Taakstraf kinderporno Belgische Yacht Club baas in haven Cadzand Snoeien langs de dijk SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Verbouwing en uitbreiding van regionaal centrum voor sport en recreatie kosten bijna twaalf miljoen euro. team wij regelen alles Jamtteb dat m we-t£ ottzicMaai ié GOES - Goes wil garant staan voor een kleine twee miljoen euro extra voor de ingrijpende verbou wing en uitbreiding van Sport punt Zeeland. Die is momenteel in volle gang, de nieuwe topsporthal is klaar en ook de nieuwe spectaculaire wa terattractie Regenbos' vordert ge staag. Goes staat al garant voor de investering van tien miljoen euro, maar gaandeweg het proces zijn er nog zaken aan het licht geko men die anders of beter kunnen - en dus duurder zijn. Zo zou Sportpunt Zeeland aanvan kelijk het totale nieuwe warmte- systeem voor een periode van der tig jaar huren, maar nu blijkt de organisatie jaarlijks veertigdui zend euro goedkoper uit te kun nen zijn als het systeem wordt aangeschaft. Kost wel 1,5 miljoen euro en daar moet Sportpunt Zee land een lening voor afsluiten waar de gemeente Goes dan weer garant voor moet staan. Daarnaast heeft Sportpunt gevraagd of Goes ook nog garant wil staan voor een investering van 3,5 ton om de entree/fietsenstalling en het peu- terbad goed aan te pakken. „We Door de aankoop van een nieuw warmtesysteem moet Sportpunt meer lenen voor de verbouwing. vinden als college dat we dat moe ten doen, want we willen niet over een jaar weer met een ver bouwing zitten", zegt wethouder Jo-Annes de Bat. Volgens hem staat Goes hoe dan ook garant, omdat de gemeente - enig - aan deelhouder is in Sportpunt Zee land. B en W legt de nieuwe garantstel ling voor aan de gemeenteraad, al is het een collegebevoegdheid. Ruim een jaar geleden stemden WD, SGP-CU en SP overigens te gen de garantstelling voor - toen - tien miljoen euro. WD en SP staan op het standpunt dat de ge meente geen financieel risico moet lopen voor een voorziening met een puur recreatief karakter. Sportpunt Zeeland 2.0', waarover de organisatie vorig jaar bij de pre sentatie van de plannen sprak, moet ertoe leiden dat het bezoe kersaantal de komende jaren mini maal stabiel blijft. Mocht dat te genvallen, dan zal Goes jaarlijks 280.000 euro op de exploitatie moeten bijpassen. Ondernemers betalen extra belasting langer Uit de reclamebelasting wordt de komende drie jaar 120.000 euro vrijgemaakt voor evene menten en activiteiten in de Goese binnenstad. Horeca en ondernemers hebben daar om gevraagd. Het betekent wel dat er een jaar langer reclamebelas ting wordt geheven om de eve nementen uit het Masterplan Binnenstad te betalen. Fanfareorkesten in Westerkerk Fanfareorkesten Euphonia uit Goes en Vooruit uit Oude Tonge spelen morgen, zaterdag, tijdens een uitwis selingsconcert in de Wester kerk aan de Westwal 6 in Goes. Het concert begint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. De toegang tot het concert is gratis. Snackbar Andy is de leukste van Zeeland Snackbar Andy in Goes is tij dens de Horecavakbeurs in Go- rinchem uitgeroepen tot leuk ste snackbar van Zeeland. Andy kreeg - samen met twee andere snackbars in Nederland - ook de prijs voor de meest creatieve stemmencampagne. Snackland in Huizen (NH) is de leukste friteszaak van het land. MIDDELBURG - Een 41-jarige Thole- naar is gisteren voor het bezit van kinder- en dierenporno veroor deeld tot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke cel straf van zes maanden. Ook komt hij onder toezicht van de reclassering te staan en moet hij in therapie. De officier van jus titie had een gevangenisstraf van een jaar waarvan drie maanden voorwaardelijk geëist. De man verzamelde tussen 2008 en eind mei vorig jaar 175 bestan den en zeventien films met kin- der- en dierenporno op zijn com puter en usb-stick. Volgens de man was zijn eerste 'verzameling' van zeventien films per ongeluk op zijn computer op zijn bedrijf in St. Maartensdijk ge komen en was het een raadsel hoe de prono op de USB-stick was gekomen. Volgens de nieuwe wetgeving krijgt iedereen die vanaf 2012 kin derporno bezit een onvoorwaarde lijke celstraf. De Tholenaar valt dus grotendeels nog binnen de oude wetgeving. De RYCB exploiteert nu twee jachthavens in Antwerpen (één op de linkeroever met 250 plaat sen en één bij het MAS met 300 plekken) en ook één in Wol- phaartsdijk, aan het Veerse Meer. Kenmerkend is de verenigings- vorm: het is een club met leden: bij elkaar duizend. „Dat vinden wij een groot voordeel", vertelt Philippe Muylle, voorzitter van de raad van commissarissen van Yacht@Cadzand-Bad. „Wij denken dat de huidige leden van de RYCB, die veelal in Ant werpen een jacht hebben, relatief gemakkelijk naar Cadzand kun nen komen. Dat is commercieel interessant. En doordat de RYCB actief is in Wolphaartsdijk, ken nen zij de Nederlandse regels." Volgens RYCB-bestuurslid Tom Janssens is de stap naar Cadzand logisch. „We kunnen onze leden nu ook een haven aan zee aanbie den. Die hebben we nog niet." VRIJDAG 29 NOVEMBER 2013 2MÉSP borssele ■t zlerlkzee (zendijke Ijda setekta tetee yeneke middelburg Goes garant voor bouw Sportpunt door Luc Oggel GOES GOES GOES door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De Royal Yacht Club België (RYCB) uit Antwerpen gaat de jachthaven in Cadzand-Bad exploiteren. De initiatiefnemers van de komst van de haven, vere nigd in Yacht@Cadzand-Bad, kozen de vereniging uit vier gegadigden. KLEVERSKERKE - Al dagen zijn ze bezig met zagen tussen de bomen: de kilo meterslange rij witte abelen langs het Kanaal door Walcheren bij Kleverskerke is de afgelopen week volledig bijgepunt: dode loshangende takken zijn wegge haald en bomen die beschadigd zijn, zijn helemaal omgezaagd. De populieren zijn vooral bij storm erg kwetsbaar, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57