Grote modeketens kopen geen producten met angorawol meer in Onder klanten van Rabobank heerst onrust: via malware roven boeven de boel leeg. 75 banen verdwijnen bij boekwinkelketen Polare ECONOMIE 13' INTERNETFRAUDE UTRECHT - Onder tienduizenden klanten van de Rabobank is on rust ontstaan nu sommigen mel den duizenden euro's te zijn kwijtgeraakt door fraude tijdens online bankieren. De bank waar schuwt haar klanten inmiddels via Facebook voor deze criminele praktijken. Hoeveel klanten geld hebben verloren, wil de Rabo bank niet zeggen. Een klant uit Schijndel zegt een week geleden 2450 euro te zijn verloren toen hij bankafschriften wilde printen, zonder überhaupt een betaalopdracht te hebben uit gevoerd. Ook elders, onder meer in Enschede, melden klanten door geraffineerde fraude geld te hebben zien verdwijnen naar een buitenlandse - in dit geval Poolse - rekening. Het nieuws over de oplichtings praktijken verspreidt zich als een lopend vuurtje via Facebook. „Ik heb daar melding gemaakt van wat mij is overkomen. Dat bericht is in één paar dagen 70.000 keer gedeeld," aldus de Schijndelaar. Een tweede poging om 2300 euro van zijn rekening af te schrijven, is mislukt nadat hij met door Ra- bo verstrekte software de schade lijke programma's wist te verwij deren. Raboklanten wier computer is be smet met malware krijgen, zodra ze online gaan bankieren, te ma ken met een valse foutmelding, waarin staat dat de kaartlezer 0random reader) niet wordt her kend. De gebruiker wordt ge- Het Zweedse H&M zegt in een verklaring op zijn website de productie van kledingstukken met angorawol te stoppen totdat het zeker weet dat zijn leveran ciers werken volgens de richtlij nen van H&M. „H&M accepteert niet dat dieren slecht behandeld worden." Klanten van H&M kun nen eventueel producten met ang orawol terug naar de winkel brengen en krijgen dan hun geld terug. Ook de Nederlandse modeketen WE wil eerst laten uitzoeken of zijn leveranciers de angorakonij nen goed behandelen, zei een woordvoerster. Die leveranciers zitten onder meer in China. WE Boekwinkelketen Polare, voor heen Selexyz en De Slegte, schrapt 75 arbeidsplaatsen. Po lare ziet zich genoodzaakt in de kosten te snijden door de sterk gekrompen omzet. Het gaat om 54 van de in totaal 336 voltijdsbanen bij Polare. De reorganisatie is goedgekeurd door de ondernemingsraad. Ze volgt op een eerdere reorgani satie die in 2012 werd ingezet tijdens de fusie tussen Selexyz en De Slegte. Polare is eigendom van investe ringsmaatschappij Procures, die sinds deze zomer ook Free Re cord Shop bezit. Procures nam vo rig jaar de noodlijdende winkels van Selexyz en de Slegte over. Een dreigend faillissement van Se lexyz, met winkels als Donner, Gianotten en Scheltema, werd zo afgewend. De bestedingen in de boekenbranche dalen al sinds 2008 en hebben naar verwachting het dieptepunt nog niet bereikt. Volgens Polare zakte de verkoop van boeken afgelopen kwartaal met ruim 11 procent en de omzet in de top 100-titels liet zelfs een daling van circa 20 procent zien. MSD schrapt banen Bij geneesmiddelengigant MSD in Oss verdwijnen in 2015 en 2016 zo'n 140 arbeidsplaat sen, onderdeel van een aange kondigde reorganisatie. MSD verwacht dat het aantal ge dwongen ontslagen beperkt blijft. Looneisen CNV CNV Vakmensen gaat vol gend jaar per sector cao-ei sen stellen. In de bouw is de bandbreedte 1 tot 2,5 pro cent, de voeding 1,5 tot 3,5 procent, het vervoer 1 tot 3 procent en de industrie 2 tot 3,25 procent. vraagd de computer eenmalig te synchroniseren met de kaartlezer terwijl ook de pincode moeten worden ingegeven. Het gebeurt heel geraffineerd, zegt Erik Poll, assistent-professor bij de Digital Security Group van de Radboud Universiteit in Nijmegen. „Je merkt er niets van. Als je bent in gelogd zie je de groene balk, de naam van Rabobank en het slotje dat je veilig aan het internetban- kieren bent. Het is behoorlijk grie zelig." Poll zegt dat deze wijze van digita le geldroof al langer bekend is. Banken kunnen er niets tegen doen, behalve hun klanten waar schuwen alert te zijn bij afwijken de zaken tijdens het internetban- kieren. Onderzoeksjournalist Bruno de Winter, gespecialiseerd in compu terbeveiliging, vindt juist wél dat de Rabobank iets te verwijten valt. „Het is een probleem van de bank dat naar de gebruiker wordt verschoven. Rabo wil helemaal niets zeggen over de eigen beveili ging. Ze moeten pro-actiever zijn met waarschuwingen aan hun klanten. Nu communiceren ze vooral via Facebook. Dat vind ik niet meer dan je klanten over de bol aaien." De Winter zegt dat klanten ook moeten beseffen dat ze vanaf vol gend jaar het risico lopen zelf voor de schade op te moeten draaien nu banken de regels voor online bankieren hebben geüni formeerd. Klanten zijn straks ver plicht hun computer, smartphone en tablet te voorzien van de laat ste besturingssoftware en de meest recente versie van anti-vi> russoftware, anders vergoedt de bank de schade niet. informatie van het waterschap bekijkt nog hoe het zal omgaan met klanten die kledingstukken met angorawol terugbrengen. C&A laat weten te stoppen met het inkopen van kleding met angorawol totdat er meer dui delijkheid is over 'deze beschul digingen'. Hef concern zegt in een verklaring op dit moment niet op de hoogte' te zijn 'van eventuele schendingen van de rechten van dieren met betrek king tot angora in producten die zijn gemaakt in opdracht van ons bedrijf. VRIJDAG 29 NOVEMBER 2013 Malware treft Raboklanten door Chris van Alem illustratie Ronald Visser DPd DEN HAAG - De modeketens H&M, WE Fashion en C&A kopen voor lopig geen kledingstukken meer in waar angorawol in is verwerkt. De aanleiding is een filmpje dat de dierenorganisatie PETA online heeft gezet, waarin te zien is hoe le vende angorakonijnen bij een pro ducent in China op brute wijze van hun vacht worden ontdaan. AMSTERDAM OSS UTRECHT Donderdag 12 december a.s. is om 17.00 uur een openbare algemene vergadering in het waterschapskantoor in Middel burg. Voorafgaand aan deze vergadering vinden de openbare commissievergaderingen plaats. De commissie Waterbeheer vergadert op 3 december om 17.00 uur in het waterschaps kantoor in Middelburg. Op 4 december om 16.30 uur komt de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken bijeen in het waterschapskantoor te Terneuzen. De commissie Waterkeringen en Wegen vervalt, omdat er geen agendapunten zijn. Op 25 november 2013 is in verband met drie jaar niet lozen van afvalwater vanuit het bassin voor de zagerkweek besloten om een watervergun ning in te trekken. De intrek king betreft de aan A.F. Meulenberg verleende water- vergunning voor de lozing van afvalwater afkomstig van de zagerkwekerij bij de inrichting pan de Vijizoodijk in Oudelan- de. Het ontwerp besluit ligt van 2 dec. 2013 t/m 13 jan. 2014 ter inzage op het kantoor van het waterschap in Terneuzen (Kennedylaan 1) en het gemeentehuis van Borsele (Stenevate 10) in Heinkens- zand. Tijdens deze termijn kunnen belanghebbenden zienswijzen indienen bij het waterschap. Het waterschap is voornemens een watervergunning te verlenen aan Mechanisatiebedrijf" Vermeulen B.V. voor de locatie Mosterdweg la in Oostburg. De aanvraag en het ontwerp besluit liggen van 2 dec. 2013 t/m 13 jan. 2014 ter inzage bij de receptie van het water schapskantoor in Terneuzen (Kennedylaan 1) en het Klanten Contact Centrum van de gemeente Sluis (Nieuwstraat 22. Oostburg). Tijdens deze termijn kunnen schriftelijk zienswijzen worden ingediend bij het waterschap. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad vY\V\\ '-V'. w jt;-i v Scheldest romen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13