'I Schieten met geweer op een mug SPORT 41 Jf I - r Eens Onee ns Geen mening Gelijk gebleven Stelling 4 Stelling 5 Stelling 6 Stelling 7 O De één noemt het 'een overbo dig circus', de ander ziet het nut er wel van in. De controle van de spelerspassen, vlak voor de af trap op het veld, roept wisselende reac ties op. „Maar ik begrijp wel dat de KNVB één lijn moet trekken dus bloe den de goede voor de kwaden." Het is inmiddels een vast ritueel bij se niorenteams in de standaardklasse. De arbiter van dienst loopt op het veld vlak voor aanvang van de wedstrijd sa men met de aanvoerders langs alle voetballers met de spelerspasjes in de hand. Het is een van de maatregelen die de KNVB nam om agressie op het voetbalveld tegen te gaan. Bij de eerste elftallen vindt sinds september de vi suele controle van de spelerspas al plaats, vanaf 2014 zijn de lagere en jeugdelftallen aan de beurt. Elke scheidsrechter moet er op toezien dat er alleen spelers in het veld staan die een geldige spelerspas kunnen overleg gen. Maar is dat nou echt nodig? De helft van de Zeeuwse voetbalclubs geeft aan dat het controleren van de pasjes op het veld niet nuttig is. Bijna veertig procent is wel voorstander. Voorzitter Alwin Don van Oostkapelle zit in de eerste categorie. „Het is schie ten met een geweer op een mug. Het is een zeer overdreven maatregel. Ge wone passencontrole voordien is (ze ker in Zeeland) voldoende." Ook Frits Dorka van voetbalclub Koewacht vindt de controle op het veld maar on zin. „Het is beter om spelers die zich misdragen lang uit te sluiten van de velden. Verenigingen die onrechtmati ge spelers opstellen moet je uit de com petitie halen. Bij de standaardelftallen zul je weinig spelers vinden zonder pas, het gaat meestal om voetballers bij een derde, vierde of jeugdelftallen." Ook voorzitter Gérard van Wanrooy van WIK'57 vindt het 'een overbodig circus'. „Maar ik begrijp wel dat de KNVB één lijn moet trekken dus bloe den de goede voor de kwaden." Secre taris Jan Bom van MZVC spreekt van schijnzekerheid. „En vanuit onze inte griteit van de vereniging is dit een overbodig middel." Bij SSV'65 zijn ze wel voorstander van de strenge controle. „Het is altijd goed om te weten wie er in het veld staat, een stukje legitimatie lijkt ons nor maal. Het kunnen controleren van de speelgerechtigdheid is ook van be lang." Secretaris Tim de Kraker laat na mens De Meeuwen weten de controle prima te vinden „maar niet per se noodzakelijk. Hoe gaat dat straks in de winter als spelers en de scheids tien minuten staan te koukleumen tijdens de spelerspassencontrole?" Over de invoering van tijdstraffen na een gele kaart bij de lagere elftallen zijn de Zeeuwse verenigingen een stuk minder verdeeld: maar liefst 94 procent vindt het een goede maatregel van de KNVB. ZATERDAG 30 NOVEMBER 2013 Onze club treedt dit seizoen strenger op tegen spelers die zich misdragen. Onze c|ub treedt dit seizoen strenger op tegen supporters 1 zich misdragen. Het controleren van de spelerspassen op het veld is nuttig. De KNVB doet er te weinig aan om geweld op en om het veld tegen te gaan. vt. 1 v? V ow» WATERPA* V EERSE Mfff 0 o VI infographic Rolant Quist foto Lex de Meester door Rudy Boogert en Maurice Steketee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 111