Zet de cv 1 graad lager en bespaar 100 euro Excellent Wonen Leven Beurs in Ahoy ril I f 2 WONEN Wm Hl Vmm O ÜiifË, EP Door de verwarming in de win termaanden één graadje lager te zetten én bijvoorbeeld een dikke trui aan te trekken, kan al snel too euro bespaard worden. Maar er zijn nog meer tips om comfortabel en zuinig de winter door te komen. Slim verwarmen is heel een voudig: zet de cv alleen open in ruimtes waar je bent. Maak het huis tochtvrij. Dat is vooral van belang bij oudere hui zen en plaats tochtstrips, onder meer bij de voordeur. Wil je geen onnodige warmte verliezen? Houd radiatoren vrij van meubels en gordijnen. Kort douchen levert niet al leen geld op voor de portemon nee, maar is ook goed voor het milieu. Laat jaarlijks de cv-ketel con troleren. Zo blijft de ketel opti maal presteren. Een nieuwe HR-ketel levert geld op. Soms wel 250 euro per jaar. Combineer een cv-ketel met een zonlichtsysteem. Meer tips en adviezen zijn te vin den op www.remeha.nl De Excellent Wonen Leven Beurs wordt dit jaar voor het eerst in Ahoy Rotterdam gehouden. De beurs begint vrijdag 13 december en sluit maandag 16 december. De beurs heeft een oppervlakte van 20.000 vierkante meter. Daar op zijn presentaties te vinden van allerlei luxe standhouders, zoals interieurbedrijven, maar ook ar chitecten en kunstenaars. Bezoekers kunnen zich ook laten verrassen door de nieuwste trends, must haves, gadgets, exclu sieve horloges en sieraden en al les op het gebied van interieur en exterieur. De Excellent Wonen Leven Beurs wordt vrijdagavond 13 december met een spectaculai re avond geopend met optredens van René Froger en Lee Towers. Op de zaterdagavond staan de da mes centraal. Deelnemende exposanten zorgen voor goodiebags, verwennerijen en verrassingen uitgedeeld. Ver der zijn er diverse modeshows, waaronder van couturier Ronald Kolk. Meer informatie - inclusief kortin gen - is te vinden op www.excel- lentbeurs.nl/tickets. un 3 X Soms voel je dat je klaar bent voor een volgende stap in je leven. Zo merkte Roelanne Kooman (24) twee jaar geleden dat de tijd rijp was om in te trekken bij haar vriend Jankees de Leeuw (28). Nu is het stel opnieuw toe aan een uitda ging en staat hun huis in de Lange Sint Janstraat in Zierik zee te koop. SSsggg-:- Met een zoontje van negen maanden en de droom om ooit een tweede kindje op de wereld te zetten, wordt het nu toch wel erg krap in huize Kooman-De Leeuw. „Het is niet dat we het hier niet naar ons zin hebben, hoor", benadrukt Roe lanne. „We wonen in hartje Zierikzee. Op een paar minuten lopen, vind je winkels, cafés en ook mijn werk is letterlijk om de hoek. Dit is een gezellige buurt. Maar sinds de geboorte van Sil is het hier wel erg knus. We hebben twee slaapkamers. Dat is niet handig als je in de toe komst aan gezinsuitbreiding wilt doen." En knus is de eengezinswoning uit 1935 zeker. De woonkamer is langwerpig en oogt warm met een vloer van bruin laminaat. „Toen ik hier kwam wonen, hebben we alles netjes afge werkt en opnieuw geschilderd. De donkergrijze muur doet de kamer wel wat kleiner ogen, maar met een likje verf is dit heel makkelijk op te lossen", vindt de jonge moeder. Verder hoeven de toekomstige bewoners van dit optrekje bar weinig te klussen. In 2005 is het huis gemoderniseerd en zijn zowel de mu ren als het dak geïsoleerd. In alle kozijnen zit sindsdien dubbel glas. Eind 2012 is ook de gehe le badkamer vernieuwd. Wat het stel nu het meest mist, is een tuin. Ze ker sinds hun zoontje Sil er is. Achter het huis is wel een kleine stenen buitenplaats met een schuurtje, maar een echte tuin kun je het niet noemen. Als compensatie bouwde Jankees zelf een dakterras en dat is vooral 's zomers erg lek ker. „Bij mooi weer ploffen we in de loungeset neer. Je hebt hier de hele middag zon en met twintig vierkante meter is er aardig wat ruimte. Niet iedereen kan zeggen dat hij uitzicht heeft op de skyline van Zierikzee." Die optelsom maakt het gemis van een tuin aardig goed, maar het idee van een rondkruipend ventje op grote hoogte, spreekt hen minder aan. „We zien hem toch liever op de grond in het gras", lacht Roelanne. Potentiële kopers hebben zich nog niet gemeld sinds het 'te koop'-bord ophangt. Nieuwsgieri ge mensen hebben ze ook nog niet door het raam zien gluren. Maar voorlopig maken ze zich daar nog niet druk om. De woning in de Zierikzeese Waterwijk, waar het jonge gezin een oogje op heeft, is nog niet gerealiseerd. Het is wachten op de start van de bouw. Ze zitten dus niet bepaald op een schopstoel. „Het is vooral uit voorzorg, dat we het huis nu al te koop zetten", legt Roelanne uit. „Je hoort zo veel verhalen van mensen die hün huis maar niet verkocht krijgen. Dan kun je er toch niet vroeg genoeg bij zijn. En mochten wij nou net het geluk hebben dat er binnen een paar maanden een koper op de stoep staat, is dat mooi meegenomen. We vinden het helemaal niet erg om tijdelijk in een huurwoning te ver blijven." LXJ Q_ Dit huis wordt nu te klein voor ons door Sharon van Oost Lange Sint Janstraat 18, in hartje Zierikzee, op een paar minuten lo pen van winkels en cafés, foto's Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42