i m CA Antwerpse exploitant voor Overlast bij aanleg getijdenduiker p|ace de |a petartque in TemeUZen 26 ZEEUWS-VLAANDEREN Voor u ingekocht met 1.500,- voordeel Dus zonder 600,- BPM verhoging! CAPPENPIJK TOYOTA EP De Toyota-dealer in de regio 20 Toyota Aygo's in verschillende kleuren en uitvoeringen Eventueel geleverd in januari/februari 2014 voor de prijs van 2013! TERNEUZEN Projectcoördinator Nynke van der Ploeg van de stichting Zeeuws- Vlaanderen 2014 is opgetogen over het enthousiasme waarmee honderden streekbewoners invul ling geven aan het jubileumjaar. Dat liet ze gisteren in IJzendijkè weten tijdens de jaarlijkse toeris tische ontmoetingsdag, waar ze het programma voor de verjaar dagviering presenteerde. Mensen doen niet alleen hun best om een leuk feestje voor en door Zeeuws-Vlamingen op touw te zetten, maar zoeken ook samen werking met Zeeuwen 'van de overkant' en Vlamingen 'van over de grens'. Daarmee komen ze te gemoet aan de intentie van de stichting. Die is opgericht om de bijzondere verjaardag te vieren, maar wil uitdrukkelijk verbindin gen leggen: verbanden tussen de verschillende regio's in Zeeuws- Vlaanderen én verbanden van Zeeuws-Vlaanderen met Vlaande ren én met de rest van Zeeland. „Het Zeeuws-Vlaams Kamerkoor houdt elk jaar wel een concert, Maar voor de gelegenheid komen er ook kamerkoren van de over kant en uit Vlaanderen naar de Sint Baafs in Aardenburg. Uit de samenwerking bij het concert kunnen natuurlijk weer mooie initiatieven ontspruiten voor toe komstige gezamenlijke concer ten", geeft Van der Ploeg een voor beeld. Ook bij vele andere festiviteiten moet het mes op korte of langere termijn aan meerdere kanten snij den. Wielerkoersen, waaronder het Nederlands kampioenschap jeugdwielrennen en de Eneco- tour, een 'paardenvierdaagse', een Europees kampioenschap bossa- ball (voet-volleybal op springkus sens) en een open kampioen schap 'bieden zonder roem'. Alle maal festiviteiten die Zeeuws- Vlaanderen op de kaart zullen zet ten, weet Van der Ploeg. Ook diverse symposia over histo rie, zorg en onderwijs én toe komstvisies van de jeugd komen in het jubileumjaar aan bod. FESTIVITEITEN VOOR 200 JAAR ZEEUWS-VLAANDEREN BRESKENS - Deze week zijn de voorbereidingen begonnen voor aanleg van de getijdenduiker in plan Waterdunen. De komende maand wordt een bouwkuip inge richt waarin de duiker wordt ge bouwd. Voor de aanleg van de bouwkuip worden stalen damwanden ge bruikt. Die komen met groot ma terieel, vrachtwagens met opleg gers tot dertig meter lang, naar de bouwplaats, vanaf Breskens over de Langeweg en de Slikkenburgse- weg. Vanaf maandag worden de damwanden de grond in getrild. Dit kan overlast van geluid en tril lingen opleveren, maar de aanne mer probeert de hinder tot een minimum te beperken. www.autozeeland.nl - www.cappendijk.nl •x .x' v »*- TERNEUZEN - „Kijk Coen, zo moet je gooien", laat Tonny Kerkhove zien. De jongen (16) kijkt donder dagmiddag op de gloednieuwe pe- tanquebaan aan de Fahrenheit laan in Terneuzen aandachtig naar de werpkunsten van de leer meester. Nooit eerder gooide Coen een me talen boule richting een klein houten balletje. Maar na een eer ste partijtje tegen Kerkhove en de wethouders Cees Liefting en Co van Schaik weet hij het zeker. „Ik ga dit vaker doen, ook al is het vooral voor oudere mensen." Liefting en Kerkhove hebben even daarvoor de baan geopend. Kerkhove klopte een paar jaar ge leden aan bij de gemeente, toen zij alle speelvoorzieningen voor kinderen inventariseerde. „Oude De RYCB exploiteert nu twee jachthavens in Antwerpen (één op de linkeroever met 250 plaat sen en één bij het MAS met 300 plekken) en ook één in Wol- phaartsdijk, aan het Veerse Meer. Kenmerkend is de verenigings- vorm: het is een club met leden: bij elkaar duizend. „Dat vinden wij een groot voordeel", vertelt Philippe Muylle, voorzitter van de raad van commissarissen van Yacht@Cadzand-Bad. „Het bete kent dat het niet het belangrijkste doel is om winst te maken. En het geld dat de club wél verdiend, wordt weer geïnvesteerd." Er zijn meer redenen om te kiezen voor de RYCB, verklaart Muylle. „Wij denken dat de huidige leden van de RYCB, die veelal in Antwer pen een jacht hebben, relatief ge makkelijk naar Cadzand kunnen komen. Dat is commercieel inte ressant. En doordat de RYCB ac tief is in Wolphaartsdijk, kennen zij de Nederlandse regels." Volgens RYCB-bestuurslid Tom Janssens is de stap naar Cadzand ren willen ook graag spelen, zei Tonny. Zo hadden wij er nog niet naar gekeken", aldus Liefting. Met steun van aannemingsbedrijf Van der Poel en de gemeente werd, ook al duurde het erg lang, vervolgens een baan aangelegd. Pal naast een voetbalveldje en een speeltoestel ligt nu de 'Place de la petanque'. Bedoeld voor volwasse nen, maar misschien wel net zo aantrekkelijk voor de jeugd. Heel jaar feest in jubileumjaar door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Festiviteiten voor de viering van tweehonderd jaar Zeeuws-Vlaanderen worden door vrijwilligers in de hele regio op po ten gezet. Daarmee onderscheidt de jubileumviering zich van allerlei festiviteiten rondom twee eeuwen Nederland en twee eeuwen Zee land. Nadat de aftrap voor 200 jaar Ne derland komende zaterdag is gege ven, gaat het jubileumjaar voor Zeeuws-Vlaanderen in februari van start. In Hulst wordt 14 februari her dacht dat Staats-Vlaanderen in 1814 officieel bij Nederland hoort. De zwemwedstrijd Vlissingen-Bres- kens wordt gehouden op 20 juli, de dag dat koning Willem I het be sluit tekende dat Staats-Vlaande ren tot Zeeland behoort. In Bres- kens (gemeente Sluis) wordt ook een festival op het veerplein ge houden. Op 19 september sluit het feest jaar met een 'toekomstsympo sium' en een dancefeest in Sas van Cent (gemeente Terneuzen). Veel traditionele festivals en fees ten staan volgend jaar ook in het teken van twee eeuwen Zeeuws-Vlaanderen. Tijdens de Hulster Vestingdagen zal het to neelstuk niet in de Tachtigjarige Oorlog spelen, maar in 1814. Inwoners en wandelaars van bui ten leren Zeeuws-Vlaanderen ken nen door deel te nemen aan vijf wandeltochten in de hele regio. Oorlogsmusea uit de regio, overig Zeeland én aangrenzend Vlaande ren zorgen voor speciale manifes taties en herdenkingen. Alle activiteiten: www.zvl2014.nl Mr F.J. Haarmanweg 58, Terneuzen. Tel. 0115-617 751 TOYOTA BCTTER1 I De jeu de boulesbaan aan de Fahrenheitlaan was een langgekoesterde wens van een aantal omwonenden van het speelpleintje, foto Peter Nicolai door Raymond de Frel door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De Royal Yacht Club België (RYCB) uit Antwerpen gaat de jachthaven in Cadzand-Bad exploiteren. De initiatiefnemers van de komst van de haven, vere nigd in Yacht@Cadzand-Bad, kozen de vereniging uit vier gegadigden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70