Wegen rond Cadzand weer open Ttoee ton voor aanleg 30-km zones in Hulst DE NOBELAER tot >0% vanaf vrijdag 29 november ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Vestrock Hulst wordt driedaags muziekfestival Burgemeester installeert 78 natuurwachters Tyne, Kewbdagen,! nament de ji£ch. ïmeeuiu Gemeente beloont inleveren speelgoed De gemeente Terneuzen en Wecycle belonen vanaf 6 de cember de eerste honderd mensen die oud elektro nisch speelgoed naar de mi lieustraat brengen. Zij krij gen een 'sneeuwballenma ker' cadeau. Jaarlijks wordt nog geen kwart van al het kapotte elektronisch speel goed ingeleverd. Wecycle wil dat veranderen. Minimarkt voor weeshuis Tanzania Vrijwilligers die zich inzet ten voor een weeshuis in Tanzania houden zaterdag een minimarkt bij Theetuin Koewacht. De artikelen zijn ingekocht in het Afrikaanse land. De opbrengst van de markt gaat naar het wees huis. Er zijn ook lekkernijen en Tanzaniaanse soep te krij gen. De markt is van 10.00 uur tot 17.00 uur. Lezing in 't Kerkje over 'quaetdoeners' Historicus Tim Piceu van het Historisch Genootschap van het Meetjesland houdt zondag een lezing 'over vrybuters en quaetdoeners: terreur op het Vlaamse plat teland', die eind zestiende eeuw actief waren in de grensregio. De lezing in 't Kerkje begint om 10.30" uur en is voor belangstellenden gratis toegankelijk. Volop ruimte voor stadslandbouw In de Randstad is het al po pulair, stadslandbouw op braakliggende grond. De ge meente Middelburg maakt ook ruimte om inwoners de kans te geven zelf voedsel te verbouwen. De gemeente zal zelf geen projecten op po ten zetten of financieren, maar bureaucratische obsta kels wegnemen. Café Markant met space- en krautrock Café Markant in podium De Pit in Terneuzen staat zater dag in het teken van space-, psychedelic- en krautrock uit de jaren zestig en begin jaren zeventig. Het café wordt sfeervol ingericht en er worden videoclips ge draaid uit die tijd. De thema avond begint om 19.00 uur en de toegang is gratis. tenterras vordert inmiddels ge staag. Danny: „We proberen in de derde week van maart te ope nen." Het paviljoen is straks van maart tot en met oktober zeven dagen per week open. In de win ter vijf dagen. Men kan er wat CADZAND - De Zuidzandseweg in Cadzand gaat vandaag weer open. Dat betekent dat het dorp weer bereikbaar is vanuit de richting Zuidzande en vanaf kruispunt 'Potjes'. De provincie heeft de weg aange pakt. De weg is veiliger geworden drinken, eten of een feest hou den. Er komen nu al reserverin gen binnen. Christien: „In april en mei zitten we al voor 70 pro cent vol. Dat is fantastisch, want het is natuurlijk geen kleine inves tering die we hier doen." Voor voor fietsers en er ligt een apart voetpad. De nieuwe inrichting moet er mede voor zorgen dat er minder hard wordt gereden. Ook de rotonde in de Ringdijk- Noord, ter hoogte van de afslag richting het nieuwe Roompot park Noordzee Residence, is klaar. overlast hoeven inwoners van Paal niet te vrezen. „Bij een groot trouwfeest zetten we verkeersre gelaars in om mensen naar de par keerplaatsen te verwijzen. Boven dien komt er eenrichtingsverkeer om de Havenstraat te ontlasten." De weg van de rotonde richting het park en het naastgelegen sportterrein is daardoor weer open. De dubbele afsluiting zorg de er de afgelopen weken voor dat Noordzee Residence en het sport park alleen via een moeilijke om weg bereikbaar waren. AXEL - Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen installeerde gister middag in het Gregoriuscentrum in Axel 78 nieuwe jeugdnatuur wachters. Terwijl natuurwachters elders 'uitsterven', floreert de Jeugdnatuurwacht Axel al jaren. Lonink stak zijn bewondering voor de natuurwachters niet on der stoelen of banken. De nieuwe wachters werden gerekruteerd op vijf basisscholen in Axel. Het zijn stuk voor stuk leerlingen van groep 7 van de scholen. In het Gregoriuscentrum speldde burgemeester Lonink één leerling van iedere school een insigne van de Jeugdnatuurwacht op. De ande re kinderen kregen die op school. Allen kregen een oofkonde en een ringmap voor het tijdschrift van de wacht. De natuurwachters mochten tot slot diverse vogels van een uilenhouder op hun, ge- handschoende, hand houden. herinrichtinsprojecten uitvoeren in de vorm van remmers en weg versmallingen", zegt wethouder Clen de Kraker. Er is nog geen prioriteitenlijstje gemaakt. De Kraker: „Dus welke wijken of dor pen we volgend jaar precies aan pakken is nog niet bekend. Maar ik denk bijvoorbeeld aan de Veer- straat in Nieuw-Namen." In de komende jaren worden, af hankelijk van de financiële posi tie van de gemeente, in alle dor pen en wijken 30 kilometerzones ingericht. De Kraker: „We hopen dat we voor dit doel ook nog wat subsidie van de provincie krij gen." HULST - De vijfde editie van het muziekfestival Vestrock in Hulst wordt volgend jaar uitgesmeerd over drie dagen. De kaartverkoop voor het driedaagse festival start zaterdag 1 december. Ook in 2014 wordt Vestrock weer gehouden op het eiland in de Bui tenvest van Hulst. Alle eerdere edities waren uitverkocht. Om het lustrum te vieren komt er nu een driedaags festival. De bezoe kerscapaciteit wordt, omwille van het intieme karakter van het festi val, niet uitgebreid. Vestrock wordt gehouden in het Pinkster weekend van 6, 7 en 8 juni. De vrijdag blijft de dag voor Vestrock Junior. Op zaterdag en zondag vindt de 'volwassen' editie van Vestrock plaats. De organisatie maakt begin januari de eerste na men bekend van de acts die zul len optreden. Tot 1 januari zijn de kaartjes extra goedkoop, 15 euro voor Vestrock Junior, 25 euro voor zaterdag of zondag en 45 euro voor een com biticket voor zaterdag en zondag. Online te bestellen via www.vest- rock.nl 'Kami u aak Kei mee, lUeten, op hel óbumd? In het gemeentelijk verkeersveilig- heidsplan is besloten dat de maxi mum snelheid in alle bebouwde kommen wordt teruggebracht naar 30 kilometer per uur. Om dat te kunnen realiseren moeten overal snelheidsremmende voor zieningen worden aangebracht. „Met deze twee ton kunnen we in verschillende dorpen en wijken wij zijn 7 dagen geopend! www.denobelaerdomburg.nl VRIJDAG 29 NOVEMBER 2013 TERNEUZEN KOEWACHT WATERLANDKERKJE MIDDELBURG TERNEUZEN Voorzitter Dees van Kerckhoven (I) en vicevoorzitter Ronny Poppe van watersportvereniging Saeftinghe sluiten vrede met de initiatiefnemers van het paviljoen Christien en Danny Buijsrogge (r). foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst heeft volgend jaar 200.000 euro beschik baar voor het treffen van snelheids- remmende maatregelen in dorpen en wijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69