het lijf te jagen. HULST - Hij draait al ruim dertig jaar muziek. Noemt zich DJ Bee of DJ P. Hij is ook presentator of animator. Doet drive-in shows, verzorgt kerst -en sinterklaasfestij nen, zorgt voor een feeststem ming in danscafés en laat al mix end vierduizend rockers uit hun dak gaan als warming up voor de Queen Tribute Band. Patrick Roelands (42) is van alle feestmarkten thuis. Rijdt daar voor in een Renault Master Bus met apparatuur stad en land af. „In vier jaar tijd heb ik er 250.000 kilometer opzitten." Deze week beleefde hij in café De Ster in het Brabantse Nieuwkuijk een abso luut hoogtepunt in zijn carrière. Patrick, ooit begonnen als discjoc- key bij ziekenomroep Nightingale in Hulst, kreeg een Party Award. Van de vakjury. Die had hem bijna alleen al voor zijn aansteke lijke enthousiasme willen belo nen. „Ik was zo blij met die prijs. Van een jury vol mensen die ver stand hebben van het vak. Gewel dig". De categorie Beste Opkomende DJ is de eredivisie in partyland. Volgend jaar speelt hij mee in de hoogste regionen. Om de titel van Beste Party DJ van het land. „Dat is de Champions League in ons wereldje. Daar zitten de echte gro te jongens bij." Ook zijn fans vin den de award, een glazen stan daard met naamopdruk, een fraaie bekroning voor zijn muzika le kwaliteiten en de sfeer die hij weet op te bouwen tijdens de par- tys. „Niet normaal hoeveel reacties ik heb gekregen." Donderdag, daags na de prijsuitreiking de avond er voor in Nieuwkuijk, had hij er al zo'n achthonderd via de social me dia binnen. „Helemaal top." Binnenkort draait Patrick voor de tweede keer in het Oostenrijkse Westendorf. Daar in Tirol zit het rond nieuwjaar bomvol Nederlan ders die na de sneeuwpret op de hellingen toe zijn aan wat après ski-muziek. Verder heeft ie samen met DJ Cor, één van 's lands partytop pers, een carnavalsplaat op stapel Volgend jaar mag ik meespelen in de Champions League van het partywereldje staan, die hij daar in Oostenrijk tot een hit wil maken. Hoeveel uren hij per week in zijn werk steekt, durft Roelands niet te zeggen. „Ik ben al lang opge houden om dat bij te houden. Ik zie het eigenlijk niet als werk." Zijn vrienden, muziekclipmakers Yvar de Groot en Leandro Obrie van Holy Shot uit Terneuzen, han teren daarvoor een mooie slogan. „We don't work, we just do what TERNEUZEN - De gemeenteraad van Terneuzen krijgt in de verga dering van donderdag 12 decem ber van verkeerswethouder Co van Schaik te horen of de provin cie tóch een parallelweg langs de verdubbelde tractaatweg wil. In de raadscommissie Omgeving drongen zowel sprekers (onder meer van landbouworganisatie ZLTO) als woordvoerders van na genoeg alle fracties aan op de aan leg. Dat voorkomt ver omrijden voor de landbouwers, maar ook de verkeersveiligheid. Landbouw voertuigen blijven dan weg van wegen, waarvan bijvoorbeeld ook veel scholieren gebruikmaken. Van Schaik pleegt volgende week overleg met verantwoordelijk ge deputeerde Kees van beveren. „Die heeft overigens al gezegd dat, als de noodzaak van de aan leg wordt aangetoond, dat ook ge beurt. Er is al een strook grond voor gereserveerd." Rijkswaterstaat werkt aan beheer- plannen waarin de natuurbescher ming in de Zeeuwse Deltawate ren is geregeld. Allerlei activitei ten zijn daarvoor onder de loep genomen, zo ook het surfen met kites (grote vliegers). Het Bureau Waardenburg heeft voor alle kite- surflocaties onderzocht of die (te) dicht bij gebieden met veel vogels en/of zeehonden liggen. Voor de locatie Perkpolder-West, vlakbij de oude veerhaven, stellen de onderzoekers dat die zich vlak bij 'diverse gebieden' bevindt waar vogels vaak vertoeven. 'Jaar- rond zijn negatieve effecten niet uit te sluiten', luidt de conclusie. Kitesurfen zou daar daarom niet toegestaan moeten worden. Hetzelfde geldt voor een plek aan de oostkant van de stad Terneu zen, bij de Put van Terneuzen. Ki tesurfers kunnen bij Terneuzen nog wel hun gang gaan ter hoogte van de Scheldeflats. Met het Pauli naschor is iets opmerkelijks aan de hand. De recreatie én ook de aantallen vogels zijn daar de laat ste jaren toegenomen. Toch wordt voorgesteld de surfzone te verklei nen door het gebied langs de Mos- selbanken te sluiten. In West-Zeeuws-Vlaanderen zijn drie kitesurflocaties, bij Breskens, Nieuwvliet-Bad en Cadzand-Bad. Die blijven ongemoeid. Of de te sluiten zones veel worden ge bruikt, is niet bekend. Perkpolder- West zou vrij populair zijn bij Bel gische kitesurfers. door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven dierenartsen, specialisten, assis tentes én baasjes een kijkje achter de schermen van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Vandaag: politiehonden. Ad Boone met zijn diensthond Jacko voor het politiebureau in Terneuzen. Inzet: Jacko's metalen stifttand. inzetfoto faculteit diergeneeskunde Utrecht Dj Patrick voor elk partyfeest door Henk Boot .«i H- Patrick Roelands, partydj door Harmen van der Werf PERKPOLDER - Kitesurfers mogen op veel plekken in Zeeland hun gang blijven gaan, maar niet bij Perkpolder-West en ook niet op één locatie bij Terneuzen. Bij het Paulinaschor ten westen van Dow moet de kitesurfzone iets kleiner worden. Op de drie plekken zou de buitensport met name vogels te veel verstoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 116