ZEEUWS-VLAANDEREN Harmonieus n Terneuzen en provincie willen vaart zetten achter verdubbelen verbinding door omwonenden tegemoet te komen. almanak Snorrenmaand tegen kanker in La Porte d'Or www.pzc.nl/zeelandgeboekt AXEL - Als de voortekenen niet be driegen, kan in de tweede helft van-2015 worden begonnen met de verdubbeling van de Tractaat weg (Terneuzen-Belgische grens bij Zelzate). De werkzaamheden zullen naar verwachting één a an derhalfjaar in beslag nemen. Het lijkt nog ver weg, het najaar van 2015. Een strakke planning is echter nodig om die termijn te ha len en bezwaarprocedures moe ten niet al te veel roet in het eten gooien. Om het laatste te voorko men hebben de provincie (als op drachtgever) en de gemeente Ter- neuzen (als verantwoordelijke voor de procedures) hun uiterste best gedaan om aan wensen van omwonenden tegemoet te ko men. Zo is besloten zeven huizen bij de Axelse Sassing aan te kopen, ter wijl die op basis van geluidsnor men niet per se weg hoeven. Over de aankoop van vier huizen is inmiddels overeenstemming be reikt, volgens wethouder Co van Schaik. De bewoners van de drie andere woningen willen in het buitengebied blijven wonen. „Een aantal locaties is uitgezocht", ver klaart Van Schaik. „Het kost al leen wat meer tijd om dit te rege len en gronden aan te kopen te gen normale prijzen." Een 'extraatje' is ook dat er bij buurtschap Schapenbout en ter hoogte van het vroegere viaduct van de spoorlijn Terneuzen-Me- chelen (ten noorden van Axelse Sassing) een grondwal komt om verkeerslawaai op afstand te hou den. Ook zal ter plekke gebruik worden gemaakt van geluidsarm asfalt. Organisaties van bewoners worden bij de uitwerking betrok ken. De dorpsraad Westdorpe dringt eveneens aan op geluidwerende maatregelen. Aan dat verzoek wordt niet voldaan. Voor de ver dubbelde Tractaatweg geldt een geluidszone van 400 meter, luidt de reactie, en Westdorpe valt daar helemaal buiten. De elf Westdorp- se woningen die het dichtst bij de weg staan, zijn nog op geluidbelas ting onderzocht. De hinder bleef binnen de normen. Het bestemmingsplan Tractaat weg komt morgenavond aan de or de in de Terneuzense raadscom missie omgeving. De verbreding van de Tractaatweg volgt op de aanleg van de Sluiskiltunnel die half 2015 open moet gaan. Ook de aansluitende weg in België, bij Zelzate, moet nog worden verbe terd. Hiervoor is geld beschikbaar. Die werken zijn voorzien vanaf 2016. Man uit Etten-Leur (39) komt om bij ongeval Bij een ongeluk op een bouw plaats in Axel is maandagoch tend een 39-jarige inwoner van Etten-Leur om het leven geko men. De man werkte aan een woning in aanbouw aan de Ingelanden laan in plan Buitenweg. Bij takel werkzaamheden ging er iets fout, waarna de man een deel van de lading bovenop zich kreeg. Brandweer, ambulances en een traumahelikopter uit Bel gië kwamen ter plaatse, maar dat mocht niet meer baten. Het slachtoffer, dat op een steiger lag, overleed ter plaatse. De politie en de Arbeidsinspec tie zijn een onderzoek begon nen. Schuur afgebrand Tot in Zeeuws-Vlaanderen was maandagmiddag de rookpluim goed te zien van een felle brand in een landbouwschuur in Oudelande, in de Zak van Zuid-Beveland. Niemand raak te gewond, wat eigenaar Peter Gorter tot de uitspraak bracht: „Het zijn maar spullen. Ik bouw alles gewoon weer op." David verdeelt zijn aandacht gelijke lijk over beide ouders. Op één dinge tje na, dat vooral zijn vader toch wat verdroot. Want al geruime tijd lukte het de kleine David wel om 'mama' te roepen als hij mama be doelde, maar 'papa' kwam niet over zijn lipjes. Tot een week geleden. Papa had het aanvankelijk niet door, maar toen David 'papa'bleef herhalen, was vaders vreugde groot. Die van mama was daarentegen van korte duur. De blijdschap voor haar man smolt als sneeuw voor de zon, toen David haar vervolgens ook 'papa'begon te noemen. Maar geheel in de harmo nieuze sfeer van zijn opvoeding ver deelt hij zijn woordjes nu ook eerlijk en roept olijk: „Pama!" IJZENDIJKE - Het valt op. In café La Porte d'Or aan de Markt in Ijzen- dijke lopen veel meer mannen met een snor rond dan normaal. Ook eigenaar Niek Verbeke heeft 'plotseling' haar onder zijn neus. „We doen mee aan Movember, de actie die 1 november is begonnen om geld in te zamelen voor onder zoek naar prostaat- en teelbalkan ker." De deelnemers hebben niet zomaar een snor laten staan, het zijn stuk voor stuk mooi gestyleer- de exemplaren. Niek: „Dat hoort erbij." De actie wordt in heel Ne derland gevoerd en krijgt steeds meer bekendheid. In café La Porte d'Or is vrijdag vanaf 22.00 uur de eindmanifestatie, met dj Magneto (Serge Laprade) en de verkoop van cocktails en carnavalssnorren voor het goede doel. Niek ver wacht, inclusief de fooienpot, dui zend euro in te zamelen. En 1 de cember mag de snor er weer af. DINSDAG 26 november 2013 Werken Tractaatweg dichterbij door Harmen van der Werf OUDELANDE Tip? redactie@pzc.nl Serge Laprade, Willy Verbeke, Rutger van Merode, Niek Verbeke (met fooienpot) en Frans Driessens (vlnr) hebben in het kader van de actiemaand Movem ber een snor laten om aandacht te vragen voor de strijd tegen prostaat- en teelbalkanker. Vrijdagavond is de eindmanifestatie. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55