Bomen en speeltuintje in Goese Schans 1 1 1 11 1 Kattendijksedijk heeft in 2015 vrijliggend fietspad Peelanders kiezen de krukels 24 BEVELANDEN en THOLEN VERDUBBELING SLOEWEG Voordelen van verdubbeling van Sloeweg nu al zichtbaar. Deze klus begint in het voorjaar van 2014. —m m OPENINGSACTIE TRAAS LEVERTC2.575 OP VOOR PRINSES MAXIMA CENTRUM FIERLJEPPENDE KRUKELS makelaar J.I. Sandersectraat 67 Oost-Souburg www.traas.nl De bewoners van de 37 woningen in deelgebied Goese Diep hadden om aankleding gevraagd, maar volgens wethouder Jo-Annes de Bat laten de ontwikkelaars dat na. „Dus hebben we gezegd: dan doen wij het." De Bat helpt van ochtend met het planten van bo- AANPASSINGEN SLOEWEG men. De huizen in Goese Diep zijn voorlopig de enige die de woonwijk telt. Het plan zit al een tijd in een impasse. Ook botert het momenteel niet zo tussen de partners in het project. Omdat er geen overeenstemming is bereikt over maatregelen om de boel vlot te trekken, wil de gemeente nu te rugvallen op in het begin gemaak te afspraken. Goes is een juridi sche procedure begonnen om de projectontwikkelaars Van Garde ren en Dekker en Proper Stok, te genwoordig onderdeel van Heij- mans en RWS te dwingen grond af te nemen. Over het fietspad wordt al jaren lang gesproken. Het vormt het sluitstuk voor de fietsinfrastruc- tuur tussen Kattendijke en Goes. Het gaat om een gecombineerde aanleg van twee ontbrekende fïetsschakels: tussen de Mannee- weg en de Schellemoerswegeling en tussen de Krukweg en de Stel- leweg. De kruising Mannee- weg-Bredeweg-Hogemeet wordt ook aangepakt,- zodat doorgaand verkeer vanuit Kattendijke/Goese Meer de Hoge Meet wordt opge leid. Er is nog wel een aantal aan dachtspunten: de berm van de Kattendijksedijk zijn deel van de ecologische hoofdstructuur; het is dus een beschermde dijk. De ruimte die het fietspad inneemt, moet elders worden gecompen seerd. Ook moet de wegbeheerder de risico's op een 'golfbalincident' minimaliseren, in samenspraak met de Goese Golf. Die is niet happig op het fietspad. HEINKENSZAND - Vooruitlopend op de verdubbeling van de Sloe weg heeft de gemeente Borsele nu al met het grote transportbe drijf Traveo in Oudelande afge sproken dat hun vrachtwagens niet meer via Ovezande rijden. Bewoners zijn daar blij mee. Tij dens de laatste jaarvergadering van de dorpsraad werden nog zor gen uitgesproken over de stroom trucks door de Nieuwstraat. „Er zijn met Traveo keiharde voor waarden op papier gezet. De chauffeurs mogen niet meer via Ovezande rijden", zegt wethou der Jan Zandee. Zandee schetst daarmee direct de grote voordelen van de verdubbe ling van de Sloeweg. De werk zaamheden beginnen waarschijn lijk in het voorjaar van 2014. De verdubbeling is niet alleen goed voor de vlotte doorstroming van het verkeer op deze weg zelf, het voorkomt tevens voor een groot deel het sluipverkeer van vrachtwagens en personenauto's door de Zak van Zuid-Beveland. Die sluiproutes zijn dan niet meer aantrekkelijk. De voorbereidingen van de ver dubbeling zijn al gedaan. Zo is een gronddepot aangelegd. De ho pen zand zijn onder meer nodig voor de aanleg van een geluids wal zodat de aanwonenden niet in de herrie zitten. De grond is ook nodig voor de aanleg van de nieuwe op- en afritten. Er is Volgens Zandee inmiddels overeenstemming bereikt met al le betrokken grondeigenaren die grond moeten afstaan voor de ver dubbeling. „Er ligt nog een stukje bij de afslag Sloepoort naar de tun nel dat we nog moeten verwer ven. De eigenaar is Zeeland Seaports, dus daar komen we wel uit." Er is tevens een akkoord bereikt over de uitstraling van de twaalf kunstwerken zoals viaducten. Zonder nog in details te treden over de vormgeving zegt Zandee wel dat het 'geen grijze massa' is. „We willen met de kunstwerken ons visitekaartje afgeven. Ze krij gen een eigentijdse uitstraling. Een goed evenwicht tussen kwali teit en de kosten." Er gloort vol gens Zandee overigens toch weer hoop voor het door velen zo ge wenste fietstunneltje bij de Mid delburgsestraat. „Bij een gunstige aanbesteding wordt toch weer naar het tunneltje gekeken." J&R autoservice 15 6 Loon en grondbedrijf Smits Camping Stelleplas Nieuwe op en afrit A58 W2L I Hér ideale scartershuis! Een zeer sfeervolle hoek woning welke omstreeks t 1910 gebouwd is. Dit huis verkeert in prima staat is compleet uitgevoerd en - kan zonder veel werkzaam heden betrokken worden. Twee slaapkamers, groot dakterras, H.R.-C.V. Vraagprijs 114.000,- k.k. Het Prinses Maxima Centrum in Utrecht wordt het grootste kinderkankercentrum van Europa. De bouw ervan is een belangrijke stap in de strijd tegen kinderkanker. Met gespecialiseerde zorg, onderzoek en opleidingen op het hoogste niveau zou het genezingspercentage naar 95% gebracht kunnen worden! (nu 75%) De bedoeling is dat het centrum binnen 3 jaar open gaat. Deze actie wordt gesteund door Kika. Langs deze weg bedanken we iedereen die een steentje heeft bijgedragen aan deze geweldige actie! door Luc Oggel GOES - Bij de woningen in de Goe se Schans worden vanochtend de handen uit de mouwen gestoken. De gemeente en bewoners planten bomen en struiken en ook komt er een speelveldje. Vernieuwde op-1 en afritten A58 Verhoogde rotonde voor in- en uitvoegend verkeer Nieuw knooppunt Bernhardweg infographic Donja Odijk door Luc Oggel KATTENDIJKE - In 2015 moet er een vrijliggend fietspad aan de noord kant van de Kattendijksedijk lig gen. Dat staat in een memo van het Goese college van B en W aan de gemeenteraad. WISSENKERKE - Het werden met 150 stemmen de 'Fierljeppende Krukels' van Neeltje Meerman: het winnende kunstwerk van de jaarlijkse kunstverkiezing van Noord-Beveland. De dollende schelpdieren (het werk midden op de foto) van de Geersdijkse kunstenares zijn aangekocht door de gemeente en zijn te zien in het gemeentehuis. Meermans cursiste Marjan Eizinga nam bij de pre sentatie vrijdagmorgen de honneurs waar voor de kunstenares, die vanwege een expositie in Noordwijk verstek moest laten gaan- foto Marcelle Davidse Vrachtwagens door Frank van Cooten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 102