Het prikt wel verschrikkelijk, zo'n snor 28 ZEELAND MOVEMBER De Moustachefs Zeeland: onder die naam hebben dertig koks van de mbo-school Scalda zich aangemeld voor de Mo- vember-actie. „Wat veel be sproken wordt: hoe ga je met jeuk om", zegt 'Mo-Bro' Donald Temmerman be smuikt. „Want het jeukt nogal eens. Af en toe zelfs verschrikkelijk. Zout water helpt, wordt hier gezegd." Het gaat natuurlijk alle maal om het goede doel, maar ondertussen kijken de Mo-Bro's natuurlijk wel met een schuin oog naar eikaars snorren: „Competi tie met een knipoog", noemt Temmerman het. „We gaan er met humor mee om. Er is geen collega die vindt dat ik er aantrekkelij ker op geworden ben. Ik ook niet. Gelukkig is mijn snor nu niet meer donzig. Mijn vrouw hoopt dat het snel voorbij is." Collega Ludo Haers heeft een Clark Ga- ble-snorretje gecultiveerd. „Ik werk hem el ke dag bij. Er zijn mensen die zeggen dat zo'n streepje snor me staat, maar het is te veel gedoe. Hij gaat eraf. Maar het is een leuke actie. Er zijn mensen die elke dag een momentopname maken en die posten op Facebook en Twitter. Anderen fotografe ren zich met hun snor op gekke plaatsen. Dat soort dingen. We maken er een dolle boel van, voor het goede doel." Dat goede doel: daar gaat het de Mo-Bro's natuurlijk om. Edwin de Smet, Scalda-do- cent: „Ik heb in mijn familie gezien dat pro staatkanker iets is om heel serieus te ne men. Twee jaar geleden is bij een familielid bij toeval prostaatkanker ontdekt. Dat is ge lukkig goedgekomen, met de nodige opera ties. Maar het heeft me aan het denken ge zet. Ik ben zelf over de veertig. Het wordt aangeraden jezelf dan te laten onderzoe ken. Eerst dacht ik: het zal wel goed wezen, maar dat gevoel zakt een beetje weg." De Smet, die dit jaar voor het eerst meedeed, is gezegend met een volle, brede snor. „Die heb ik een beetje bijgeknipt, want de ha ren groeiden over mijn lippen heen. De snor at mee, ja." Arold Versluys, teamleider bij Scalda, om schrijft zijn snor als 'Maaskantje'. „Ik laat hem over de breedte groeien en dan bij de mondhoeken een stukje naar beneden. Het is echt een jaren-zeventig-gezicht. Eigen lijk vinden we allemaal van elkaar dat die snor geen succes is. Ik denk dat bij ieder een de snor er wel weer af is na het week einde. Maar ik móest gewoon meedoen. De afgelopen jaren ben ik vele malen met pros taatkanker geconfronteerd. En het is zo'n ludieke actie. We moeten enorm lachen om elkaar. Hilarisch is het." Mo-Bro's negeren j euk en commentaar voor het goede doel Kok Donald Temmerman (IJzendijke, links) met zijn jeukende snor en Scalda-gastheer Ludo 'Clark Gable' Haers uit Zaamslag. foto Lex de Meester Docent Edwin de Smet (Goes, links), blij met zijn volle snor en teamleider Arold Versluys ('Maaskantje-snor') uit Middelburg, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72