WONEN 7 _L door het juridisch geweld van de x reus Blooms of Bressingham: David tegen Goliath. Uiteindelijk viel de beslissing in 2010. Een la boratorium onderzocht het DNA van Rozanne en lolly Bee en kwam tot de conclusie dat de planten vrijwel identiek waren. Niet helemaal identiek dus, maar het was genoeg om Jolly Bee van de markt te duwen. Goliath won en Marco van Noort was 200.000 euro en een hoop illusies armer. Intussen floreert Jolly Bee nog altijd in veel tui nen, maar de plant mag niet meer onder die naam worden verkocht. Rozanne blijft handen vol geld opleveren en over een jaar of tien is Jolly Bee vergeten. U denkt nog steeds dat de kwe kerswereld een paradijselijke om geving is? Vergeet het maar! HEBBEN 2. Kabbelend meertje Zachtjes wappert het zijden doek van de Sognsvann, een ontwerp van de Nederlandse interior desig ner Nicolette Brunklaus. De wa terverfafbeelding op de lamp komt erdoor tot leven. De ontwer per liet zich inspireren door het Noorse Sognsvannmeer, in de buurt van Oslo. Ook de andere ontwerpen zijn sprookjesachtig, door het natuurlijke kleurverloop op de pure zijde. De handgemaak te lampenkappen zijn verkrijg baar in zes verschillende uitvoe ringen. Wie een complete lamp heeft, kan het uiterlijk verande ren door er meerdere doeken bij te kopen en ze zo nu en dan te wisselen. Het eikenhouten frame brengt ons nog dichter bij de Scandinavische natuur. Behalve de plafondversie is er ook schemerlamp met hetzelfde dessin. Prijs: 599 euro voor de hanglamp, 995 euro voor de staan de lamp en 297 euro per doek. 3. Paola met de verfkwast Denk aan het effect van verf op textiel en je komt al snel op tie-dye, een techniek die hot was in de jaren zestig en nu herleeft. In de mode (Versace, Isabel Ma- rant) én in het interieur. Dat laat ste mede dankzij de collectie van de Italiaanse ontwerpster Paola Na vone. Zij vertaalt de techniek - waarmee stof voor het kleuren met touwtjes wordt samenge knoopt - naar vloerkleden van het Zweedse tapijtmerk Kasthall. Het effect is behoorlijk realistisch. Navone nam bovendien voor de historische Toscaanse fabriek Ri chard Ginori de kwast ter hand. Ze decoreerde een bestaand wit porseleinen servies met verf, waar door het een nieuwe, kleurrijke uitstraling kreeg. De borden, kop jes, soepterrines en kommen vin den gretig aftrek in de Parijse de signwinkel Merci, waar ze per kilo worden verkocht. 4. Kunstige kleuren Het is bijna zonde iets in de kom metjes van Riley Salyards van het merk Swift Roe te leggen. Ze zijn simpelweg te mooi om te be dekken. De in Amsterdam wer kende ontwerpster, met roots in Amerika, koos diepblauwe kleur pigmenten; een mooi contrast met het helderwitte keramiek. Elk item is uniek en handge maakt. Dat geldt ook voor de collectie van Alissa van Asseldonk en Nien ke Borgers, samen Alissa Nien ke. Ook zij experimenteren met kleurpigmenten en porselein. Het resultaat is een bijzondere serie kommetjes en kopjes, waarin het kleurverloop bijna verworden is tot kunst. VRIJDAG 29 NOVEMBER 2013 Beam me up Scotty! Liefhebbers van de sciencefictionse- rie hebben genoeg aan bovenstaand kopje om te weten waarover dit stuk je gaat: Star trek. De echte fans zul len ook het fotootje hiernaast direct herkennen: de supersonische stoel van captain James T. Kirk in het ruim teschip USS Enterprise. Nog mooier, hij is te koop. Deze handgemaakte replica uit het assortiment van scifi-webshop Rod- denberry.com luistert naar de naam Star Trek Command Chair. Kosten noch moeite zijn door de ontwer pers gespaard om de stoel zo pre cies mogelijk te laten lijken op het orgineel. Zo zijn eerst honderden fo to's van de originele draaistoel bestu deerd om tot een goed gelijkende re plica te komen. Ook het materiaal is Boekenhanger Ja, een gek woord: boekenhanger. Boekenkast is bekend. En boekenleg ger. Maar boekenhanger? Toch dekt dat de lading beter dan Book rack (boekenrek), de naam die het Deen se bedrijf Agustav Design zijn creatie heeft gegeven. Een heel origineel ontwerp natuurlijk, maar is het ook handig in de praktijk? Scheuren de bladzijden tijdens het hangen niet uit je kostbare boeken? Nee, daar hoef je volgens Agustav niet bang voor te zijn. De boeken - maximaal twaalf aan één Book rack - steunen op kleine houtjes die onderaan het touw zijn bevestigd. De boekhanger is verkrijgbaar in wenge, eikenhout en walnoot. Prijs: 160 euro. www.agustav.com van gedegen kwaliteit. De body is van sterk en zwaar multiplex, de arm- steunen zijn van gelamineerd walno- tenhout en het coole knoppenpa neel met knipperende leds is in kras- vrij formica gemonteerd. Voor zover ik het kan overzien, zijn er slechts twee nadelen aan deze stoel: je krijgt het ruimteschip er niet bij én hij is prijzig: 4.780 euro. foto's: 1Weather Diary-collectie van Marimekko verbeeldt wisselingen van de seizoe nen in een aquareldessin. 2. Staande lamp met hand beschilderd zijden doek van Nicolette Brunklaus. 3. Paola Navone vertaalde de beroemde techniek tie- dye naar vloerkleden. 4. Alissa van Asseldonk en Nienke Bongers experimen teren met porselein en kleurpigmenten. www.brunklaus.nl www.kasthall.com www.richardginoril735.com www.etsy.com/nl/shop/SwiftandRoe www.alissanienke.nl reageren? Ijr wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47