Goes laat belastingen twee procent stijgen Taakstraf kinderporno In de startblokken BEVELANDEN en THOLEN 27 Verbouwing en uitbreiding van regionaal centrum voor sport en recreatie kosten bijna twaalf miljoen euro. GOES - Goes wil garant staan voor een kleine twee miljoen euro extra voor de ingrijpende verbou wing en uitbreiding van Sport punt Zeeland. Die is momenteel in volle gang, de nieuwe topsporthal is klaar en ook de nieuwe spectaculaire wa terattractie Regenbos' vordert ge staag. Goes staat al garant voor de investering van tien miljoen euro, maar gaandeweg het proces zijn er nog zaken aan het licht geko men die anders of beter kunnen - en dus duurder zijn. Zo zou Sportpunt Zeeland aanvan kelijk het totale nieuwe warmte- systeem voor een periode van der tig jaar huren, maar nu blijkt de organisatie jaarlijks veertigdui zend euro goedkoper uit te kun nen zijn als het systeem wordt aangeschaft. Kost wel 1,5 miljoen euro en daar moet Sportpunt Zee land een lening voor afsluiten waar de gemeente Goes dan weer garant voor moet staan. Daarnaast heeft Sportpunt gevraagd of Goes ook nog garant wil staan voor een investering van 3,5 ton om de entree/fietsenstalling en het peu- terbad goed aan te pakken. „We Door de aankoop van een nieuw warmtesysteem moet Sportpunt meer lenen voor de verbouwing. vinden als college dat we dat moe ten doen, want we willen niet over een jaar weer met een ver bouwing zitten", zegt wethouder Jo-Annes de Bat. Volgens hem staat Goes hoe dan ook garant, omdat de gemeente - enig - aan deelhouder is in Sportpunt Zee land. B en W legt de nieuwe garantstel ling voor aan de gemeenteraad, al is het een collegebevoegdheid. Ruim een jaar geleden stemden WD, SGP-CU en SP overigens te gen de garantstelling voor - toen - tien miljoen euro. WD en SP staan op het standpunt dat de ge meente geen financieel risico moet lopen voor een voorziening met een puur recreatief karakter. Sportpunt Zeeland 2.0', waarover de organisatie vorig jaar bij de pre sentatie van de plannen sprak, moet ertoe leiden dat het bezoe kersaantal de komende jaren mini maal stabiel blijft. Mocht dat te genvallen, dan zal Goes jaarlijks 280.000 euro op de exploitatie moeten bijpassen. Snackbar Andy is de Cel in wegens niet leukste van Zeeland betalen van boetes Snackbar Andy in Goes is tij dens de Horecavakbeurs in Go- rinchem uitgeroepen tot leuk ste snackbar van Zeeland. Andy kreeg - samen met twee andere snackbars in Nederland - ook de prijs voor de meest creatieve stemmencampagne. Snackland in Huizen (NH) is de leukste friteszaak van het land. De politie hield woensdag in Vlissin- gen, Middelburg en Goes mensen aan omdat zij boetes niet betaald hadden. Een Goese (44) werd aan gehouden, omdat zij nog 97 dagen hechtenis moet ondergaan. Een Vlissinger (31) moet zestien dagen vastzitten, omdat hij een boete van 1000 euro niet kon betalen. Een 54-jarige Vlissinger moest mee voor het afstaan van DNA. Theater van Siriz in Goese Lyceum Siriz, de christelijke hulporgani satie voor ongewenst zwang- eren, verzorgt vanavond de theatervoorstelling Hadassa, ster van Suza. Siriz, verbonden aan de VBOK, trekt door het land om dona teurs te werven. De voorstel ling in het Goese Lyceum is gra tis toegankelijk en begint om 19.30 uur. Voor woningeigenaren pakt dat ge voelsmatig niet goed uit, want hoe wel de huizen vijf procent in waar de zijn gedaald, zal toch die twee procent verhoging moeten worden gehaald. Dat wordt met elkaar ver rekend, waardoor de stijging in fei te zeven procent bedraagt. Toch be taalt een huiseigenaar per saldo twee procent meer, legt wethouder Jo-Annes de Bat uit. „Stel, een huis was vorig jaar twee ton waard en nu 190.000 en de eigenaar betaalde vorig jaar 250 euro belasting, dan wordt dat nu 255 euro. Het rekenta- rief gaat alleen omhoog." Omdat de methode toch elk jaar weer tot discussie leidt, wijst De Bat er op dat de woningprijzen in 2007 met elf procent stegen. „Ook toen zijn -de belastingen twee procent om hoog gegaan. We willen grote sprongen in de belastingopbrengst voorkomen." Als alle belastingen bij elkaar worden opgeteld, blijft Goes volgend jaar overigens de op één na (Veere) goedkoopste. De ver ordening 2014 moet nog door de ge meenteraad worden goedgekeurd. MIDDELBURG - Een 41-jarige Thole- naar is gisteren voor het bezit van kinder- en dierenporno veroor deeld tot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke cel straf van zes maanden. Ook komt hij onder toezicht van de reclasse ring te staan en moet hij in thera pie. De officier van justitie had een gevangenisstraf van een jaar waarvan drie maanden voorwaar delijk geëist. De man verzamelde tussen 2008 en eind mei vorig jaar 175 bestan den en zeventien films met kin- der- en dierenporno op zijn com puter en usb-stick. Volgens de man was zijn eerste 'verzameling' van zeventien films per ongeluk op zijn computer op zijn bedrijf in St. Maartensdijk ge komen en was het een raadsel hoe de prono op de USB-stick was gekomen. Volgens de nieuwe wetgeving krijgt iedereen die vanaf 2012 kin derporno bezit een onvoorwaarde lijke celstraf. De Tholenaar valt dus grotendeels nog binnen de oude wetgeving. huil en snik maar niet wij regelen alles utoschadeteam Jcutattei dat OKó cv0i£> onzicitbaaA af miszsm VRIJDAG 29 NOVEMBER 2013 Extra garantie voor Sportpunt door Luc Oggel GOES - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Goes heeft een nieuwe jongerenraad be noemd. Die adviseert over tal van zaken die jongeren aan gaan. Daarnaast is het ook hun bedoeling verschillende ac tiviteiten te organiseren: zo denkt de jongerenraad aan een evenement rondom de gemeenteraadsverkiezingen, een activiteit over levensbeschouwing en iets met sport. Al bestaande evenementen als het Jongeren Poppodium GOES VLISSINGEN GOES door Luc Oggel GOES - Goes houdt ook volgend jaar vast aan het systeem om de be lastingen met niet meer dan twee procent te laten stijgen. worden gecontinueerd. Nieuwe voorzitter van de groep is Marlien Bakker. Zij volgt Leen Moerland op, die dat jaren lang was. De andere leden zijn: Oussama Moutahhir, Ta- mar Bouterse, Hicham el Mecaniqui, Storm Siemerink, Jus tin Reijerse, Damian Menheere, Raun Smit, Brenda Alle- wijn en Willem Jan de Voogd. Nieuwe leden of jongeren die willen helpen bij de organisatie van een evenement kunnen zich aanmelden via www.jorigerenraadgoes.nl. ii f*^rendsgoa fj^muynck borsiele jj^chatech •Y 6 selekto ^tketec yeneke turm middelburg jfgis/ngen r W—hhiiiihimai W _^BbUDBB!IXEES 1 autoschadeteam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63