Akkoord over sociaal plan van Woongoed Na jaren van wachten krijgt Arnemuiden kunstgrasveld I Studentensoos open 66 De prijs van zilver bedraagt momenteel maar zo'n 53 cent per gram 66 Ik word er 24 WALCHEREN KRAAK Goudsmid Bert van Wijk is slachtoffer geworden van een kraak. „Het is pure idioterie." Taakstraf voor bezit van kinder en dierenporno Woongoed Middelburg gaat zich nu vooral richten op haar kern taak; het leveren van een basis voorziening in het wonen voor mensen die daarvoor moeilijk er gens anders terecht kunnen. Om dit te kunnen waarborgen en daar naast te kunnen investeren in de huidige woningvoorraad heeft Woongoed een aantal besparings doelstellingen vastgesteld. De cor poratie wil twintig procent bespa ren op de kosten van haar eigen bedrijfsvoering. Zoals ook andere woningcorporaties moet Woon goed geld afdragen aan het Rijk vanwege de verhuurderheffing. Bij Woongoed gaat het om 3,8 mil joen euro per jaar. Naast een moge lijk gedwongen ontslag van maxi maal vier medewerkers wordt op termijn gebruik gemaakt van na tuurlijk verloop om de personeel slasten te verminderen. Naast het besparen op de bedrijfsvoering zal Woongoed zich ook gaan concen treren op haar kerntaak. Hierdoor worden delen van het vastgoedbe- zit afgestoten en zal er de komen de jaren vooral geïnvesteerd wor den in de kwaliteit van de bestaan de woningvoorraad. Maar niet meer op een schaal zoals in Nieuw-Middelburg is gebeurd waar een groot aantal woningen totaal is gerenoveerd. De Ceuster geeft aan dat groot onderhoud nog wel op het programma blijft staan. „We blijven het noodzake lijk onderhoud en verbeteringen, zoals energiebesparende maatrege- lingen en asbestverwijdering uit voeren." Ook wordt er gekeken hoe binnen de organisatie er effi ciënter gewerkt kan worden. Door een 'slimmere' organisatie te wor den kan er een goede besparings slag gemaakt worden terwijl dit niet ten koste gaat van de kwali teit van de dienstverlening, zo ver wacht De Ceuster. Woongoed werkt al gezamenlijk met andere corporaties om bijvoorbeeld de in koop te bundelen en daarmee een voordeel te behalen. MIDDELBURG - Goudsmid Bert van Wijk begrijpt er niets van. Don derdagochtend werd hij rond acht uur door zijn huisbaas gebeld met de medeling dat er een kraak was gepleegd in zijn winkel aan de Koorkerkstraat in Middelburg. Onbegrijpelijk vindt hij, want de zilveren sieraden die werden ge stolen zijn 'bijna niets' waard. Boven de plek waar de ruit is inge slagen heeft Van Wijk een bood schap opgehangen met daarin on der meer de woorden: goudboer tje zoekt crimineel en de medede ling dat de dader op een scooter reed en waarschijnlijk niet erg slim is. Hij deed dat enerzijds om te voorkomen dat mensen hem constant vragen wat er gebeurd is, anderzijds wil hij met humor en sarcasme mensen aan het den ken zetten en er daarmee voor zor gen dat ze het voorval niet verge ten. Dat de dader niet erg slim is ba seert Van Wijk onder meer op het feit dat hij aan de ene kant van zijn etalage gouden sieraden heeft liggen en dat de dader juist bij de zilveren sieraden de ruit heeft ingeslagen. Van Wijk: „Er zijn ongeveer twintig vriend- schapsringen gestolen en een bro che. Alles bij elkaar bedraagt de verkoopwaarde zo'n tweeduizend euro, maar de prijs voor zilver be draagt momenteel slechts zo'n 53 cent per gram", zegt hij terwijl hij een stuk of tien ringen op een weegschaal legt. 30 gram zilver, dat levert maar zestien euro op. Waarom wil iemand dat stelen? Daar kun je toch niet bij met je verstand?" Het is duidelijk dat de dader na het inslaan van de ruit in de etala ge gegraaid heeft. Van Wijk merk te namelijk op dat er van een stel oorbellen slechts één mist en dat hij ook bordjes met prijzen kwijt is geraakt bij de roof. Het is niet de eerste keer dat de goudsmid met criminaliteit te ma ken krijgt. Een maand geleden nog werd hij opzettelijk afgeleid door een klant die er vervolgens met twee gouden ringen vandoor ging. Die zaak is nog altijd niet op- Misschien kan het eerste van Ar nemuiden dan op termijn ook in een hogere klasse spelen. Want de gemeente noemt het opmerke lijk dat voetbalverenigingen die al enige tijd over een kunstgrasveld beschikken, zoals Dauwendaele en MZVC, gepromoveerd zijn. Een direct verband tussen het aan leggen van kunstgrasvelden en de promotie is er niet, aldus de ge meente. Voorzitter Jacco Schroevers is maar wat blij dat het kunstgras er komt. Hij weet niet hoe lang de club al om die aanpassing vraagt. „Al heel lang." Hij is vooral blij omdat met een kunstgrasveld de mogelijkheden voor zijn club gro ter worden. Zeker in de natte win termaanden komt het voor dat er nauwelijks getraind kan worden. En soms is de conditie van de vel den dusdanig dat er niet eens competitie gespeeld kan worden. „Dan hebben we voetballoze za terdagen." W Arnemuiden is de grootste sportvereniging van Ar nemuiden met zo'n 465 leden. „En we zijn groeiend." De vereni ging telt zes seniorenteams waar onder één vrouwenelftal. Daar naast zijn er achttien jeugdelftal- len. Gehoopt wordt dat door het kunstgrasveld er nog meer leden komen waardoor de club meer in komsten krijgt. Een dergelijk veld vraagt ook om minder onder houd. De raadscommissie Maat schappelijke Zaken bespreekt het voorstel aanstaande woensdag tij dens een bijeenkomst in het stads kantoor. De vergadering begint om 19.00 uur. gelost. Van Wijk hoopt natuurlijk dat dader wordt gevonden, maar hij is er niet gerust op. Daarom neemt hij voortaan het zekere voor het onzekere en bergt hij al les wat in de etalage ligt 's avonds op in de kluis. Dat deed hij nu slechts gedeeltelijk. Van Wijk: „Ik ben meestal wel een half uur be zig om alles uit te stallen. Daarom wil ik nu plateaus maken waarop ik alles vast kan zetten, zodat het minder tijd kost om alles in- en uit te ruimen. Het ziet er wel een stuk minder fraai uitmaar dat moet dan maar." Angst dat het nog eens gebeurt, heeft van Wijk niet. „Ik word er moedeloos van. Ik voel woede, geen angst. Het is pure idioterie. Ik kan er gewoon niet bij. Er Valt bij mij niets te halen. Ik voer op drachten en reparaties uit, maar ik heb hier niet voor een kapitaal aan spullen liggen. Vakmanschap is mijn rijkdom." De politie heeft sporen onder zoek gedaan in het atelier van Van Wijk. Zo zijn er glasscherven verzameld. Een woordvoerder laat weten dat er nog geen dader in beeld is en dat het voorval wordt beschouwd als losstaand feit. moedeloos van. Ik voel woede, geen angst Het is pure idioterie MIDDELBURG - Een 41-jarige Thole- naar is gisteren voor het bezit van kinder- en dierenporno veroor deeld tot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke cel straf van zes maanden. Ook komt hij onder toezicht van de reclasse ring te staan en moet hij in thera pie. De officier van justitie had een gevangenisstraf van een jaar waarvan drie maanden voorwaar delijk geëist. De man verzamelde tussen 2008 en eind mei vorig jaar 175 bestan den en zeventien films met kin- der- en dierenporno op zijn com puter en usb-stick. Volgens hem was dat per ongeluk gebeurd. MIDDELBURG - De vakbonden zijn akkoord gegaan met het sociaal plan voor Woongoed Middelburg. De Middelburgse woningcorpora tie kan nu verder met het vormen van een nieuwe organisatiestruc tuur, aldus directeur Eric de Ceus- ter. Goudboertje op zoek naar crimineel MIDDELBURG - Na ruim een jaar uitstel was gisteravond laat het eerste feestje van de studenten van de Roosevelt Academy in het verbouwde oude postkan toor in Middelburg: 'At least it's something1, heette het feest, want de verbou wing is nog niet klaar. Jurian Bazen van het bestuur van het Common House El liot was gistermiddag nog bezig met de voorbereiding, foto Lex de Meester door Wendy de Jong Bert van Wijk, goudsmid Meer nieuws zie: www.pzc.nl ARNEMUIDEN - Een wens van jaren gaat in vervulling. De voetbalvereni ging W Arnemuiden krijgt een kunstgrasveld. Als de gemeente raad akkoord gaat kunnen de voet ballers van Arnemuiden aan het be gin van het seizoen 2014-2015 op het terrein aan de Van Clittersweg spelen op kunstgras. Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeurwaarder Erik Sinke d.d. 22-11-2013 blijkt, dat t.v.v. Farnaz Ahamdzadegan, wonende te Mid delburg aan MOHAMMAD BAHREMANDI (26-08-1980) 8. ILHAM DRISSI JAZOULI (24-10-1975), beiden zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een door de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Zee- land-West-Brabant, locatie Middelburg gege ven grosse van een beschikking d.d. 15-11- 2013 alsmede een drietal processen-verbaal van conservatoir beslag onder derden en een proces-verbaal houdende conservatoir beslag op de daarin genoemde roerende zaken. Van dit exploot kunnen M. Bahremandi I. Drissi Jazouli voornoemd een afschrift krijgen op één van onderstaande adressen. GGN Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314500 088-3314500 Bert van Wijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24