ZEEUWS-VLAANDEREN POPUP Steun voor actie tegen te hoge bomen Scheldeflats Meisje PLflMECO* almanak Mediamasters zoeken meest gewilde cadeau kungt i Ult leen lana Brandweer en ambulance krijgen aparte aansluiting vanuit Koegorspolder op verkeersknooppunt Terneuzen-Zuid. ZEELAND E ES. f Ilk r Sinterklaas zorgt voor |S- drukte in het Goese pakkettendepot Prudhomme zwijgt over tweede etappe van Tour 2015 TERNEUZEN - De hulpdiensten krij gen een aparte aansluiting op het nieuwe verkeersknooppunt Ter neuzen-Zuid, daar waar de weg van de Sluiskiltunnel aansluit op de Tractaatweg. De Ambulancedienst Zeeuws- Vlaanderen en de brandweer zijn gevestigd in de nieuwe kazerne in de Koegorspolder, pal naast de oostelijke tunnelingang. Voor de uitruk voor hulpverlening op met name de westoever van het Ka naal Gent-Terneuzen zou aanvan kelijk een speciale korte aanslui ting op de tunnelweg vlakbij de kazerne worden gemaakt. Ver keerswethouder Co van Schaik van Terneuzen: „Nader onder zoek wees uit dat daarmee een ge vaarlijke verkeerssituatie zou wor den gecreëerd. Daarom is samen met de hulpdiensten gezocht naar alternatieven. Een ontslui- tingsweg direct naar de zuidelijke rotonde van het nieuwe verkeers knooppunt bleek de meest logi sche oplossing." Volgens Van Schaik winnen de hulpdiensten daarmee bij een uit ruk richting Terneuzen wat tijd, maar hij geeft ook toe dat het 'om rijden' wel extra tijd vergt bij hulpverlening aan de andere kant van het kanaal, op de westoever. „Maar dan gaat het naar schatting om pakweg dertig seconden, dus dat is acceptabel." Coördinator Albert Augustinus van de Ambulancedienst, onder deel van ZorgSaam, spreekt van 'een aanvaardbaar compromis', al heeft de dienst moeite met de extra seconden of minuten die ge paard gaan met het omrijden via het verkeersknooppunt. Of het om 'maar' dertig seconden gaat, trekt hij voorzichtig in twijfel. „Dat weten we nog niet. Die ont- sluitingsweg moet nog worden aangelegd." Augustinus verwacht dat ambulances die met spoed het kanaal over moeten, ook in de toe komst gebruik blijven maken van de Sluiskilbrug. „Is die beschik baar, dan kunnen we via de geijk te route langs de skihal flink wat tijdwinst boeken. Staat de brug open, dan moeten we inderdaad rond." Bij een calamiteit in de tun nel zelf kunnen de hulpdiensten wel een korte aanrijroute gebrui ken. Van Schaik verwacht dat de ont- sluitingsweg beschikbaar is op het moment dat de Sluiskiltunnel in gebruik wordt genomen. In juni 2015 dus. Het eerste deel van de Koegorsstraat (eigenlijk een stukje Zeelandlaan) tussen de ski hal en de kazerne wordt dan afge sloten voor doorgaand verkeer. TERNEUZEN - Faruk Kaya, Iris de Ruiter en Perry van de Voorde (van links naar rechts) van groep 8 van basisschool De Hille in Ter neuzen waanden zich gisteroch tend echte verslaggevers. Ze vroe gen winkeliers in de Terneuzense binnenstad wat dit jaar de popu lairste Sinterklaascadeaus zijn. Dat deden de scholieren in het ka der van de Week van de Media- wijsheid. Net als tal van andere scholieren in Nederland doen zij een week mee aan mediawijsheid- spel Media Masters. Op die ma nier leren de basisscholieren on der meer kritisch kijken naar me dia. En dus ook een beetje hoe ver slaggevers werken. En het favoriet- ste cadeau? Speelgoeddier Furby scoorde zo'n beetje het hoogst. kunstuitleen t/m zondag 1 december, het beste uit alle zeeuwse kunstuitlenen, de nieuwe aankopen en de bedrijvenuitleen. welkom! in de pop up kunstuitleen bij cbk zeeland, balans 17 in middelburg. ize§ terneuzen - Bewoners van de drie oudste Scheldeflats in Ter neuzen krijgen politieke steun in hun strijd tegen de in hun ogen te hoge bomen bij hun flats. Ze ontnemen uitzicht en licht. Ook zorgen ze voor overlast op de par keerterreinen. Tot nu toe weigert de gemeente de bomen weg te ha len. Nieuwe bomenkapverzoeken zouden dan niet meer afgewezen kunnen worden. „Onzin", vindt D66-raadslid Charles ten Hengel. De situatie bij de Scheldeflats is volgens hem uit de hand gelopen en na het kappen van de bomen kan lager groen terugkomen. Ten Hengel stelt dit 15 januari tijdens een commissievergadering voor. Flatbewoners verzamelden bijna 300 handtekeningen om de bo men tegen de vlakte te krijgen. Meer nieuws zie www.pzc.nl Ach meisje, glimlachte de dame, toen de verslaggeefster van deze krant zich had voorgesteld, en ze kneep die even in de wang. Nu is het even geleden dat deze jour naliste, zeg maar een late veertiger, op zo'n manier bejegend werd. Zon der ernstige gevolgen voor degene die zulks gewaagd had, althans. Maar toen de verslaggeefster na ge dane zaken een uurtje later de deur van het zorgcentrum in Colijns- plaat uitliep, betrapte zij zich bijna op een huppeltje in haar pas. De dame van het kneepje lag im mers ruim vijftig jaren op haar vóór. Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 -27 00 00 www.pzc.nl/foto SPORT VRIJDAG 29 november 2013 Hulpdiensten straks stukje om door Wout Bareman foto Peter Nicolai maandag t/m zaterdag van 9.00 tot 17.00 en zondag 1 december van 13.00 tot 17.00 www.kunstuitleenzeeland.nl Tip? redactie@pzc.nl PlAfONOi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65