PLflMECCr ZEELAND POP II? Meisje j ren d Home almanak Middelburg wil ruimte geven aan de productie van voedsel binnen de stadsgrenzen met stadslandbouw. kungt leen lin FIETSCONTROLE VAN RIVERDALE VANAF 2,25 Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco. nl Tel. 0113 -27 00 00 MIDDELBURG - Stadslandbouw. In de Randstad duikt het woord al re gelmatig op, maar nu heeft ook de gemeente Middelburg aangekon digd positief te staan tegenover het produceren van voedsel in ei gen stad. Volgende maand behan delt de raad een notitie over stads landbouw. Helemaal nieuw is het fenomeen niet. Volkstuintjes zijn wel het bekendste voorbeeld van stadslandbouw. Hierbij gaat het om een duidelijk begrensd gebied waarbinnen mensen hun eigen sla, bloemkolen of boontjes kun nen kweken. Stadslandbouw is echter een bre der begrip. In de notitie is aan de hand van een aantal voorbeelden aangegeven wat de gemeente on der stadslandbouw rekent. Een aantal vormen van stadsland bouw heeft Middelburg al binnen haar grenzen, zoals de Speelhof Hoogerzael in de wijk Griffioen waar tuintjes voor kinderen zijn; zorgboerderij Pitteperk, net bui ten de bebouwde kom aan de Breeweg, en 't Hof Welgelegen aan de Noordweg. In de nota staan ook enkele voor beelden uit de Rotterdamse prak tijk. Zo kent de Maasstad het pro ject Schieblok, waar op het dak van een kantoorgebouw groenten worden geteeld. Ook de verkoop van lokaal geproduceerd voedsel, winning van biogas uit mest en groenafval en het composteren van groente-, fruit- en tuinafval vallen binnen de definitie van stadslandbouw. Het college van burgemeester en wethouders geeft met het uitbren gen van de notitie aan 'in princi pe positief te staan ten opzichte van initiatieven voor stadsland bouw en zal deze in beginsel dan ook ondersteunen, tenzij andere belangen zich daar tegen verzet ten en zwaarder wegen'. De ge meente zal zelf geen projecten op poten zetten of financieren. De bijdrage van de gemeente zal voor al bestaan uit het wegnemen van bureaucratische obstakels. Te den ken valt aan bijvoorbeeld het toe staan van het verbouwen van groenten op een braakliggend ter rein of in het openbaar groen. De gemeente heeft hoge verwachtin gen van de stadslandbouw: een ge zondere leefomgeving, kansen voor educatie, meer speel mogelijk heden, vergroting van de biodiver siteit, minder onderhoudskosten voor openbaar groen en zelfs min der conflicten met de overheid en tussen burgers onderling. Prudhomme zwijgt over tweede etappe van Tour 2015 kunstuitleen t/m zondag 1 december, het beste uit alle zeeuwse kunstuitlenen, de nieuwe aankopen en de bedrijvenuitleen. welkom! in de pop up kunstuitleen bij cbk zeeland, balans 17 in middelburg. „Ach meisje", glimlachte de dame, toen de verslaggeefster van deze krant zich had voorgesteld, en ze kneep die even in de wang. Nu is het even geleden dat deze jour naliste, zeg maar een late veertiger, op een dergelijke manier bejegend werd. Zonder ernstige gevolgen voor degene die zulks gewaagd had, al thans. Maar toen de verslaggeefster na gedane zaken een uurtje later de deur van het zorgcentrum in Colijns- plaat uitliep, betrapte zij zich bijna op een huppeltje in haar pas. De da me van het kneepje lag immers ruim vijftig jaren op haar vóór. PLAFONDS www.trendhome.nu Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 -60 69 01 www.trendhome.nu uit eigen buurt Groente door Theo Giele pagina 23: Commentaar VRIJDAG 29 november 2013 SPORT OH maanda9 tAn zaterdag van 9.00 tot 17.00 wD l en zondag 1 december van 13.00 tot 17.00 www.kunstuitleenzeeland.nl Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - Wat gisteren nog theorie was, moet vandaag in praktijk zijn gebracht. In het kader van het ANWB-project Lightwise kwam agente Melanie de Jonge op de Theo Thijssen-school in Zierikzee uitleg geven over veiligheid op de fiets. Van daag controleert de politie bij de school daadwerkelijk hoe het met de kinderfietsen is gesteld. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21