Als een droom wreed uiteen spat maaskant Celstraf voor brandstichting Maakt er meer vakantie van. ZEEUWS-VLAANDEREN 21 3 -~rf* Overwinteren in Zuid-Spanje maaskantreizen.nl De artsen dachten dat hij de kerst niet meer zou halen, maar Rob, al tijd vol levenskracht en optimis tisch, wilde zich niet gewonnen geven. Hij verloor de ongelijke strijd en overleed 2 februari 2006. Veel Zeeuws-Vlamingen die Rob kenden weten niet dat de droom zo is geëindigd. Linda, die nog op Tenerife woont, heeft nu over haar ervaringen in die periode een boek geschreven. 'Kanker, een persoonlijke handlei ding'. Met dit boek wil ze anderen helpen, die in dezelfde situatie zit ten en laten zien dat ze er niet al leen voor staan met hun gevoe lens. Rob de Jong werkte bij de rijkspo litie in Zierikzee en kwam in 1981 bij de rijkspolitie in Hulst. Zijn droom was een eigen transportbe drijf. Aanvankelijk zat hij doorde weeks op de vrachtwagen en in het weekend bij de politie. Het be drijf Rolin (afkortingen van Rob en Linda) draaide zo goed dat hij begin jaren negentig, bij |de polsje kon stoppen. Vijf jaar later ver trokken ze dus naar Tenerife. „Op 13 oktober 1995, vrijdag de dertien de. Iedereen verklaarde ons voor gek", weet Linda nog. Haar boek, dat ze heeft geschre ven onder de naam Rosalinda de Jong-Rimbaut, wil antwoord ge ven op praktische vragen. Maar Linda vertelt ook over haar per soonlijke ervaringen met de ziek te, rouw en doorgaan van het le ven. De ziekte brengt volgens Lin da niet alleen wanhoop, verdriet en ellende, maar ook mooie mo menten, liefde, hoop en waarde volle vriendschappen. 'Kanker, een persoonlijke handlei ding' van Rosalinda de Jong-Rim- baut is verschenen bij uitgeverij Boeksco,ut.nt,^k,®6t:J7,50 Op de 'boer'nborrel' in dorpshuis Hoek Stichting De Hoekse Rakkers houdt vrijdag vanaf 20.30 uur weer boefnborrel in het dorps huis van Hoek. De borrel is be doeld voor Zeeuwen, vrouwen ook, die op één of andere ma nier betrokken zijn bij de agra rische sector. Even bijkletsen onder het genot van een hapje en een drankje. Open middag bij taekwondovereniging Teakwondovereniging Chon-Ji houdt zaterdag een demonstra tie in sportcentrum Delta aan de Oude Zoutdijk in Hulst. Ie dereen kan tussen 13.30 uur en 14.30 uur de sport bekijken en zelf beoefenen. Wie het leuk vindt, kan meteen inschrijven voor lessen. Meer informatie op www.chon-ji.nl. Drie exposanten in Julia vierde bij 'mooie De Twaalf Apostelen ogen-verkiezing* Galerie De Twaalf Apostelen in de Kapellestraat in Sluis toont tot en met 29 december werk van Ina Marcus, Carmen Mil- hous-Arendt en Herman Tie- lens. Marcus maakt beelden van brons en keramiek, Mil- hous- Arendt vervaardigt acryl- schilderijen en Thielens maakt stillevens van olieverf. Julia Eshuis is als vierde geëin digd bij de verkiezing 'mooiste kinderogen van Nederland' van oogzorgbedrijf Bausch+ Lomb. De driejarige Terneuzen- se werd door haar ouders opge geven en haalde de finale. Web sitebezoekers konden stem men. De winst ging naar de driejarige Tim uit Bruchem. Een inwoner (53) van Sluis is maandag door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een celstraf van twee jaar waar van één jaar voorwaardelijk plus een proeftijd van vijfjaar. Tegen de man was naast de op gelegde proeftijd een celstraf van twee jaar geëist waarvan acht maanden voorwaardelijk. De man is schuldig bevonden aan het in brand steken van een bankje voor het huis van zijn ex in de nacht van 9 juli in Breskens. Verder dan een be schadigd bankje en een schroei plek aan het kozijn kwam het niet. De dag ervoor had hij via zijn ex-zwager gedreigd de wo ning in brand te steken. De man handelde aldus de recht bank uit wraakzucht Londen üt-r. Overwinteren in de Algarve Kerst aan de Oostzee 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ""aparthotel Vistamar in Benalmadena. U reist Comfort-Class. Vertrek 16 december, 12 januari, 2,23 februari. 16 maart e.a. info@maaskantreizen.nl I 0412 -48 28 28 door Eugène Verstraeten HULST - Rob de Jong en Linda Rim- baut gooiden in 1995 het roer om en verhuisden met hun dochtertje Kim vanuit Hulst naar Tenerife. Op dit eiland waar de zon bijna altijd schijnt, bouwden ze aan een nieu we toekomst. Hun droom werd wreed verstoord, toen Rob in sep tember 2004 te horen kreeg dat hij een agressieve vorm van huid kanker had. HOEK SLUIS HULST TERNEUZEN SLUIS/BRESKENS DINSDAG 26 NOVEMBER 2013 maakt angstig' 4 dagen vanaf C 249 4-daagse excursiereis per Tourist-Class touringcar. Met o.a. een bezoek aan Windsor. Canterbury Stadstour. natuurlijk tijd om te shoppenl U reist Tourist-Class Vertrek 12,27 december M— - 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ""aparthotel Alto da Colina in Albufeira U reist Comfort-Class Vertrek 16 december, 12 januari, 2,23 februari. 16 maart e.a. 5 dagen voor 299 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Rostock. Warnemünde en Bad Doberan. Verblijf in hotel Elbotel op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 23 december Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excurslereizen en rondreizen door heel Europa Bij bijna alle reizen zijn excursies en nalf-pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59