Ski-Snowboardbeurs, tube Stad akker Ttoeede kans voor man uit Meer zenders op HD-kwaliteit in 2014 Zoutelande Groei door webwinkels Het gros is flexwerker VINTERSPORT commentaar ZEELAND 23 Parkeren Zaterdag 30 Nov. Zondag 1 Dec. Sportpunt Zeeland iddelburg doet een sympathieke geste. De gemeen te breekt een lans voor stadslandbouw. Het telen van gewassen op daken en in plantsoenen betekent zeer kor te lijnen tussen producent en consument. Dat scheelt in de kosten. Bovendien is de teelt controleerbaar. Dat is buitenge woon nuttig voor de bewust wording van wat er komt kij ken bij de productie van voed sel en van de keuzes die we daarbij hebben. Middelburg verwacht héél veel van dit project. Burgers zouden er zelfs vrediger door worden. Zoveel optimisme is mooi, maar misschien een beetje overdreven. Ook bij het educa tieve belang zijn vraagtekens te zetten, want in Zeeland is de af stand tot akkers en tuinen ner gens groot. Stadslandbouw zal hier waarschijnlijk nooit een grote omvang krijgen. Op het platteland kun je immers over al bij de boer kopen. Die goede korte voedselketen moeten we zeker ook cultiveren. COES - Bij het pakkettendepot van PostNL in Goes werken tweehon derd mensen in ploegendiensten. Een deel is in vaste dienst bij Post NL, maar een ruime meerderheid is aangetrokken via arbeidsont- wikkelbedrijf Dethon (sociale werkvoorziening) en het Werkge versservicepunt Oosterscheldere- gio dat daarvoor uitzendbureau In Person inschakelt. Verder is tachtig procent van de chauffeurs die pakketten bezorgen zzp'er. Met financieel aantrekkelijke flex- werkers kan PostNL de eigen, vas te organisatie slank houden en de kosten beperken. „Maar we wil len ook maatschappelijk verant woord ondernemen, dus nemen we mede mensen uit de sociale werkvoorziening aan", zegt depot manager Alexander van Keulen. De 24-jarige Michael uit Borssele is via In Person binnengekomen. „Ik heb een afgeronde horecaoplei- ding, maar dat is toch niet wat ik wil. Logistiek is interessant, de groep hier is leuk en bij PostNL kun je doorsolliciteren. Ik zie hier wel een toekomst." Delta constateert dat naast het ge woon digitaal kijken, steeds meer mensen tv kijken via laptop, ta blet of smartphone. Het zender aanbod bestaat nu uit 12 en groeit straks naar 25 zenders. Daaronder zijn onder meer Discovery Chan nel, National Geographic Chan nel, Nickelodeon, 24 Kitchen en MTV. Die zenders zijn beschik baar via de app voor Android of Apple en via www.zeeland- net.nl/tv Uit het analoge pakket verdwijnt een aantal zenders. Het gaat om Cartoon Network/TCM, CTV Zee land, BBC Two, BBC World News, France 2 en de lokale om roep ZVT-AVS. Deze zenders blij ven wel beschikbaar in het digita le zenderaanbod van Delta. DEN BOSCH - Een man van 43 uit Zoutelande hoeft toch niet meer per se de cel in van het Openbaar Ministerie. Hoewel hij bijna 60.000 plaatjes en 87 films met kinderporno in bezit had en deels verspreidde, vindt de aanklager dat de man goed bezig is met on der meer behandeling in Emergis. De advocaat-generaal eiste don derdag bij het gerechtshof in Den Bosch 1 jaar cel voorwaardelijk, twee keer 200 uur werkstraf en het betalen van 5000 euro aan De fence for Children. De officier van justitie eiste begin dit jaar in de rechtbank in Middelburg nog 1 jaar cel, waarvan slechts 3 maan den voorwaardelijk. De rechtbank legde 1 jaar op, waarvan de helft voorwaardelijk. De man wilde graag een lagere straf en ging in hoger beroep. De visser, die in middels in België woont, is bang zijn bedrijf te moeten opdoeken als hij een halfjaar moet zitten. Hij werd in maart 2010 via zijn creditcardgegevens opgespoord. Die had hij achtergelaten bij een bedrijf in Wit-Rusland dat sites met kinderporno exploiteerde. Hij zou via internet ook plaatjes en video's van jonge meisjes van af een jaar of 5 verspreid hebben. De man gaf aan dat hij inmiddels snapt dat hij verkeerd bezig was. „Ik weet niet hoe stom een mens kan zijn, maar ik ben het geweest. Als je weet wat die kinderen is aangedaan: dat kan niet." Uitspraak 12 december. GOES - Door email en apps is de brief op zijn retour. Sinds het jaar 2000 is het aantal poststukken met 60 procent gedaald. Er zit wel muziek in de bezorging van pak ketten. „Dat komt door de opmars van online winkelen. Nu kopen Nederlanders al 17 procent van hun spullen online. In 2020 zal dat 36 procent zijn. Het is boom ing business", zegt woordvoerder Marc Potma van PostNL. Dat is de reden waarom PostNL veel oude distributiecentra heeft opgedoekt. Ze zijn vervangen door dertien zwaar geautomatiseerde pakket- tendepots, die samen met drie su perdepots het nieuwe pakketten- netwerk van PostNL vormen. De postbezorging loopt via andere centra. Dat steeds meer mensen hun spullen in webwinkels ko pen, is te zien op de lopende band in het Goese depot. Om de haverklap schuift er een doos van de Zeeuwse webwinkels Bax- shop, Yoursurprise en Omoda voorbij. Daartussen ook vier ban den op velgen, een stofzuiger, een tv en twee pedaalemmers. - i VRIJDAG 29 NOVEMBER 2013 Betalen! 10:00-17:00 11:00-16:00 Zwembadweg 3 U kunt met Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Tel: 0113-270860 0118-611741 0118-744017 Middelburg Goes Tel: 0118-625440 MIDDELBURG - Delta voert met in gang van 1 januari een aantal wijzi gingen door in het zenderpakket. Het aantal digitale HD-zenders wordt uitgebreid met VRT Eén, VRT Canvas, BBC One en FOX. Ook wordt een aantal lokale om roepen toegevoegd aan het digitale standaardpakket: Omroep Hulst, Omroep Scheldemond Sluis, ZVT-AVS, Walcheren FM, Omroep Schouwen-Duiveland, Terneuzen FM, Reimerswaal, Omroep Tholen en Origineel FM. Michael (24) uit Borssele is 'oplader' in het Goese depot van PostNL. Het adres op elke doos wordt gescand. Lopende band in het nieuwe pakkettendepot in Goes. De verwerking van pakketten is vergaand geautomatiseerd, foto's Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23