Ontvang 10,- /mnd korting op elk extra ■l abonnement A Provinciale Staten zijn verdeeld over spoorwegproject Goes Bibliotheek niet nodig voor plan dorpshuis ZEEUWS-VLAANDEREN 23 1 Mobiel Standaard :Tkt belten. Ook glazen huis in aula Zwin College De 3FM-actie Serious Request inspireert ook de leerlingen van het Zwin College in Oost burg tot het opzetten van een glazen huis. Dat komt in de au la. Op 19 december rond het mid daguur worden drie dj's opge sloten. Ze mogen er 24 uur la ter weer uit. Tegen betaling draaien de dj's verzoeknum mers. De opbrengst gaat naar Serious Request, dat dit jaar geld inzamelt voor de bestrij ding van diarree onder kinde ren. Wie de 'gelukkige' dj's zijn, is nog niet bekend. Info over Boulevard en jachthaven De gemeente Sluis houdt morgen een informatiebij eenkomst over de voortgang van grote projecten in Cad- zand-Bad. Die wordt gehou den in De Sporthal aan de Noorddijk en begint om 19.30 uur. Er worden onder meer presentaties gegeven over de ontwikkelingen rond de komst van een jacht haven en over de herinrich ting van Boulevard de Wie lingen. Die krijgt, nadat onlangs de beruchte zuilen verdwenen, een compleet nieuw uiter lijk. De Rijcke laatste keer 'back to the sixties' Paul de Rijcke nadert de kaap van zeventig jaar. Een mooie leeftijd om de status als muzi kant op te geven. De Rijcke be loofde de organisatie voor de laatste keer met zijn, uitgebrei de, band Cosy Time op te tre den tijdens een avondje 'back to the sixties', waarbij het ver trouwde repertoire te horen is. Zaterdag speelt De Rijcke met Diederick Benjaminsz, Carlos Hoogwijk, Carl Boeijkens en Danny Benjaminsz vanaf 20.00 uur in 't Meulengat. Kaarten tien euro aan de zaal, 7,50 euro in voorverkoop (01115-471806). De aanleg van de WCT zou lei den tot meer spoorvervoer. Goes vreesde voor meer geluid, trillin gen en verkeershinder door beslo ten spoorbomen. Onder de drei ging de zaak procedureel te traine ren, wrikte Goes bij Zeeland Seaports 20 miljoen euro los voor overlastbeperkende maatregelen. Dat geld zou worden besteed aan een spoorbak en twee tunnels. Het Rijk zegde 8,6 miljoen toe, de provincie 4 en ProRail ook 4 mil joen. Maar uit onderzoek bleek dat de bak te weinig hinder zou wegnemen, waardoor deze van ta fel verdween. Er kwam een va riant die 24,3 miljoen kost. Duur ste onderdeel is een tunnel bij de Van Hertumweg. Reden voor Zee land Seaports om de bijdrage te rug te schroeven naar 12,15 mil joen. Nu het goederenvervoer per spoor achterblijft bij de prognoses en op korte termijn niet groeit zet ten GroenLinks, SGP en Natuur lijk Zeeland vraagtekens bij het plan. „Ik mis een goede onderbou wing", zei Leen Harpe (GL) giste ren in de commissie economie en mobiliteit. Ad Dorst (SGP): „Je legt een verkeersprobleem in Goes op het bordje van een haven bedrijf. Dat is vreemd." Ruud Muste (Natuurlijk Zeeland): „De bak is vervallen. ZSP is tot niks meer verplicht." Andere fracties spreken van een goed compromis, waarbij de rijksbijdrage is veiligge steld. ZSP koopt voor 12,15 mil joen toekomstige claims af, bena drukte gedeputeerde Carla Schönknecht. En dat terwijl het spoorvervoer weer kan groeien na de komst van een containertermi- nal. GS en het dagelijks bestuur van de gemeenschappelijke rege ling Zeeland Seaports (Terneu- zen, Borsele, Vlissingen en de pro vincie) zijn voor de bijdrage. In Kloosterzande fungeert op dit moment de Rozenhof als dorps huis, maar dat gebouw verkeert in slechte staat. Nu de Sandeschool is gefuseerd met Ter Duinen is het gebouw van de Sandeschool vrij. De gemeente wil daar een dorpshuis van maken. Volgens Totté biedt het pand genoeg mo gelijkheden om de verschillende activiteiten in onder te kunnen brengen. „Met een klankbord groep zijn we nu aan het bekijken hoe het dorpshuis er uit moet ko men te zien." Er is al een teke ning gemaakt en ook ligt er al een plan voor de aanleg van een jeu de boulesbaan. Vanuit de zaal werd er op gewe zen dat het dorpshuis er niet al leen voor de ouderenbonden mag zijn. „Dat is zeker niet het geval", verzekerde dorpsraadvoorzitter Robert Asselman. „Het wordt een dorpshuis voor alle verenigingen en inwoners van Kloosterzande." DINSDAG 26 NOVEMBER 2013 OOSTBURG CADZAND-BAD SLUISKIL door Frank Balkenende Sommige voormalige ziekenzalen in het Sint Jan zijn voor 'Winter Mo ments with Flowers' omgetoverd in sprookjestaferelen, foto's Peter Nicolai MIDDELBURG - Een aantal fracties in Provinciale Staten vindt dat Zee land Seaports (ZSP) niet meer ver plicht is het Goese spoorproject mee te financieren. De Wester- schelde Container Terminal is im mers op de lange baan geschoven. pagina 19: Commentaar De Vlaamse kwekerij Romberama toont in het Sint Jan wat je allemaal met amaryllissen én deksels van conservenblikken kan doen. door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - Het bibliotheek gebouw in Kloosterzande wordt niet betrokken bij de plannen voor een nieuw dorpshuis voor Klooster zande. Wethouder Adri Totté zei dat tijdens de vergadering van de dorpsraad. doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61