ZEEUWS-VLAANDEREN Doldwaze freestyle Veel plezier bij de Efteling Abonneedagen Onder invloed almanak tegen lichtmast jjorsi College Terneuzen belooft beterschap na kritisch rapport over handelwijze rond bouw van dure brede school. TRUCENDOOS www.pzc.nl/monnikenwerk Kiekje van dreigende lucht bij Nieuwvliet wint fotowedstijd Blog: Zeeuwse dominees boycotten Sint Nicolaas KOEWACHT - Een 2i-jarige inwo ner van Koewacht reed donder dagavond met een slok te veel op zijn woonplaats binnen. Bij Het Zand reed hij het plaatsnaambord en een lantaarnpaal uit de grond en eindigde met zijn voertuig te gen een afvalcontainer. Hij ging er daarna vandoor, maar een getui ge noteerde het kenteken. De raadscommissie Beheer en Mid delen in Terneuzen boog zich deze week over aanpassing van de regels voor het drankgebruik in sportkanti nes en het tijdstip waarop de bier- pomp moet zwijgen. Het is bekend: de horeca noemt dat valse concur rentie. Raadsleden maakten zich zorgen over de controle op naleving van de regels. Die wordt overgelaten aan de bijzondere opsporings ambtenaren (boa's) van de gemeen te. Het belangrijkste aandachts punt: twee uur na de laatste wed strijd wordt er niet meer 'geschon ken. Toen de discussie was afgerond, sloot de voorzitster de vergadering en spoedden de raadsleden zich naar de kantine in het stadhuis. Geen boa te bekennen natuurlijk. TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen mogen hun borst nat maken. Tijdens de eerstvolgende raadsvergadering, op donderdag 12 december, kun nen ze een motie van wantrou wen verwachten van de Christen- Unie en D66. Aanleiding is de gebrekkige infor matieverstrekking over de gestaag stijgende kosten voor de bouw van de brede school in woonwijk Othene. CU-raadslid Gerry Loof, D66'er Charles ten Hengel en VYD'er Michiel Groeneveld spra ken van het 'stelselmatig' passe ren van de raad, terwijl het hele project miljoenenverslindend was (geraamd op 3 miljoen werd het uiteindelijk ruim 6 miljoen euro). Loof en Ten Hengel hielden de verantwoordelijke PvdA-wethou- ders Co van Schaik (financiën) en Cees Liefting (onderwijs) voor dat er sprake was van een 'dood zonde', die in andere gemeenten ongetwijfeld zou leiden tot een bestuurscrisis. In Terneuzen voor alsnog niet. Na veel gesteggel in voorgaande vergaderingen stelde CD A-raads lid Steven van Nispen maanden geleden voor een onafhankelijke commissie onderzoek te laten doen naar de manier waarop B en W met investeringen omsprin gen. Uit het onderzoek blijkt dat de communicatie over grote pro jecten nu en dan tekort schiet, of in elk geval onoverzichtelijk is. Ook worden kredietoverschrijdin gen niet altijd gemeld of goed on derbouwd. In de commissie spitste de discus sie zich vooral toe op de gang van zaken rond de brede school in Othene. VVD'er Groeneveld, 'die daarover december vorig jaar al een motie van treurnis indiende: „Dit is een vertrouwenskwestie. Wij, als oppositie, zitten niet in de coalitie, dus zijn we helemaal afhankelijk van de informatie van het college. Ik wil dat de coalitie partijen het vertrouwen herstel len, want ik voel me aardig voor de gek gehouden." Ellen de Neef (Lijst De Neef): „We hebben als raad een controlerende taak, maar die moeten we wel goed kunnen uitvoeren." Na een uitputtend relaas van wet houder Van Schaik ('we zijn bin nen de budgetten gebleven, maar we hadden beter moeten rapporte ren') en een toelichting van Lief ting ('deemoed') constateerde de hele commissie dat het anders en beter moet. Het college beloofde bij herhaling beterschap, wat voor de meeste fracties voldoende was. Behalve voor CU, D66 en VVD. Ten Hengel: „We móeten een sig naal afgeven." ZEELAND ABONNEE DOORDEEL ZATERDAG 30 november 2013 Tip? redactie@pzc.nl Wethouders geven toe door Wout Bareman TERNEUZEN - Een 54 meter lange box om met een snowboard stunts op te doen, mag je gerust een trucendoos noemen. Waaghalzen konden gisteravond in Skidóme in Terneuzen hun hart ophalen op het freestyle-evenement Boxzil- la. „Hiermee sluiten we het freestyle-seizoen af. De meeste freestylers zoeken nu de echte sneeuw op en bovendien moeten wij onze baan vrij maken voor de vele skilessen die met het oog op de wintersport worden gegeven", aldus Skidóme-medewerker Tommy van Overmeeren. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 113