Gelijkgekleed in Kloosterzande voor clip met fotograaf Maas 22 ZEEUWS-VLAANDEREN WINTERBLOEMEN Infobijeenkomst over werk in en bij IJzendijke Rijkswaterstaat en aannemer Ra- senberg gaan in op de situatie op de N61. Daar wordt de komende maanden, bij tankstation Aers, een rotonde aangelegd. Vanaf daar komt een verbindingsweg naar de Oranjestraat. Het stuk tus sen die nieuwe weg en de naastge legen wijk (Willem Teilstraat) wordt ingericht met water, groen en mogelijk een wandelpad. Om wonenden mogen ideeën over dat pad spuien. Verder voert de ge meente volgend jaar op meerdere plaatsen rioleringswerk uit. Daar na volgt grondige herinrichting van de doorgaande route door het stadje (Tivoli-Koninginnestraat- Landpoortstraat-Oranjestraat). De inloopbijeenkomst in het Mau- ritshof duurt van 19.30 uur tot 20.30 uur. Om 20.00 uur is er een centrale presentatie over het werk aan de N61. RECIOAGENDA ze daarna in een kledingzaak toe vallig eenzelfde jas hadden ge kocht." Zijn in het oog lopende fotopro ject werd in den lande goed ont vangen. Bovendien vormde het voor Maas zelf de inspiratie voor een lied. Hij liet het onlangs, toen hij voor een bezoekje in Walsoor den was, horen in cultuurpavil joen De Perk van Lenno Spaans. Die was er zo van gecharmeerd dat daar dit weekend het Neder landstalige folkrocknummer met een echte band is opgenomen. „Het heeft zo'n pakkend refrein dat het ons leuk leek het nummer dan ook maar uit te brengen. Met daarbij een clip om het bij een breder publiek onder de aandacht te brengeri." Voor die clip werden via de me dia streekgenoten opgetrommeld die als unisex-figuranten in de clip wilden optreden. Zes stellen dienden zich zondagmorgen om 11 uur aan bij de molen in Kloos terzande. „Ze moesten eerst het refrein leren, zodat ze dat konden meezingen op de muziek die we in onze auto afspeelden." Tot half drie was George bezig met foto graferen en filmen. De clip moet volgende week vrijdag af zijn. „Ik zie dit als een project op zich, maar als het meehelpt de aan dacht te vestigen op mijn boek, is dat mooi meegenomen." Maas vertoeft met enige regel maat in Zeeuws-Vlaanderen. Zijn boek is a 19,95 euro te koop bij de meeste boekhandels. gestemd. Van de ene op de andere dag opende op de Markt de kerst markt, met traditionele ijsbaan, kwam het nabijgelegen Simon Ste- vinplein vol te staan met kraam pjes, is er bijna geen boom meer te vinden zonder lampjes en gin gen evenementen als het ijssculp- turenfestival en 'Winter Mo ments with Flowers' van start. In de promotie pakt het stadsbe stuur dit keer vooral uit met 'Win ter Moments', een combinatie van markt en expositie waar bloe men centraal staan. Commercie en kunst gaan hand in hand. De grote locatie, het voormalige mili tair hospitaal Sint ]an, leent zich er goed voor: niet zozeer in de gro te ruimten, waar het evenement niet veel meer is dan een door snee kerstmarkt, maar in de voor malige ziekenzalen onderscheidt het getoonde zich van een door snee hobbymarkt. De ruimten zijn gehuurd door kunstenaars, in terieurinrichters, bloemenwin kels en internationaal befaamde meesterbinders. Het levert afwis selende, verrassende momenten op: een tot bos omgevormde zaal waarin een kunstenaarscollectief zich heeft uitgeleefd, een ruimte met over-de-top-ideeën voor het dekken van de kersttafel en een verduisterde kamer met verlichte decoratiestukken die pas bij nade re inspectie gemaakt blijken te zijn van bloemen. Het evenement trok al op de eer ste dag, vrijdag, enorm veel bezoe kers, ondanks de toch wel forse entreeprijs van 12 euro. Voor dat geld mag je overigens ook naar binnen in de ernaast gesitueerde tentoonstelling over Picasso. 'Winter Moments' is te bezoeken tot en met zondag. Het ijssculpu- renfestival bij het station (tot en met 5 januari) en de markten in het centrum (tot en met 2 janua ri) blijven tot na de feestdagen open. Liefst 191 internationale stellen uit alle rangen en standen doen daarin hun verhaal over het waar om van die unisex rompbedek king. „Veelal omdat ze willen la ten zien dat ze bij elkaar horen", aldus Maas. „Hoewel sommigen het doen voorkomen alsof het toe val is. Omdat ze zonder jas buiten liepen toen het ging regenen en Brugge ging afgelopen vrijdag van de ene op de andere dag over van herfst naar kerst. Daarmee gaat de Vlaamse stad de drukste tijd van het jaar tegemoet. BRUGGE - „Ja, meneer, we staan hier zes weken lang, elke dag van 's ochtends tien tot 's avonds elf. Ja, dat is hard werken meneer. Maar het moet nü verdiend wor den hè." De vriendelijke me vrouw in het wafel-, bier- en glüh- weinkraam op de Markt in Brug ge gaat een drukke periode tege moet. Maar ze is een geluksvogel, weet ze. Ze is één van de onderne mers die in de kerstperiode een 'blokhut' mogen bemannen in het centrum van de Vlaamse stad. En dan ben je spekkoper. Brugge is altijd leuk om te bezoe ken, maar in de weken vóór en rond kerst is de historische stad op z'n mooist én op zijn drukst. Winkeliers en stadsbestuur pak ken samen uit met acties, activitei ten en straatversiering. Te vroeg om nu al met kerst te beginnen? Ach, dat is vooral een Nederland se gedachte: wij wachten tot na Sinterklaas. Maar omdat de goed heiligman in België een veel min der voorname rol heeft, is die scheiding daar niet zo duidelijk. Over de ingangsdatum van 'Brug se Kerst' is goed nagedacht. Op tijd beginnen, is het devies, want anders loop je grote groepen bui tenlandse toeristen mis. In de kerstperiode zijn het met name Engelsen die vanuit het buiten land Brugge bezoeken. Vaak ko men die in groepen, maar niet meer na medio december, is de er varing: dan kijken ze liever rond in eigen land. En dus begon de kerstperiode in Brugge afgelopen vrijdag al. Bijna alle activiteiten en evenementen zijn op elkaar af- IJZENDIJKE - Rijkswaterstaat en de gemeente Sluis houden morgen een informatiebijeenkomst over weg- en rioolwerkzaamheden bij IJ zendijke. Meer agendanieuws vindt u op onze website. DINSDAG 26 NOVEMBER AXEL - De Halle, 19.30 uur Bloemschik- demonstratie Groei en Bloei; HEIKANT - Brasserie Du Commerce, 13.30 uur Kaarten; HULST - De Lieve, 13.30 uur: Prijskaarten; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 9.30 uur Verkoop mode; 14.00 uur biljarten, sjoelen, welfare; SAS VAN GENT - De Stade,14.00 uur. Bin go; SINT - JANSTEEN - De Warande, 14.00 uur Jeu de boules; 14.30 uur: Sjoelen; 20.00 uur Vrouwenvereniging Steen goed; SLUIS - WV kantoor, 10.30 uur: Rondwan deling historisch Sluis; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Wandelen senioren; 13.30 uur: KBO kaar ten; TERNEUZEN De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; De Kameleon, 14.00 uur: Dames hobby club; VOGELWAARDE -1 Gelaag, 13.30 uur Kaarten; ZUIDDORPE - Soka Plus, 14.00 uur: Kof- fiemiddag. In Brugge is het nu al kerst Meer informatie is onder meer te vin den op www.brugge.be/toerisme door Henk Boot KLOOSTERZANDE - Zeven jaar was hij ermee bezig: stellen fotografe ren die hij min of meer gelijk ge kleed op straat tegenkwam. Het boek 'Gelijkgekleed' van de Amster damse fotograaf George Maas (54), wiens ouders uit Kloosterzande ko men, verscheen vorige maand. 'Blokhutten' zijn weer de typerende kramen van de erstmarkten in Brug ge, zoals hier op het Simon Stevinplein. De vrijwilligers voor de clip bij het lied 'Gelijk Gekleed' van fotograaf George Maas, gekiekt in Kloosterzande. foto Peter Nicolai door Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60